Jump to content

Service-uri In Brasov ( Sau Mecanici Auto Priceputi ) ?


Bogdan N
 Share

Postare recomandată

Multzam Alextz, i-am trimis omului datele de contact. Oricum, din ce povesteste (n-am vazut inca masina live) pare a fi discul de ambreiaj uzat peste masura. Ca daca ar fi sa aiba pierderi pe la cilindrul receptor de la ambreiaj, ar scadea nivelul lichidului de frana din vas, deci s-ar aprinde martorul in bord.

Salut Blitz

Da-mi si mie un nr tau de tel.

Am o problema cu masina mea, un passat 2002, 1.9tdi, 131cp.

Am fost pe la doi mecanici si mi-au spus de garnitura de chiulasa sau chiulasa. Se incalzeste apa la 130 grade si totul e fierbinte, motor, radiator, etc.

Sunt din bv

Astept pm de la tine

. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e mai simplu sa-i dai tu un PM sau sa intri pe site-ul Delcar. Il gasesti la sectiunea "Echipa"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, vreau sa imi vopsesc masina integral Audi a4 b7. Ce vopsitorie imi recomandati care sa faca o treaba buna si nici sa nu ia pielea de pe mine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salutare tuturor! Daca aveti masina mai veche de 2000 nu se ocupa :( chiar daca esti deacord sa platesti ora de manopera ca la masina de dupa 2000

Modificat de Valerel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

nu mai sunt meseriasi de la inceput.acum au inceput sa se imtample lucruri mai grave pe la ei, schimburi de piese de pe masini! am niste prieteni ce sunt patiti. nici cei de la welt auto nu sunt mai prejos mi-e mi-au schimbat antena

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam asta este... nu mai sunt oamenii care erau la inceput.... s`au schimbat mult treburile pe acolo .... mecanici slabi,te taxeaza mult prea mult pt ceea ce fac... si alte manarii ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut! Si eu am un prag de vopsit. Cunoasteti un vopsitor serios care sa-mi nimereasca culoarea (albastru grafit perlat) si care sa mi-l faca_ca pe celalalt (adica cu vopseaua in textura normala in partea de sus si vopsea mai groasa si poroasa in zona mediana si sub prag)? Plus... sa nu-mi faca toata burta masinii in culoarea caroseriei?... Multumesc!

Modificat de Zebeleizis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Vopsitoria de la Labell, din Noua. Cea mai buna:

DSCN0927.jpg

DSCN0928.jpg

DSCN0916.jpg

DSCN0925.jpg

DSCN0926.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salutare,

Reinviu putin acest topic, pentru ca am si eu nevoie sa dau o tura pe la un service bun din Brasov.

Am cumparat un Vw Golf V si vreau sa-i schimb uleiul, lichidul antigel, si sa-i fac un mic test.

Am vazut ca recomandati Labell de pe Nucului, insa am dat si peste PulsAnvelo Service din Brasov.

Care sa aleg? Am vazut aici pareri si pro si contra si sunt nedumerit :)

Pana una alta, i-am dat pm si lui Blitz...

Multumesc pentru timpul acordat.

O seara faina va doresc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, eu Label nu recomand sub nici o forma

1. la tinichigerie-vopsitorie sunt praf am vopsit un golf 4 pe casco la ei; efectiv si-au batut joc vopseaua avea foarte multe imperfectiuni ca sa nu mai zic ca nu au fost in stare sa prinda la loc senzorul de temperatura exterioara in spoiler.

2. nici la mecanica nu stau stralucit am masini in flota care se repara acolo si nu fac treaba buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-am raspuns la PM. Nu te du deocamdata la niciun Labell ... o sa studiem putin istoricul masinii si o sa facem impreuna o lista de intretinere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Am o problema si ma intrebam daca ma poti ajuta: am un VW GOLF 1.6 16V, benzina la care 5 service-uri mi-au spus ca sonda lambda e dusa, doar cei de la subaru mi-au spus ca esapamentul este perforat ( desi noxele la ITP-ul din septembrie au iesit ok ) si catalizatorul nu-si mai face treaba.

Problema ma deranjeaza deoarece are un beculet galben CHECK in bord aprins permanent si, mai grav, consuma relativ mult: sub 10 in oras si 7 afara nu ma duce nicaieri :).

Esapamentul l-as putea rezolva, sa zicem. Dar catalizatorul am auzit ca e 7-800 euro si acum 3 ani l-am mai schimbat o data la Top Auto, in Stupini, vis-a-vis de Piata.

Imi poti recomanda ceva pentru reparatie esapament si curatare catalizator ? Sau sa le schimb din nou ? Sau sa vand masina ?

Multumesc anticipat!

Vio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. Unde pot sa repar si eu cd playerul masini are o problema mecanica , imi si afiseaza error/ service si nu mai pot introduce cd-uri , este radio cd player din fabrica, masina golf 5 .MERSI ( a in BRASOV )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

un service bun si care nu te rupe la bani.. e in bartolomeu langa real AUTOBELLA in curte la mecon

cel putin pe parte de mecanica,diagnoza,(vopsitorie) e o.k. fata de altele cu pretenti.

cel putin cu revizia+distributia am iesit la 1/2 pret fata de reprezentanta!

Labell...nu il recomand decat celor cu masini de firmasi nu le repara pe banii lor si au timp de pierdut.

