Jump to content

Sigle Pentru Spate Vw


baca
 Share

Postare recomandată

Salut. Am cautat dar nu am gasit asa ceva si va rog daca stie cineva cum se lipesc siglele pe spate la masina, gen PASSAT sau TDI care nu sunt noi ( ca ale vin cu lipici cu tot) dar nu lipite cu superglue sau ceva asemanator. Drum bun! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banda dublu-adeziva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mecanici poti gasi niste silicon negru; foloseste cu incredere, dar degreseaza vopseaua inainte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mecanici poti gasi niste silicon negru; foloseste cu incredere, dar degreseaza vopseaua inainte.

Stii cumva de cine e facut siliconul asta, o marca, ceva?

De banda dublu adeziva am auzit dar nu stiu daca tine acele embleme. o marca mai buna stii? ca sa stiu ce sa caut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stii cumva de cine e facut siliconul asta, o marca, ceva?

Soudal, la tub metalic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti folosi cel mai bine banda dublu-adeziva (poate vei mai avea nevoie sa-o dezlipesti - revopsire ceva) cu siliconul negru (care din cate stiu e pt parbrize) e nasol ca nu o mai dezlipesti decat pe bucati. Iar un hot daca vrea sa faca rau rupe din ea si tot trebuie s-o schimbi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Mersi baieti! Am fost azi in bucale cu treaba si mi-am facut treaba si prin vitan la autovit ( greu se mai circula :rolleyes: ) Am luat set covorase pt masina made in cehia, destul de bune, si am intrebat si primit "cado" de la vanzator o bucata de banda dublu adeziva care sper sa mearga. Cred ca tre sa o decupez dupa forma literelor sau o las asa? :lol: cum e mai bine?

Modificat de baca
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

logic ar fi sa decupezi dupa forma literelor insa mare grija la jetul puternic de apa atunci cand speli masina, pentru ca acea bucata de banda dublu adeziva nu este chiar atat de "lipicioasa" pe cat vrem noi sa para.si eu am avut ceva probleme tot legate de asta acum ceva timp la o alta masina..tot cu litere

concluzia este ca trebuie sa cauti ceva mult mai bun daca vrei sa nu mai ai probleme

bafta

Modificat de C.T.C.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cea mai buna e 3M...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cea mai buna e 3M...

Word ... mi-am vopsit masina total iar sigla spate e lipita cu 3M, am spalat-o la jet puternic (la spalatorii) de cel putin 5-6 ori de-atunci si nu da nici un semn de slabiciune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

As vrea si eu daca stiti vreo firma care vinde pe net sigle pentru spate golf. GT sau GTI sau GTSport....tot caut si nu gasesc! Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GT Sport pe spate nu exista. Nu inteleg, de ce cauti pe net si nu te duci la un dealer ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista doar GT pe spate, in locul motorizarii si bine-nteles GTI.

post-21205-1249547596_thumb.jpg

post-21205-1249547612_thumb.jpg

post-21205-1249547703_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu recomand in nici un caz siliconul sau banda dublu adeziva din targ ( banuiesc ca este cea de culoare neagra ) . Cele mai bune sunt cele 3M sau Bison (mai usor de gasit prin magazinele de bricolaj ) . Oricum literele respective sunt lipite cu banda dublu adeziva din fabrica (3M).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cap_de_viezure

de curand am fost implicat intr-un accident cu masina , avariile cuprind cam tot ce am prin fata. inclusiv emblema , care atarna intr-un mod dubios.

la asigurari nu mi-au scris pe foaie nimic de emblema , sa inteleg ca o sa o lipeasca la loc pe asta? sau daca nu e scris acolo nu ii fac nimic? si daca nu ii fac nimic ce as putea face eu cu ea? gasesc undeva embleme de lupo sa le lipesc sau sunt de aceeasi marime?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
de curand am fost implicat intr-un accident cu masina , avariile cuprind cam tot ce am prin fata. inclusiv emblema , care atarna intr-un mod dubios.

la asigurari nu mi-au scris pe foaie nimic de emblema , sa inteleg ca o sa o lipeasca la loc pe asta? sau daca nu e scris acolo nu ii fac nimic? si daca nu ii fac nimic ce as putea face eu cu ea? gasesc undeva embleme de lupo sa le lipesc sau sunt de aceeasi marime?

Sigur ca se gasesc , vezi la rubrica de vanzari/cumparari :) si eu vreau sa-mi schimb "1.9 TDI" si audi m-am interesat si ajung la 100 de lei cu ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am curatat cu folie abraziva fina ,locul de pe masina unde trebia lipita si sigla tot cu aceias folie si am lipit-o cu picatura ...sta acolo de doi ani fara probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

votez si eu pt banda dublu-adeziva, pe de alta parte eu nu as pune smirghel sau picatura pe vopsea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!