Jump to content

Cu S3-urile Prin Oras!


Vlad MHL
 Share

Postare recomandată

Pai din mers e si firesc sa faci S3....masina ta ar trebui sa fie mai usoara un pic si ai si ~50 cp in plus. Eu sunt curios de consum in cazul tau, bine stiu ca nu asta e important la o masina luata din pasiune , dar as vrea sa stiu :lol:

Modificat de DOOM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bogdan_wrc

    70

  • DOOM

    31

  • Vlad MHL

    16

  • dan i

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe autostrada, Germania - Austria - Ungaria, 140-160 km/h, mi-a luat 8.9 la suta real (pe computer 8.0).

In oras pe computer imi arata cam 13-16, dar sincer cred ca indica cam putin. Trebuie sa vorbesc cu cei de la MTM sa regleze computerul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca e la fel si la voi, dar la Octy, in dreptunghiul superior delimitat de acea dunga neagra, apar warning-urile referitoare la terminarea "parbrizolului", a carburantului, pe un fundal portocaliu. Doar in acel dreptunghi se face portocaliu ecranul, probabil o fi inca un strat de cristale lichide de alta culoare, naiba stie..

aceeasi linie o am si eu si intr-adevar in acea parte se face portocaliu la check-uri,lipsa motorina :D, erori placute sau altele usoare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am acea dunga de pixeli morti... si la inceput nu a fost...

la mine a aparut cand au fost caldurile acelea mari si am plecat intr-o zi cu masina la 50de grade...

sunt pixeli morti, si cand ma programez pt revizia de 15,000 ii rog sa-mi scimbe si display-ul...

doom>> ce site-uri cu S3-uri mai cunosti? de preferat in engleza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt pixeli morti.....ziua aproape nu se observa, doar seara daca te uiti atent.Si eu abia dupa 2 zile am observat-o cand am inceput sa studiez cu atentie detaliile.La absolut toate S3-urile pe care le-am vazut exista acea dunga si nu cred ca au toate display-ul defect.

Site-uri....pai sincer nu tin minte adresele...eu am cautat si in franceza si in germana desi germana nu prea mai stiu...in general pe forumuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred...

cand am descoperit dunga i-am povestit lui Nadir si el a vazut masina si lui nu-i aparuse, adica a parut mirat cand a vazut...

nadir, si tu ai dunga acolo?

m-as bucura sa fie adevarat :( dar iti spun sigur ca nu era la inceput...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie mi-a povestit Doom :( O sa ma uit si eu la mine sa vad daca e, desi nu cred. Nu mi-a sarit in ochi pana acum si sunt si eu destul de fanatic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai poza pe care am pus-o mai devreme pe topic e "furata" din pozele cu masina ta Vlade, de pe topicul tau, deci ai dunga acolo.Doar ca nu se vede mereu...ziua nu se observa absolut deloc, iar noaptea doar daca dai la maxim luminozitatea afisajului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, cred ca trebuie sa stati linistiti si la S3-ul meu este dunga cu pricina, si am vazut si la A6 si la A4 pe display-ul central

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai mai baieti... va auto-iluzionati singuri cu argumente din astea de mecanic service Dacia: "asa face toate Dom'ne"... :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frank eu am niste pasarele la cap....adica ma uit la detalii si caut pana la cel mai mic defect.De exemplu sigla cu S3 de pe schimbatorul meu e mai iesita din locasul ei cam cu 1mm intr-o parte ...nu e deranjant deloc dar asa este.Cand i-am aratat lui Vlad chestia asta live s-a uitat la mine destul de lung si compatimitor....ceva in genul "...e dus saracu".Nu sunt cusurgiu dar sunt perfectionist.Iar la o chestie majora de genul display-ului e important de stabilit daca asa e la toate sau doar la unii mai ghinionisti.Acum m-am linistit desi era de asteptat sa nu fie un defect din cauza simetriei si pozitionarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

You are wasted! :) La acest capitol, pot spune si eu ca [cenzurat] acului de la temperatura apei, nu sta fix la 90 de grade. Este undeva la 89.7 :D .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia sa ma uit si eu maine la chestia asta :)

Daca vreti intocmim o lista cu "defecte" fara importanta.

In alte ordine de idei am depasit azi cifra magica de 1500 km si-s foarte incantat ca pot sa imi infig mai tare piciorusul in ea.Consumul e la 14 % dupa o saptamana de mers numai la ora 2 bara la bara.Chiar e foarte ok din punctul asta de vedere.Fata de GTI diferenta e de mai putin de 0,5 l/100km.

Modificat de DOOM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia mai gata cu S3 urile noi. va invidiez. sa vorbim de S3urile vechi :angry:

vlade, cand bagam un photoshoot?

am vb ieri la carrefour in PL cu santos a zis ca e gata oricand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gizaz, sa ai un es trei si sa-i numeri pixelii morti, invalizi sau bolnavi :angry:

Si ceva din UK:

S3 (doar cu chip)

vs

S4 V8 ( stock )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce sa-i faci...asa e cu maniile :beerchug:

Nice movies...se duce frumos S3-ul ala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stai calm ca si eu am manii din astea... nu caut pixeli morti..dar daca am....fac repede tot ce trebuie sa schimb.

:lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
nadir@boosted.ro

este posibil sa scot masina vinerea asta (sper ca nu vinerea viitoare) facem si noi o intalnire? astia cu peste 250 HP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce extremist esti. :tomato:

las ca fac eu soft..sa vad cum mai fugiti de mine....daca nu aveti si voi soft.

astia cu 210 si 225 cand ne intalnim?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

lasa bogdane ca nici tu nu ai vrut sa te vezi cu mine!

asa ca stai la coada dute si intalnestete cu TDI`urile ca pana si aia au peste 200 :Driver:

eu vreau sa ma vad cu adevaratii posesori de herghelii :Driver:

uite adi are un update la s3`ul lui si trage foarte grav.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand mah nu am vrut sa ma vad cu tine?

ai innebunit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adik eu da ;):P:P

numai ca s-a pus praful pe rezervor! dar lasa vine si vremea celor 7000 rpm din nou :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!