Jump to content

Cei Mai Multi Km Prinsi Pe Camera La Un Vw


vlady_zch
 Share

Postare recomandată

Poate a mintit...e cam imposibil sa faci atatia km la taxi pe zi in oras. Eu am lucrat la o Pizzerie ca sofer si am facut maxim 170km intr-o zi si am lucrat aproape non-stop.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vlady_zch

    23

  • DANNY VW

    7

  • DZI'S

    4

  • Ebi

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da intradevar poate a mintit, dar se vedea pe masina ca e obosita rau. Oricum si 470 000 cat avea pe bord erau ceva. Da sincer il cred ca nu avea de ce sa ma minta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In urma cu 2 ani, o cunostinta importa masini second din Germania dar cu istorie de service si km putini asa incat omul acorda 6 luni garantie la cele pina in 60.000 km daca pretul era ok.

La un moment dat a vandut 5 bucati transporter la o firma din jud. Neamt si dupa patru luni a avut reparatii de aprox. 2000 euro/masina.

El nu a pus si o limita de km in cele 6 luni iar firma respectiva avea curse saptaminale de Spania si facea peste 20.000 km/luna iar timp de service nu prea aveau oamenii.

Dupa aceasta experienta a renuntat la faza cu garantia.

In acest ritm de peste 20k km/luna se pot face 500.000 km in doi ani, iar mie mi se pare mult 60.000 km pe an cat am facut eu in ultimii 7 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da...clar ca se pot face km astia daca mergi afara dar nu in oras.

Poza ce am facut-o la kilometraj apartine unui bus T4 din 2003 (acuma are peste 730000 km), dar face Budapesta zilnic. Daca ai chef arunca un ochi pe la inceputul topicului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte tare frate cum sa zic ghinion sau noroc pt proprietar,se duce la prima revizie gratuita

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Actualizare Km la Caravelle. Scuze de calitatea pozei...a fost facuta cu telefonul ca nu mai aveam baterie la aparat.

post-583-1189533274_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cat mai multi, orice camion sau autocar ar fi "gelos" pe acest Caravelle :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am facut si eu un update cu calitate mai buna :beerchug:

post-583-1190758781_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...hai ca mai ai putin si o vinzi la 0 km!! :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Haha...asta cam asa e, cu mentiunea ca este masina de firma...nu este masina mea personala. A mea are 174000 de km...mai am de umblat putin cu ea ca sa ajung la o km :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge serios nu se incurca T4 asta, se simte vreo pierdere de putere ceva la atatia kilometri ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...pai dai bataie atunci! dar vezi sa nu patesti ca Al BUndy!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se simte vreo pierdere de putere ceva la atatia kilometri ??

Da, se simte dar nu are legatura cu Km...are altceva. Mai avem unu la firma care are ceva mai putini Km si anume vreo 730 de mii si merge perfect si mai este unu cu vreo 400 si ceva de mii si trage mai slab decat cel de care vorbeam mai inainte.

Deci, eu nu cred ca numarul de Km afecteaza prea mult puterea masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am la firma un SHARAN cu aproape 600.000 km si fara nici o reparatie pana acum la motor. A inceput sa pape ulei. Aproape 300.000km i-a facut primul proprietar in Germania si restul is facuti in Romania. Se simte o scadere de putere uneori dupa ce ajungi pe la 4000 ture. In rest mere de rupe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am un prieten la o firma de transport . Au avut un sharan din 2000 , care a facut aproximativ 600.000 de km in vreo 4-5 ani . Masina avea in total peste 800.000 de km . Turbina a fost schimbata de vreo 3 ori , plus tot ce insemna consumabile .Masina pleca de cel putin 2 ori in italia pe saptamana. Masina a fost vanduta cu km reali.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Astazi am circulat cu un maxi-taxi VW din CORA si am avut surprinderea sa constat ca pe bord afisa 1.624.544 (se poate?? :Driver: )Initial am vrut sa fac o poza, am scos telefonul dar nu mi-a iesit pentru ca era foarte aglomerat si km licarea enervant

nu imi venea sa cred...daca il mai prind il voi ruga sa ma lase sa fac o poza

Modificat de C.T.C.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Vlady. Pune un nou update la T4 tre sa aibe vreo trebuie sa aibe pest800 deja.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut o poza la 770000km acum ceva timp dar tot am uitat sa o pun si acum e in masina camera si e frig rau afara.

Nu are inca 800000km...dar va avea curand... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 2 gtd (cu modificari turbina, injectoare) alergat cat cuprinde (2-3 soferi pe el, unu mai nebun ca altu) aproape de 400.000 km (acum doi ani parca) cu motoru nedesfacut. Intre timp motorul a fost schimbat (chiulasa fisurata). Sper sa mai am poza. Poate nu e asa surprinzator, dar mergea incredibil !! :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Vlady: Confirm km anuntati de tine, din intamplare am fost si eu cu Caravelle-ul ca pasager, motorul merge intr-adevar ff bine, chiar am fost atent la asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prea tare...ce mica e lumea. Eu de lene tot aman sa pun poza ce am facut-o dar mai fac niste poze, inclusiv din exterior si le pun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca ne roade nerabdarea s-o vedem si pe afara cum se prezinta la rulajul asta :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu am fost in cursa cu masina dar de plictiseala pun poza de care am zis cu 770000km + before.

post-583-1196876060_thumb.jpg

post-583-1196876070_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!