Jump to content

Km La Livrare


Ahile
 Share

Postare recomandată

daca masina e pe stoc de ceva timp poate sa ajunga pe la 15km si nu e grav zic eu.Trebuie sa deplaseze masina aia.La spalat ..etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ahile

    6

  • WooZie

    6

  • makavely

    4

  • puff

    4

Top Posters In This Topic

da... sncer nu vad utilitatea acestui topic.... io sincer nici macar nu mai stiu cati km avea masina si am luat-o de vreo jumate de an... daca nu mi-a sarit nimic in ochi cand am luat-o nu vad ce rost are sa tin minte cati km avea???? Si nu vad nici utilitatea ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am facut acest topic in speranta de a avea cu totii o imagine corecta despre citi km ar trebui sa avem la livrarea masinii. Poate ca unii se intreaba chestia asta. Aici vor gasi raspunsul, mai ales cei care asteapta sa-si ridice masinile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Ahile-imi cer scuze de raspuns tarziu.Recunosc ca e prima data cind aud de faza cu resetarea,nu m-a prea preocupat subiectul livrari decit cind mi-a venit masina.daca zice Bamse e probabil ca se poate,dar eu nu m-am lovit de asta caci la noi nime nu se chinuie cu asa ceva.Cind vine masina interesul e sa livram,pentru toti,ca sa intre banii.Nu cred ca vre-un Dealer practica "sportul" asta,caci exista sansa aia din 1000 ca sa o palesti iar clientul va refuza masina,care va fi facturata indiferent de starea ei catre impricinat.De catre PoRo.Dar pot sa va spun atit:noi am livrat un Passat care a venit cu ceva km si jegos cu noroi tot.Asa a venit pe trailer,singura masina plina de mizerie din toate.Probabil ca a pus spiritul craciunului stapanire pe ea si a inceput sa dea ture singura prin Free Zone Kurtics City.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off_topic....sa stii ca Craciunul mai pune stapanire pe aia din KurticyCity , stiu pe cineva care tot in perioada sarbatorilor nu i sa livrat masina pe anumite motive....omul a gasit o relatie si a fugit la Kurticy si a dat de masina ...era fara toate 4 rotile :soare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

off topic: mda... masina trebuia livrata de catre D&C oradea... cunosc cazul... din pacate se intampla aceste lucruri si tot din pacate foarte des... asa ca watch out la ceea ce primiti...

on topic: a mea a venit cu 17 km... dubios, nu-i asa?!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cca 10km Serpico-Craiova

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@unguru1432: nu e dubios, probabil ca sunt vreo 10 km intre dealer si spalatoria unde au curatat-o :) sau probabil in drum spre spalatorie au dat o fuga si pana la ceva magazin sa isi cumpere una alta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce stiu eu cam toati dealerii au spalatorie proprie in cadrul service-ului. Nu apeleaza la alte spalatorii ca sa pregateasca masina de livrare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

era o gluma :P cine stie pe unde au plimbat-o...si la mine au fost 15 km...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ca a fost nevoie sa-i incante pe cativa posibili clienti cu o tura prin oradea... :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:eek: ...oare spiritul craciunului are carnet?ce prefera,diesel sau benzina?are talpa grea? :wub:

***

:wub:

BTW,ca sa dau si cosmare azi:se poate reseta pina in 200 km fix....

Modificat de homeboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si dupa aia 200km fix mai poti sa ii dai si pe urmatorii 199km ? :ceuameni:

Modificat de xqzme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 km, PBN, GT TSI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si daca tot resetezi asa poti tine masina un an si in loc de 10 000 km facuti de exemplu sa ai cam 150? Iti dai seama ce ar iesii la revanzare?:blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oameni buni lasati gargaunii.....masinile vin de obicei pe trailer cu km intre 3-4 si chiar pana pe la 20-25 km...in cadrul dealerului mai mult de 1...2 km nu se fac..

Iar faza cu resetatul merge o singura data, in cazul in care nu a fost facuta deja pe drumul catre client...si dupa 50 km poti sa tii degetul pe buton cat vrei tu...ca o sa iti amorteasca :D......deci chill out pplz :lol:

par exemple.....a mea a venit cu 6 km... :D (si nu s-a mai putut reseta :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am reusit sa-l resetez la a mea si a venit cu 14

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Resetarea se poate face de dealer, in primii 100KM cu ajutorul testerului VAS si asta doar o singura data.

Procedura asta e pentru montarea unui bord nou, nu pentru pacalirea cumparatorilor de masina noua.

Deci nu cu ajutorul butoanelor de pe bord.

Modificat de hyper
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hyper...trust me..merje o singura data din bord cu butoanele....citeste mai sus.. :offtopic:..daca schimbi bordul poti sa pui cati km vrei tu...daca te lasa dealerul :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Administrator

6 km... pbv1... nimic suspect... (as far as i could tell...:huh: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nuclearul-vio

5 km a avut ,livrata acum 2 saptamani de cardinal motor Ploiesti.

Pentru cei care nu stiu :Toate VW (probabil si multe altele ) vin prin vama Curtici ,iar acolo este un parc auto de minim 25 km patrati dupa aproximatiile mele ,deci daca masina a fost mutata de cateva ori atunci se explica la cei care au mai multi km.

O intrebare FFFFF importanta as avea pentru toti .

Ce consum aveati cand va fost livrata masina???? LA MINE CONSUM MEDIU PE 5KM =30litri %

Cum oare ??cat sa fi stat cu ea in relanti ???

Poate are careva vreo explicatie.

Poate off topic : Un prieten si-a luat Octavia 2 si cand sa o ridice ,i-au zis "Mai asteptati sa mergem sa spalam masina la spalatorie ca noi nu avem aici , si spalatoria era in cealalta parte a orasului si a stat omu vreo 2 ore sa vada cum unu se grabea cu masina lui in trafic spalata".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5Km la masina din semnatura ridicata la 15 dec 2006 de la PBN ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor !

11 km - Midocar Bucuresti

Numai de bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 km , D&C Oradea . :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!