Jump to content

Km La Livrare


Ahile
 Share

Postare recomandată

M-am gindit ca poate fi interesant sa stim precis si centralizat cam citi km are un Golf 5 la livrare. Ar fi interesant de precizat, pe linga nr. de km la livrare, dealerul care v-a vindut masina si eventual motorizarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ahile

    6

  • WooZie

    6

  • makavely

    4

  • puff

    4

Top Posters In This Topic

Parca s-a mai discutat, cel putin tangential, dar nu cred ca e o idee rea ... :)

Eu am avut 12 km la masina din semnatura, in octombrie 2004 la dealerul Sandra din Iasi.

P.S. Dar nu ne-ai spus cati ai avut tu ...

P.S. 2: Nu apare topicul la View New Posts , cum nu mai apar nici noutatile VAG ... :(

Modificat de razdan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut 5 km la livrare..cand am luat-o din "mana" lor....pe cheie scria ca masina vine fara baterie...poate au vrut sa protejeze pielea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu mai tin minte cit aveam ca au trecut aproape 3 ani de atunci. Daca nu ma insel cred ca undeva la 23 km, dar nu sint sigur.

Dealer PBN, masina din semnatura.

Mai am de asteptam ceva pina imi vine GT-ul si atunci o sa postez precis nr. de km.

@Bobocel

5 km la livrare e super putin... Suspect de putin.

N-am inteles faza cu cheia pe care scria ca masina vine fara baterie.

Modificat de Ahile
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum se pot reseta kilometrii. Cand ai masina noua si ai sub 50 km, daca tii apasat 30 sec pe butonul de resetare kilometraj trece totul pe 0.

Sanatate :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de cate ori poti sa o resetezi? :) in italia se pare ca masinile sunt testate mai mult, au in jur de 200 de km cand le iei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea a avut 5km - Porsche Bucuresti Vest 1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Same thing la mine!5km punct.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca prima a avut 5km a 2-a 9.

Prima la PBN, a 2-a la Scorpion Focsani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la cheie era atasat un cartonas...pe care scria...ca masina nu are baterie...in nemteste...plus niste coduri...mi-am inchipuit ca nemtii au vrut sa protejeze piele din dotarea masinii...si intr-adevar masina era impecabila..nici o urma pe piele..nimik.....K NOUA...

am facut achizitia la PBN.

vad ca si colegii de forum au avut 5 km deci....nu pot sa mai dezbat aceasta problema.

Modificat de Bobocel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea a avut 6 km la livrare.Livrata de Automitric Suceava :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 1.6 FSI - 9Km

La GTI - 8Km

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine tot 5 Km !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GT-ul meu avea parca 10-12km, dealer D&C Impex Oradea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine in jur de 9 Km de la Quark Timisoara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cosmin_lille
25km daca retin bine

In Franta la km astia nu mai considera masina ca fiind noua si o vand ca si masina de colaborator. Eu gasisem un passat cu 40 km la bord pe care il vindeau cu 27 mii in loc de 31. Nu era sigur doar chestia asta luata in cont, dar mi-au spus clar ca o vand ca si model expus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7-8 km

care sincer mi se par perfect normali ...

adica numai plimbarile de pe o platforma pe alta, plus prin curtea fabricii, la dealer sa o spele si sa o pregateasca si in afara de toate astea probabil si in fabrica se parcurg 1-2 km cu ea, deoarece pe stand poate sa functioneze perfect, dar sa aiba probleme.

@cosmin_lille

a vinde o masina ca model expus nu e acelasi lucru cu a vinde o masina second hand sau masina de teste, si eu am luat o masina din show-room, diferenta e ca livrarea s-a facut in 3-4 zile nu in 2-3 luni.

a primit cineva masina cu 0 km??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum se pot reseta kilometrii. Cand ai masina noua si ai sub 50 km, daca tii apasat 30 sec pe butonul de resetare kilometraj trece totul pe 0.

Interesant ce zice bamsemad. Nu stiam asta. Inseamna ca dealerul poate face cam ce vrea cu masina ta, poate pleca cu ea la munte sau poate face drive teste 2 saptamini, abia dupa aia anuntindu-te ca a sosit masina care va avea la livrare 5-6-12 km... Ce e mai rau e ca probabil ar circula fara mila cu ea, fara atentie pentru rodaj.

Sau nu poate face asta?

homeboy, lamureste-ne!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate depinde de dealer si de masina. Cu GT-ul meu din cauza ca a stat masina prin vama i-am stresat la greu cu telefoane si joi am primit masina. La livrare aveam 7km perfect normali cum a mai zis multa lume. Daca nu ii stresam fiind masina interesanta (primul GT din Cluj) sunt convins ca faceau ceva ture. Un prieten si-a luat un G5 4motion si cu toate ca de obicei masinile vin marti sau joi (chestie aflata cand ii stresam eu) el a primit masina luni cu vreo 39km ;). Si in ziua de azi e convins ca a avut parte de un mic test-drive in weekendul ala :(

Poate depinde de dealer si de masina. Cu GT-ul meu din cauza ca a stat masina prin vama i-am stresat la greu cu telefoane si joi am primit masina. La livrare aveam 7km perfect normali cum a mai zis multa lume. Daca nu ii stresam fiind masina interesanta (primul GT din Cluj) sunt convins ca faceau ceva ture. Un prieten si-a luat un G5 4motion si cu toate ca de obicei masinile vin marti sau joi (chestie aflata cand ii stresam eu) el a primit masina luni cu vreo 39km ;). Si in ziua de azi e convins ca a avut parte de un mic test-drive in weekendul ala ;)

Ca o completare in legatura cu posibilitatea de reset pana in 50 km, se poate spune ca nu ai o problema numai daca ai 51km. Cel mai probabil la majoritatea se face acel reset dar in caz ca ai 51km e posibil sa ai 1001 ;) si poti fi convins ca a fost la un mic "test-drive" si nu au fost atenti la kmetraj ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6km - eurotehnogroup - pitesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!