Jump to content

Buton Clima


Clao
 Share

Postare recomandată

Am avut proasta inspiratie sa cumpar acum cateva saptamani un odorizant lichid care a reusit sa picure pe unul din butoanele de la clima, mai exact pe cel din stanga sus, de dezaburire fata. Drept urmare, cand am observat intr-un tarziu si am incercat sa sterg cu un servetel s-a luat cu tot cu vopseaua neagra de pe buton. Stie cineva ce denumire are butonul asta pentru a-l cumpara si cum se demonteaza/monteaza? Oare tb scos tot blocul cu clima?

Tot legat de clima, cum pot sti daca tb completat freonul? Subiectiv vorbind, parca am vazut si masini care raceau mai puternic. Poate deveni o problema lipsa freonului? Sa forteze mai mult pentru atingerea temperaturii dorite? Exista teste pt asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PEntru a scoate butonul trebuie mai mult ca sigur sa desfaci modulul de climatronic . Incearca sa mergi la un magazin de piese auto si intreaba . Daca se poate aduce norocul tau :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut..

Mi-este teama ca nu poti inlocui doar acel buton de la clima,ci toata unitatea..

Freonul nu-l poti verifica tu,dar daca ai impresia ca nu mai raceste ca lumea atunci ai lipsa in instalatie.Iarna este bine sa dai drumul din cind in cind la clima reglind temperatura la minim.Atunci cind nu este folosita mult timp(ex.iarna),garniturile din instalatie se usuca in lipsa freonului si acesta se pierde.Operatiunea de completare si verificare este simpla si se poate face la orice centru specializat in climatizari auto.

Daca esti interesat suna-ma si te trimit la cineva specializat.

Luigi Vicol

Modificat de l.u.v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi culmea sa schimb toata unitatea pentru un buton zgariat. Mai bine dau cu carioca peste :)

In privinita freonului, am mai vorbit cu niste amici si se pare ca raceste normal, fac eu mai rau la caldura. Cand ma hotrarasc sa fac o verificare te caut.

Merci de raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi culmea sa schimb toata unitatea pentru un buton zgariat. Mai bine dau cu carioca peste :)

In privinita freonului, am mai vorbit cu niste amici si se pare ca raceste normal, fac eu mai rau la caldura. Cand ma hotrarasc sa fac o verificare te caut.

Merci de raspunsuri.

Daca butonul functioneaza....pune un skotch negru frumos decupat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!