Jump to content

Jante Passat B5/B5.5


BogdyS
 Share

Postare recomandată

salut,mi/am luat astazi alte jante,alea de care vorbeam erau cam late. mi-am luat modelul road america ca arata super pe passat..parerea mea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salut

Stie cineva daca am vreo sansa sa imi gasesc jante vancouver pentru passat pentru ca eu caut de cateva luni si tot nu gasesc

Cineva cu vreo informatie

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoase Vancouver.

Atasez si o imagine sa vada toata lumea modelul:

vancouver.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoase rau,simple dar...irezistibile :emthdown:

Modificat de C o s m i n
Nu mai da quote la mesajul anterior. Foloseste butonul ADD REPLY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci stie cineva ceva?Exista vreo sansa sa pot gasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, poti gasi la reprezentanta la un pret pe masura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce are Cosmin sunt mult mai "misto"!Cele de 4 motion, daca nu gresesc!Mamaa, ce m-ar tenta si pe mine!Jantele schimba toata masina!Dar am investit in cauciucuri de vara si iarna 195/65/15 si nu stiu daca ar merge anvelopele de vara de 195/65/15 pe jante de 16!Aveti vreo idee din vreo experienta concreta??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cum sa mearga anvelope 195/65/15 pe jante pe 16?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tocmai de asta intreb!Ma gandeam ca se mai ... intind anvelopele pe jante!Ooops!Am zis o idiotenie, nu?... Dar jante pe 15 as puta sa-mi iau?Sau nu sunt asa de agresive si nu dau chiar asa de bine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am zis o idiotenie, nu?
Tu ai zis-o. :lol:

Nu se pot intinde, evident. Sunt ramforsate cu sarma de otel. Poate nimeresti vreodata la "how it's made" pe Discovery, fabricarea anvelopelor.

Jantele pe 15 sunt mai potrivite pentru drumurile Romaniei, chiar daca nu au acelasi comportament sportiv.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ziceti exceptand vancouver ce arata mai bine pe passat?

P.S.: precizez ca este un passat model highline din 2005,culoarea silver metal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Montreal pe 16"

post-30770-1278061920.jpg

P.S. Dar cel mai fain ramane totusi Vancouver, are un B5.5 variant de culoare alba din Tg Mures.

Modificat de msanyix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand il mai vezi sa-l intrebi daca vinde jantele :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si Road america arata binisor,io-s multumit de ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Montreal am si eu, uite aici http://s1033.photobucket.com/albums/a419/w...Imagine0078.jpg, dar urmaresc sa le schimb. Daca nu voi face rost de Pheonix (pe 17), macar cu Road America (pe 16).

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

V6 TDI 4Motion

Masina mea a venit cu Phoenix pe 17' si am mai luat un set de 16' Road America pe care vroiam sa le folosesc pentru iarna. Vreau sa iti spun ca e diferenta mare, cele pe 16 sunt mult mai confortabile si de un an si jumatate numai cu ele merg, Phoenix-urile stau cuminti in saci de plastic.

Cu Phoenix-urile originale si cu cauciucurile vechi care erau cam pe duca am reusit sa stramb usor 2 la buza exterioara, dar am avut noroc ca s-au indreptat perfect, in situatia in care feresc gropile intr-un mod exagerat chiar. La reprezentanta o janta noua era in jur de 14 milioane, si la vremea aceea am cautat chiar un set complet de rezerva sau 1-2 bucati de la dezmembrari si pot sa iti spun ca sunt FOARTE rare. In schimb cu cele pe 16' nu am avut nici o problema, sunt la fel de drepte ca in ziua in care le-am luat, tot de la un coleg forumist.

Parerea mea e ca, daca gasesti un set de Road America in stare buna sa il iei, sunt mai potrivite pentru drumurile noastre

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da intradevar Phoenix sunt cele mai frumoase jante de pe passat-ul b5.5, in combinatie cu pacheul crom sunt dementiale. Pacat de drumurile noastre, ele ar fi bune in strainatate pe autostrada... Daca vrei sa vinzi cumva phoenixurile alea sa imi dai un PM ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Phoenix am avut si eu, dar i le-am vandut lui Redfighter pentru ca mi se pareau cam mari pentru drumurile noastre, desi acum mor de ciuda :icon_rambo: Arata super bine si pe combi (eu le-am avut pe sedan).

Daaar, ca sa va fac in ciuda, acuma am jante Road America pentru iarna si Vancouver pentru vara :D Vancouver imi plac la nebunie, iar daca erau pe 17 erau cele mai perfecte jante din punctul meu de vedere :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am niste oz`uri model mai vechi pe 17" si azi i-am pus niste cauciucuri bridgestone 225/50/17 si arata ca un tanc :P. inainte am avut niste chinezarii 225/45/17 si arata mai bine.

sunt curios daca merg 235, a incercat cineva? mai am o varianta sa iau de la un prieten care are o cupra, si are niste jante bbs pe 18 cu latimea 235 si sunt curios daca incap (sa nu frece pe undeva).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

V6 TDI 4Motion

Cele mai rare jante de pe Passat mi se par Donington, am vazut doar vreo 2 cu jantele astea:

http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/felgen/index.htm

Sunt din 2 bucati cu suruburi titan.

Binenteles mai sunt si Madras care vin pe un Passat cu totul special si Grenoble care cred ca sunt de la Passat Protect.

Deocamdata pastrez Phoenix-urile, le am cu Vredestein Ultrac Sessanta rulate vreo 5000, nu se stie de unde sare un upgrade la franele fata de 330mm si o sa am nevoie de ele :icon_cool:

Modificat de V6 TDI 4Motion
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva jante pe 15 in genul celor clasice de la Passat 4motion gasesc si eu pe la cineva? De ocazie, binenteles, si nu la preturi de catalog ca si cum ar fi noi!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru asta exista aria de anunturi sau site-urile de dezmembrari de pe internet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am road america frumoase si bune nam ce spune ..dar parerea mea este ca cele monte carlo dau cel ma i bine pe un passat ..ma i ales argintiu ca al meuu!! :P :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amintea cineva mai sus de Donington...din cate stiu acel model de jante e special pentru Passat-urile W8, alaturi de modelul de jante Madras, care tot pe acel model de Passat se gasesc.

In al doilea rand....jante Phoenix am si eu....asa e echipata masina din fabrica, fiind High-Line. Insa....e jale mare pe drumurile astea arhicunoscute de pe la noi. Iarna cand trec la jantele de tabla de 16", cu cauciucuri de 195 cu ditamai balonaju.....e lux.....cand am jantele de aliaj.....cam deranjez pietrele la rinichii mei....si....la "rinichii" masinii. :)) Nu recomand in orice caz jante de 17....cele Road America practic sunt niste Phoenix-uri de 16", iar cele 7 spite nu mai sunt despicate la la Phoenix....sunt pline si au doar cele scobituri pe capete....deci sunt f f ok.

Michigan sunt foarte faine din punctul meu de vedere insa sunt doar pe 15"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce credeti ca sint ma i bune cele de 16 decati 17 ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!