Jump to content

Manual Reparatii Fabia


fili_costi
 Share

Postare recomandată

  • 1 month later...

Salut,

Multumim de site .. foarte util si legal ...

putina engleza si toata lumea poate sa il foloseasca.

piesele sunt cu tot cu cod vw si pret estimativ la furnizori din Germania.

Recomand tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Mersi mult pentru manuale :tomato:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci ptr. manual ! :emthup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Toata populatia fabiotilor, daca se pot numi asa iti va multumi pentru manual acum si intotdeauna.....ma alatur si eu . Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

cine-mi spune unde gasesc in manuale despre codarile ABS/ESP ?

ori sunt adormit, ori chiar nu este nimic despre

Modificat de FABIAn RuSu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am descarcat manualele de mediafire acum 2-3 luni. Am gasit linku pe alt site. Multumiri uploaderului.

Este destul de dificil de cautat prin ele dar dupa ce te prinzi... e ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salutare , stie careva numerotarea cilindilor?.... cum stai cu fata la masina ... de la stanga la dreapta sau invers?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...

merci frumos...

Bafta tuturor !

Modificat de BLiTZ
Informatie gresita de userul FABIAn RuSu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numerotarea cilindrilor se face de regula incep
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FABIAn RuSu

recunosc sportiv ca am fost prins gandindu-ma la batrana dacie :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, din pacate regulile forumului (cam exagerate din acest punct de vedere) nu imi permit sa deschid un nou topic asa incat...postez aici intrebarea. Am o Fabia dotata cu un radiocasetofon Clarion (asa am luat-o), iar eu am cumparat un mp3 player tot Clarion. Problema - nu stiu cum sa-l demontez pe cel vechi! Am apelat la bunul nostru prieten google dar mi-a returnat doar modalitatea de demontare a playerului original, instructiuni care nu se aplica la Clarion (nu am unde sa inserez lamele sau alte dispozitive). Trebuie demontat bordul in zona respectiva? Cum se face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

am si eu o intrebare si o rugaminte, la fabia nu avem manual de reparatii si in limba romana? engleza a cam trecut pe langa mine si nu o mai gasesc :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare!

un fel de :)

din cauza unei neatentii, mi-am listat manualul de utilizare de doua ori, asa ca cine vrea un manual de utilizare fabia 2001 listat (si e, preferabil, din timisoara), sa-mi dea un pm si se rezolva.

numa'bine!

LE: oops, acuma vad ca am postat la manual de reparatie. blitz, se poate sa muti postul asta la manual de utilizare fabia 2001?

scuze!

Modificat de cristi v.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

NU contenesc in a'ti multumi pentru acest manual :icon_thumright: !

Numai bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut , sunt intr-o mare dilema m-am uitat pe manualul de reparatii dar eu nu am gasit nimic despre cum se schimba un termostat , poate sa-mi spuna cineva cum se procedeaza . Multumesc celui care ma poate ajuta :( :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare !

Am manualul Fabia dar nu zice nicaieri cum se da jos bara din plastic din spate la combi . In manual e doar pt hatchback.

Vreau sa montez 4 senzori parcare si nu stiu unde sa dau gaurile sa nu nimeresc bara de fier sau cum pot trage firele la senzori in cazul in care dau gaurile corect .Pe google,net nu am gasit pe nimeni sa explice unde trebuie date gaurile si cum trag firele de la senzori pana in portbagaj.

Ma puteti indruma ?

Va multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uau !

Sper ca e asemanator si la combi.Oricum e primul how to la fabia despre senzori.

Multumesc mult .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ajutoooor :) !

Unde gasesc si eu in manualul asta cum se schimba bujiile la Fabia ?

Stiu ca procedura in sine e una destul de simpla insa eu vreau sa vad cum "spun ei" ca trebuie facut, poate mai stric naiba ceva ...

Mersi everybody !

Raz

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e motorul din semnatura, trebuie scoase prima daca bobinele de inductie apoi cu o cheie de bujii(nu stiu marimea), le schimbi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

cheia de bujii trebuie sa fie de 16 la mine, pana aici totul e foarte clar .. ce nu ma incalzeste este faptul ca nu stiu exact cum se scot bobinele alea de inductie (ma rog, nu cred ca e foarte greu) .. sau eventual, cum sa fac sa le pun la loc fara probleme?

am oarece emotii .. sa fac miscarea asta singur in fatza blocului cum ar fi, si nu stiu exact cata economie as face la manopera dar mi se pare o lucrare cumva banala .. ca sa mai stai sa platesti pe unul sa faca ce poti face tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt greu de dat jos dar sa ai grija la ele. Cu o surubelnita lata faci parghie incet pe fiecare parte a bobinei pana incepe sa iasa. Numa nu forta ca sa nu ramai cu capul bobinei in mana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!