Jump to content

Radare Mobile


godoroja
 Share

Postare recomandată

razdan, cum aveai rx 65 setat cand te ai intalnit cu uratu ala de radar?

Highway ... inteleg ca ar avea sensibilitatea cea mai buna.

Nu stiu daca se vede numarul in cei ~ 150 m de care spuneam.

Pe de alta parte mai spuneam ca am avut impresia ca radarul respectiv detecta masinile care veneau din sens invers, adica dinspre Urziceni, pentru ca semnalul in detectorul meu s-a atenuat mai lent decat a crescut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • godoroja

    11

  • Dudu

    6

  • Bogdan_wrc

    5

  • razdan

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu am 975R si la fel reactioneaza la radarul pe trepied, ~200m inainte, iar alarma maxima e de la ~30m. pare mult, dar daca ai ceva viteza, e un nimic.

bun, in romania simti nevoia sa pacalesti radarul pt ca faci zeci de ore pe niste drumuri nenorocite, cum ies pe autostrada in ungaria, mi se pare extrem de decent sa mergi cu 130-140 constant. fara nici un efort am o medie de viteza fantastica. in romania e foarte greu sa ai medii peste 70-80, media normala la noi fiind 50-60, la ei e de 100-110.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si inca ceva, razdan: avand in vedere ca ala nu era un laser, si ca sensibilitatea de detectare ar fi cea mai buna daca tii detectorul cat mai sus, unde il aveai pozitionat?

il tineai pe bord, sau macar pe la jumatea geamului sau chiar la oglinda?

cred ca nu te superi, caut si eu sa imi dau seama daca s-ar mai putea imbunatati cu ceva suta aia de metri.

si da, highway ! :offtopic: e cea mai buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi era pe DN 1 (Campina) Logan alb neinscriptionat,cu geamuri fumurii cu radar. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doctorul, evident ca nu ma supar ... :(

Detectorul era instalat cam la 10 cm deasupra bordului.

Evident ca mai sus era mai bine. Uneori il mai tin sub oglinda sau ceva mai jos, dar atunci nu am facut asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care nu urmaresc topicul "Starea drumurilor":

ATENTIE!

Azi, 11.08.2008, pe drumul dintre Suceava si Ploiesti (Suceava - Roman - Bacau - Buzau - Ploiesti ~ 400km) am intalnit 15 echipaje de politie dotate cu aparate radar (functionand, dar stationand), 2 echipaje de politie dotate cu aparate radar (mobile) si 12 echipaje de politie pentru control trafic. In total 29 echipaje de politie pe o distanta de aproximativ 400km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca sunt toate, nu imi dau seama, fiindca nu sunt trecute lcoalitatile, eu nu am navigatie. Camerele sunt cate doua in cateva localitati si cate un in restul parca, total 7 in: Capusu Mare, Paniceni, Izvoru' Crisului, Poieni si cred ca si Negreni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am fost pana la Huedin, sunt la intrarea si iesirea din localitatile mai sus amintite. In FLoresti si Gilau sunt radare mobile, si la intrare si la iesire...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut in ultimele 3 seri un echipaj de politie, cu radar, in Bucuresti, la intersectia dintre sos. Virtutii si str. Orsova, si ii pandeau pe cei care veneau dinspre Crangasi spre Lujerului. L-am gasit si la 22.00, dar si pe la 01.45 :cheers:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Va rog sa vizionati filmuletul care o sa apara in josul articolului. Mi se pare foarte aiurea filmat, in plus, apare mereu litera T.

E normal ??

http://www.bistriteanul.ro/articol.php?id=1253888215644

Soferul prins de politisti este din Iasi, iar in urma cu doua zile a ramas fara permis de conducere in Vrancea. Acum, conducea autoturismul marca BMW cu o dovada provizorie, conform legii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

T e de fapt target, e ok. oricum filmarea e perpendiculara si se pare ca lipseste ceva

radar2.png

OPUS sau ACE...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa va rezumati la discutii legate de titlul topicului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

dragi clujeni, se pare ca s-a deschis sezonul de vanatoare de soferi vitezomani pe varianta manastur-zorilor. Vanatorii pun capcana in cele mai variate pozitii, de obicei inainte de automarinero cum vii de jos si in curba ac de par cum cobori din Zorilor. E foarte usor sa o scapi putin peste 60 din cauza pantei, asa ca circulati cu atentie sporita, limita de viteza care mai demult era 60 acum e din nou 50.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

De 3 nopti pe Liviu Rebreanu,langa biserca din parcul IOR este cel putin un echipaj de militieni cu veioza din dotare, care opreste tot ce misca...

Atentie mare si :( safe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Radarul mobil de generatie noua in Cluj-N. sta de cele mai multe ori intr-o locatie unde sarmanii soferi nu au nici macar sansa flash-urilor, ca despre detectoare nu mai are sens sa vb. Cum se intra in Cluj dinspre Oradea imediat dupa Autoworld inainte de pod e breteaua ce face legatura cu varianta Grigorescu-Manastur. Mai sus spre intersectia cu varianta sta organu cu loganu. Nu are cine sa dea flash-uri ca breteaua e cu sens unic. De fapt e valabil si pentru cei care vin pe varianta dinspre Cora

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

V-a luat vreun radar pana acum noaptea?

Eu fac Bucuresti-Brasov (DN1) cam odata la 2 saptamani, de obicei noaptea.

Acum 2 zile am avut "ghinionul" sa vin pe zi, iar dupa Breaza (deci in afara localitatii, in drum spre Bucuresti), am avut bafta sa fiu singur pe un drum cu 4 benzi, ei veneau din sens opus, si pac - girofarurile, au intors, si - dupa mine.

Am zis ca e ghinion, prima oara cand vin ziua spre Bucuresti pe DN1, si atunci m-au luat.

Cat am mers noaptea, n-am avut nicio surpriza. Confirma careva, stau si noaptea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am batut toata tara atat ziua cat si noapte...sincer si eu iubesc sa conduc noapte prin tara pentru ca este mai liber si pentru ca nu este militie. Ai avut un MARE ghinion, nu am intalnit niciodata radar noaptea.

:rolleyes: safe si drumuri bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Buna ziua tuturor :) sunt si eu nou venita printre voi, dar cu o intrebare legata de radarele mobile. am un prieten care a fost prins de radar, tras pe dreapta impreuna cu alti multi soferi, i s-a facut PV si suspendat permisul 3 luni.

ideea este ca la adresa unde a fost prins s-a trecut o alta adresa, el a fost prin in bucuresti sector 3 si in PV scrie ca a fost prins in sectorul 6.

se poate face asa ceva..?? este posibil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Aveti grija in weekend cei care veniti pe Valea Argesului, intre Pitesti si Curtea de Arges sunt si cate 2 radare pe traseu, ambele mobile, mai ales vineri dupa-amiaza si duminica dupa-amiaza.

De obicei se gasesc la intrare sau la iesire din Merisani inainte de pod, pana in curba, cum vii dinspre Pitesti,

iar duminica stau la iesirea din localitatea Valcelele, inainte de bariera, dar si in localitatea Baiculesti, cum vii dinspre Curtea de Arges.

Oricum se face cu farul cand sunt pe traseu, dar totusi nu riscati cu viteze prea mari si depasiri pe linie continua, ca nu stau mereu intr-un loc anume si detecteaza si din mers.

:Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!