Jump to content

Ce Putem Face La Innsbruck


pacostiro
 Share

Postare recomandată

Imi propun si eu sa merg la schi in aceasta iarna. Daca mai aveti si alte linkuri pt. cazare / highlights (le-am puricat pe cele existente) as fi recunascator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit si o harta interactiva - cu webcam la diferite altitudini, poze etc:

Dati click AICI si mergeti in dreapta-jos pe "Interaktive Karte"

Dupa ce se deschide harta alegeti webcam sau foto etc...

Pt. cei care doresc harti clasice: Kaprun, Zell am see, Salzburg

post-5361-1189098823_thumb.jpg

post-5361-1189098873_thumb.jpg

Modificat de dana
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

sunt si eu la Achensee.... la recomandarea lui exO2driver... e vis, un peisaj mai frumos nici ca vedeti. Am fost si la Passo del Stelvio.... unde e ceva nemaivazut. O sa mai pun poze dar inca sunt aici si n-am nervi sa descarc mai multe :)

post-19648-0-32772600-1309878877_thumb.j

Modificat de Aerofan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe 20 sunt si eu in zona, la Langenfeld. Am auzit de niste cascade superbe in zona, si un satuc foarte dragut la VENT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Direct in Innsbruck nu prea vad multe de facut, vizitarea orasului vechi(Altstadt), gradina zoo e frumoasa dar cam saraca in specii. Cu telefericul poti merge direct in Innsbruck daca urci la Hungerburg. In schimb ai ce vedea daca te indepartezi putin de Innsbruck, daca mergi pana la Ehrwald(75km) poti urca cu telefericul pe cel mai inalt pisc din Germania, pe Zugspitze, este foarte frumos, sa te imbraci bine, ajungi la 3000m, odata ajuns sus poti trece prin munte in Bayern(DE), ai o panaorama unica peste Alpii din Austria si Italia. Foarte frumos si teleferice la tot pasul gasesti in Zillertal(45km) si zona Achensee(55km). Un non-plus-ultra de vazut daca tot ajungi la Tirol este ghetarul Grossglockner(c.a. 150km). Daca santeti mai sportivi recomand in general cumpararea biletului de teleferic doar "urcat" si coborati pe jos(mai putin Grossglockner!), la caserie va da deobicei prospecte cu ruta, distanta si durata coborarii.

Daca vrei sa planuiesti ceva ture mai serioase de drumetii ma contactezi si-ti dau cateva idei.

Concediu placut!

servus...scuze deranjul, as vrea sa te rog ceva, daca ma poti ajuta...eu voi trece undeva pe 20 august prin innsbruck, mergand spre italia, iar in noaptea aia as vrea totusi sa dorm pe acolo pana dimineatza la prima ora. Imi poti recomanda ceva pt 5 persoane, undeva la un maxim 20 de euro pt toti 5! Stii ceva? Gasisem un camping in innsbruck la vreo 8 euro per masina, dar nu stiu cat de sigur e chestia asta. Suntem cu un Fiat Doblo pt 7 persoane. Ms fain si astept un raspuns de la tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!