Jump to content

Jante Passat B5/B5.5


BogdyS
 Share

Postare recomandată

C o s m i n

Lasa-le si tu mai moi decat scrie pe clapeta de la rezervor. Alea sunt presiuni de sosele. Nu carari de Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine sunt ceva mai moi decat scrie pe clapeta si da ma scuturau dar de cand am schimbat bratele si amortizoarele nu mai scutura, oricum diferenta o sa se simta la jantele de aliaj fata de cele de tabla dar scuturatul nu e asa mare, pot zice ca e acceptabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mariusjurcau

si eu le-am lasat mai moi sa nu sa simta asa tare pe ulitele noastre

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo, ma bate gandul sa pun niste distantiere pe spate. Ce parere aveti? Merita, afecteaza altceva inafara de arcuri si amortizoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Daca mai cureti si prezoanele de sangele ala, o sa fie perfect. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incep sa arate bine, intradevar prezoanele rosii nu isi au locul acolo, o sa vin si  eu cu poze sa va dati o parere de BBS-urile de pe bora :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

liviuplenicianu

Salut, 

 

Am niste jante Road America (de la mama lor)...dar au o mica hiba...pe la imbinari usor usor incepe sa se prinda o chestie. nu stiu daca e rugina dar seamana cu rugina.

 

Cum se intretin aceste jante? se spala des? trebuie date cu diverse solutii? Pe mine m-ar interesa sa dispara chestia aia care seamana cu rugina si ...sa le intretin cat mai corespunzator. De cand am luat masina doar am spalat-o la spalatorie si la OMV ...oare am gresit?!

 

merci anticipat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea gasesc capace la prezoane,sunt atat de rare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Liviu, se corodeaza aluminiul pe sub vopsea. Cred ca asta ai vazut tu.

Eu le-am curatat toate, chituit si revopsit.

 

Capace de prezoane? Am eu. Le-am luat pentru Road America ale mele, dar nu le-am montat decat vreo luna pana am trecut la roti de iarna. Si au ramas in punga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare eu am montat in mai niste jante de skoda superb pe 17 . 

Plusuri :

    Imagine 

    Stabilitate

Minusuri:

    Costuri anvelope 

    Confort prin Bucuresti 

    Si cel mai grav am distrus definitiv articulatia deja foarte uzata a masinii

 Intrebarea ar fi cat va rezista o articulatie aftermarket cu jantele de 17 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off-topic: Stie cineva la ce masina merg jante cu 5x116?

S-a pacalit tatal meu cu niste jante BBS, Germany, ET 42, R16 si sunt 5x116. Stiti vreun site unde da asemenea detalii?

Multumesc frumos pentru raspuns si va urez o zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit pe google ca ar fi de Acura TSX

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am spus tot si rog sa ma scuzati, a doua oara :p

Ele arata ca cele "Le castellet", au codul de la jantele "Le castellet" stantat, au stanta VW, Germany, BBS, ET42, dar si stanta "116". Le-am incercat la Passatul meu, cat si la Skoda Octavia 1 si nu se potrivesc. Eram curios ce facatura mai sunt si astea cu 5x116. Ma scuzati pentru poluarea topicului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unu am cautat ieri si nu am gasit nicaieri 5x116, am gasit ce a gasit colegul "Planetara" cum ca ar fi de acura dar nu prea cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut.. :D sunt nou pe forum...si nu ma prea stiu.. :D am si eu o intrebare mi-am gasit 4 jante cu codurile urmatoare 7,0x16  5/114,3 ET 40..se potrivesc pe passat b5.5? :D Multumesc

Modificat de Dracusoru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU se potrivesc...pt passat ai nevoie de prindere 5x112.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU se potrivesc...pt passat ai nevoie de prindere 5x112.

Aha..Multumesc..deci nu ma mai gandesc la ele:D..si frumos passatu sa il stapanesti sanatos:D multi kilometri:D

Modificat de Dracusoru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

recent mi s-au furat capacele centrale de pe niste jante road america..stie cineva un cod,eventual un pret la reeprezentanta? ms!

 

am gasit pe  forum in rubrica vanzari capace cu codul  3b7601171...oare se potrivesc?

Modificat de arhivistu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai pentru ce. Bafta in gasirea unor noi capacele. Urat din partea celor care fac astfel de gesturi. Daca le iei noi te duce undeva la 120-150 roni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lol, sa stiu sa n-ajung prin Bistrita cu Passatul. :lol:

Ce nemernici.

Am cumparat si eu unul pe Road america, e vreo 40 de lei la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  :)) am rezolvat problema, 136 de lei distractia, 4 capace de la reprezentanta vw

Modificat de arhivistu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scump...

Eu am gasit setul de 4 capace identice cu cele originale dar fara coduri sub ele la 25 ron.

Nu sunt originale dar se potrivesc exact ca cele originale...nu e nici o diferenta intre ele  :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!