Jump to content

Prelungitor Priza Bricheta Pentru Detector


msn2
 Share

Postare recomandată

Direct-Wire Instructions

The Black ground wire is fitted with a lug to allow it to be installed under any grounded screw. The red striped wire for +12 volts is fitted with an insulated 1/4" male spade lug. We also have supplied a special 3M connector that allows you to tap into an existing wire in your vehicle. This connector can be used only with wire gauges 14 through 18.

La mufa de telefon(RJ11) de la alimentatorul de bricheta firele sunt ordonate astfel(tinand de fir cu mufa in fata si tamburusul in jos), galben ,verde ,rosu ,negru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

perfect, deci rosu 12V si negru masa.ma apuc sa fac instalatia :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

salutare!

un prieten de-al meu are o statie (nu stiu marca), dar nu are mufa pt bricheta auto. Am luat o mufa din aia (CAR-001 cred ca se cheama), dar nu stiu cum sa pun firele, unde sa pun plus si unde minus.. am desfacut mufa aia si are doar un fir conductor, un led si 2 tablite (alea care fac contactul la bricheta, impreuna cu varful mufei)... Ma puteti ajuta?

Multumesc

Modificat de RadrianO
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Contactul central este "+"

Lamelele laterale sunt "-"

Mai trebuie un "+" luat de la lumini pentru becul de la bricheta (este optional).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Colegii, ma bate si pe mine gandul sa pun o alimentare separata pe plafoniera.

La ce m-am gandit:

- un fir pentru detectorul de radar;

- unul pentru o mufa de bricheta, sa pot alimenta incarcatorul telefonului.

 

Ce vreau sa fac? Trag doua fire de la plafoniera, la unul cuplez firul de la detector (da, mai e bun si ala cateodata), la celalalt mufa bricheta, ascunsa in compartimentul pentru ochelari, voi cupla incarcatorul cand va fi nevoie. Totusi nu stiu de unde naiba se desface plafoniera, am incercat sa umblu pe acolo, insa ciuciu reusita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune mufa USB in locul prizei de bricheta. Ocupa loc mai putin, majoritatea aparatelor au mufa asta pe cablul de incarcare.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am deja incarcator original samsung pentru suportul lui Note. Nu as vrea sa il masacrez :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!