Modificat de 3mstefix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Sal,am fost si eu la Tess cu o problema a tempomatului care nu functiona si avea conectat butonul de panica pe functiile tempomatului.Am sunat,au spus ca se poate rezolva,este vorba doar de o CODARE,ei programare si m-am dus.Au dus masina inauntru,dupa aprox o ora si 30min a iesit masina si rsps ca masina nu are tempomat din fabrica dar au reusit sa dezactiveze butonul de panica prin eliminarea si scoaterea a doua relee,care nu au nici un rol doar cea a alarmei. EE am platit,am plecat pe la ora 4,30 dupa masa m-am innoptat si la un moment dat pun faza lunga si se face bezna,dupa care mi-am dat seama ca mi-au scos releul care schimba fazele.A doua zi sun,am cerut sa vorbesc cu persoana care a lucrat la masina care ba nu era acolo,ba era ocupat cu alta masina,ba nu a vrut sa mi-l dea la telefon ca nu e voie,trebuie sa discut doar cu asistentul de service,pe care pana la urma l-am convins sa mi-l dea la telefon sa-mi spuna macar unde se afla acele relee ca sa le pun la loc.Am intrebat persoana care mi-a raspuns ca la masina fiind taxi s-au facut niste modificari si releele acelea trebuiau sa fie de vina dar din cauza modificarilor,ASTA E!!E bun si acum?Haideti inapoi sa va punem inapoi releele!

Am intrebat si eu ca tot omul,dar motorina si timpul pierdut cine le plateste?RSPS-Asteptati pana va sun eu sa va platesc motorina si mi-a inchis in nas!Ei,colegilor,va intreb si eu,ce e de facut?Eu apelat cu incredere la un service autorizat de incredere care trebuie sa raspunda pentru faptele lor,nu am apelat la tamplar sau tinichigiu sau nu stiu la cine.Puteam fi amendat pe drum sau cine stie ce neplacere.Cand predai o masina de la un asemenea service catre client,o verifici mai frate,nu?In final,din cauza neplacerilor de care am dat la TESS,fratilor eu personal NU VA RECOMAND!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am avut probleme cu ei si am facut reclamatie si intr-un final ma sunat seful de servise si dupa ce am explicat ce sa intamplat cel care mi-a reparat masina trebuia sa fie dat afara dar de unde ca si astazi lucreaza acolo si eu a trebuit sa o repar in regie proprie pe cheltuiala mea.

De atunci de la ei m-ai iau dpar piese de schimb in rest nici sa nu aud de ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tess Brasov ? O mare si urata gluma !

 

Asa cum spunea cineva pe la inceput, se vor service occidental - unde iti duci masina si bei o cafea relaxat pana se repara.

In realitate...sunt departe.

Cei de la receptie service te trateaza cu flit si sictir, iar mecanicii...sunt praf. M-am dus de 2 ori cu Passatul la ei pentru aceeasi problema: sesizasem inceput de zgomot volant si vroiam sa vad daca se confirma. Prima oara m-au tinut 3 ore sa astept si mi-au spus ca nu se confirma. Am plecat acasa zicand ca las' ca oamenii se pricep. Dupa 2 sapt. m-am dus la ei cu aceeasi problema. Au tinut masina 4 ore nu au gasit nimic. Am facut scandal, am insistat pe langa seful de la calitate si, dupa o jumatate de zi pierduta la ei mi-au zis ca se confirma si ca ma costa 6800Ron !!!!

Are you fucking kidding me ??? Manopera la acesti baieti draguti este 120Ron/h + TVA !!!! Service-ul e mai tot timpul gol, iti poti face programare de pe o zi pe alta, ceea ce spune foarte multe despre cat de buni sunt.

 

Eu unul nu am mai calcat la ei de atunci !

 

In schimb, peste drum de ei, concurenta numita Delcar - dealer Skoda si service autorizat VW are ora de manopera 60Ron +TVA ! Am fost la ei la 2 revizii, am stat langa masina tot timpul, povestit cu mecanicul, am fost foarte multumit in ambele cazuri. Nu e contra reclama, este vorba ca se poate si altfel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
RADU MIHNEA RADIAN

salutare, am si eu o problema cu potentiometrul de volum ( golf 4 din 2004), de la dc-player cu navigatie. stie cineva unde pot gasi potentiometru? (Bucuresti)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1500 lei de vopsit integral o masina + materiale. atat vrea un amic al meu aici in brasov

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vopsit in cabina? Cu demontat tot de pe masina?

Materialele cat ridica pretul?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Neata buna!

Ce stiti de cei de la Pop Service(cel de langa RAR)?

 

Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Buna. Imi puteti spune va rog un service in Brasov pentru incarcare freon calitate pret bun. Daca imi trimiteti pe PM e si mai k :). Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Neata,

 

Ti-a raspuns cineva la intrebare?

As vrea sa imi fac si eu directia la masina la Service Pop si nu stiu daca sunt ok sau nu.

 

Mersi, o zi faina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ce stiti de Bosch de pe Baba-Novac? Sunt ok cu diagnoza si alte verificari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

 

Imi recomanda si mie cineva un service bun in Brasov, in prezent? am mai citit pe aici din post-urile trecute, dar poate au mai disparut intre timp.

 

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!