Jump to content

Km La Livrare


Ahile
 Share

Postare recomandată

Ridicata de la Midocar, 13 km pe bord. Dealerul imi spunea ca poata sa vina si cu cativa zeci de km ca cica le mai fac aia probe pe pista daca li se pare ceva in neregula. Nu prea cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ahile

    6

  • WooZie

    6

  • makavely

    4

  • puff

    4

Top Posters In This Topic

13 km pe bord.

Eu cred ca e dat kilometrajul inapoi! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

6km Cardinal Ploiesti - astazi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

30500 km , Faherhouse ,Germania , 1.4 fsi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o vaga banuiala ca masina n-a fost noua ... :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Eu am inteles ca daca are mai mult de 10-12 km o poti refuza si sunt obligati sa-ti aduca alta si am mai auzit din surse sigure dar neoficiale ca la a 2-a masina care iti va veni se va aplica si un mic discount ! Asa sa fie ? Dar nu cred ca nimeni dupa ce a asteptat 2 luni dupa o masina , mai astapta inca 2 pentru x km in + . Parerea mea ... Voi ce parere aveti ?

Modificat de puff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e ca nu ai auzit bine.Ei nu au schimbat o masina pt cutia de viteze defecta din fabrica si usa lovita la transport.Nici macar cutia nu au schimbat-o , au reparat-o....si tu zici ca schimbe masina pt km ...fii serios omule

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap , pentru ca tu o refuzi din start , de cum vine pe motiv ca s-a mers cu ea . Hai ca ma interesez exact si va tin la curent !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca o refuzi adio avans.Apropo,ti-ar conveni sa cumperi o masina data jos de pe banda? Fara nici o proba? Sa iti sara vreo roata in curba sau sa-ti cada motorul la semafor? Gandeste-te ca se testeaza si ele.Plus ca kilometrajul se poate reseta,fii sigur ca ar veni toate cu 0 km daca ar fi adevarat ce spui tu.A mea a venit cu 18 si am fost foarte multumit.Daca venea cu 0 intram la banuieli,vezi ca si-a batut cineva joc de matale cu informatiile astea.O masina nu o refuzi ca pe o cola

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"vezi ca si-a batut cineva joc de matale cu informatiile astea" - oare crezi tu asta ?

Am sa il rog pe cel care mi-a spus cele mentionate mai sus sa-mi spuna exact intr-o forma formala ceea ce am spus eu mai pe direct si poate ai sa intelegi . Mentionez ca cel care mi-a dat aceasta informatie este ruda cu mine si detine functie e conducere in Porsche Romania . Revin cat de curand :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai zi cum il cheama sa iti confirm eu ca stie ce zice sau nu, dar asa ca, culturala generala, mai scrie pe forumul asta despre resetarea kilometrajului, deci si daca ar fi alergate masinile tot nu le-ar vedea clientii pe bord.

Apropo, ca tot ai adus vorba de cunostinte la Porsche.Intreaba-l te rog daca la ei se livreaza masinile cu stergatoare de alt tip si cand reclami acest fapt te trimite sa le cumperi ca sunt consumabile...asta asa ca sa vedem veridicitatea informatiilor date de Porsche Romania :P

Modificat de WooZie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manolache si Virgil - Danielus daca asta conteaza . Cat despre stergatoare eu nu mai zic nimic ....... Daca tu nu te uiti la masina cand o primesti si te astepti ca romani sa fie ca nemti ca doar vand masini nemtesti este greseala ta si numai a ta . Am mai auzit de la cineva cu un R32 care nu avea nu stiu ce cauciucuri care ar fi trebuit sa le aibe ..... ce vreti fratilor daca nu va uitati pe ce dati bani ? Astept sa imi confirmi numele si daca se poate sa te interesezi si de legatura lui cu mine daca tot esti "conectat" cu toate ca mi se pare o mare aberatie ceea ce ai zis mai sus : " ai zi cum il cheama sa iti confirm eu ca stie ce zice sau nu " ........ Bafta la gasirea unui stergator OEM !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da tata, aici e buba ca nu m-am uitat la ele, dar totusi sa trimiti clientul sa isi cumpere stergatoare la o masina noua....parca e de rasul curcilor la 22 de mii de euro sa nu ii pui un stergator de 20 E....ca doar tu ca vanzator ti-ai aratat prostia pe fata ca ai pus de alt model...in fine.Hai ca plictisim lumea, sa ne zici adevarul pana la urma cum e cu refuzul masinii :) ca tare m-ai facut curios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cum ne dam seama daca sunt stergatoarele alea trimise de nemti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca ei s-au sucit s-au invartit si au zis ca la cod difera un "A", numai cel din dreapta nu e de acolo,cel de la sofer e bun.O fi de luneta de la vreo octavia cine stie, ca are clema exact in oglinda si nu intra in clema de prindere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am uitata sa scriu aici

9km-nurvil valcea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Franta la km astia nu mai considera masina ca fiind noua si o vand ca si masina de colaborator. Eu gasisem un passat cu 40 km la bord pe care il vindeau cu 27 mii in loc de 31. Nu era sigur doar chestia asta luata in cont, dar mi-au spus clar ca o vand ca si model expus.

asta deja este din seria "file din poveste".

ai idee cat trebuie sa stea o masina in showroom si sa fie si masina de drive test, ca mai apoi sa o poata lua un vanzator de la dealer cu discount? si discountul ajunge undeva la 20-25% (maxim)...

intreaba de curiozitate daca ai pe cine si vei ramane surprins...

ca germania, ca franta... hmmm... de unde iti iei tu masina?

oricum, in mod normal masina la livrare trebuie sa se afle undeva in plaja rezonabila de 5-20 km.

Modificat de nnw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!