Jump to content

Audi R8


SeatBLOG
 Share

Postare recomandată

La cele 6 care s-au dat in Romania si cele vreo 8 care vor fi vindute in Romania anul viitor, chiar nu cred ca vom avea vreun membru care sa detina asa ceva :vaidecapulmeu:

Oricum, si eu m-as da cu asa ceva macar vreo 5-6 km.

Bamse, esti un zgircit ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bamse

    14

  • docman

    5

  • tazzz

    3

  • CT 10 VWP

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

La noi in Craiova a fost cumparat unul second din Germania (care este si de vanzare) si urmeaza sa vina 2 noi (sau 3 nu sunt sigur).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cind mi-am luat masina am avut ocazia sa vad la dealer doua R8 expuse. Imi venea sa ma descalt cind m-am urcat in una din ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

any news despre presupusul RS8...ala cu V10?? iese sau nu pe piata?? (adilo Gallardo :beerchug: )

pozele cu ala ars pe autostrada la nemti...cu unul din ala erau.. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Rullz, ne refeream la R8-ul diesel :icon_thumright: ca poate era singurul. Benzinare V8 stiu ca mai sunt...

Modificat de .:bamse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha...... greu cu baba :P

apropo am auzit ca ar fi fost cam primul in romania :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se prea poate, asta din Craiova a venit prin august la inceput ... ala din Pitesti, nu stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Asta e... chiar in august... si inca una...si inca una...plus una...si ultima

post-11899-1193871573_thumb.jpg

post-11899-1193871671_thumb.jpg

post-11899-1193871731_thumb.jpg

post-11899-1193871829_thumb.jpg

post-11899-1193871906_thumb.jpg

Modificat de alkado
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Tiii....am volan la fel cu R8 :lol: :lol: Dar la atata se rezuma asemanarile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@alkado, noi doi vorbim de acelasi R8. Completeaza-ti profilul sa vedem si noi de unde esti (presupun Craiova dupa poze) si ai putea intra la Intalniri in Craiova.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mers si eu cu ala de la Porsche Bucuresti Vest 2.Masina e belea,tre' sa te duci la sala sa o poti struni!!! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Scriu si eu cu intarziere... M-am dat si eu cu unul. Senzatie masina. Pana la 4500 rpm imi parea chiar linistita...dupa aceea parca imi dadea cineva un sut. Cateva aspecte: calitate la finisaje extra, totul placut la atingere, se "potriveste" fiecare bucatica de interior, design interior si exterior de exceptie, in interior este bine antifonata, chiar si in forja nu se aude tare motorul din interior (desi esti separat de motor doar prin plexic-ul ala) este ca un marait continuu, ai senzatia ca strunesti un animal extrem de puternic si salbatic dar totusi de rasa. Minusuri: consumul (pentru cine conteaza). Masina nu scade sub 20% orice i-ai face...poti sa stai si pe loc mai putin de atata nu ia. Mers pe autostrada, max 140 km/h, consum 26%. Dupa 25 min prin Bucuresti seara fara aglomeratie, consum 36%. Un alt lucru care m-a surprins: avea farurile ABURITE... O masina de 150,000 EUR (atat costa exemplarul in care m-am suit). Incredibil, credeam ca e o gluma proasta...incep sa-i dau dreptate lui nyk_19...daca si la asta se aburesc farurile, la amaratul meu A4 ce pretentie sa am?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitati din pacate :icon_thumright: ce se poate intampla cu un R8:

02r862796xr6.th.jpg 01r884283co6.th.jpg 03r8313853qp0.th.jpg

Pentru cine intelege rusa aveti aici link-ul de unde sunt pozele.

Asta e.. motoare pe benzina.. mai au prostul obicei sa ia foc. Motorina nu s-ar fi aprins asa usor. (Da, motorul e pe spate unde a fost incendiul)

Cat despre poze si observari in Romania, am vazut eu unul in... Vitan!

Poze? Aici -> http://andreir.wordpress.com/2007/11/19/ci...rgul-din-vitan/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Mie imi place mult noul Audi TT cu body kit de R8...nu sunt sigur daca e ABT..dar l-am vazut in Motor Show...si in reprezentanta...( in Kuwait)...( daca e cineva interesat aduc ceva poze)

e beton si mai accesibil la Pretz decat R8....

...eu unulk sunt obsedat de RS4 si de Passat R 36...mai ales dupa ce am vazut de ce e in stare un R 32 pe Circuit in Bahrain...

Nici nu vreau sa imi amintesc...

Modificat de moosct
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e.. motoare pe benzina.. mai au prostul obicei sa ia foc. Motorina nu s-ar fi aprins asa usor. (Da, motorul e pe spate unde a fost incendiul)

Eu din cate stiu R8-ul ala este modelul DIESEL. Sper sa nu ma insel...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

IN CURAND UNUL SI IN PLOIESTI! :P

NU e al meu, e al unui prieten, care da un Lexus IS si un Audi A6 3.0 sa-si ia R8!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU e al meu, e al unui prieten, care da un Lexus IS si un Audi A6 3.0 sa-si ia R8!

Da...pai probabil ca masinile acelea ii vor ajunge ca avans la R8.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact, vrea sa achite o parte cat mai mare din masina, adica avansul sa-l dea cat se poate de mare. Mai are un BMW Seria 6, pe care a spus ca il vinde in momentul in care ii va veni R8-ul, pentru diferenta de bani necesara, dar totusi sa se poata deplasa cu ceva. Am inteles de la el, ca masina dureaza undeva la 4-6luni de la comanda la livrare si pretul nu e foarte mare, pana in 100.000euro FARA TVA!

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!