Jump to content

Jante Passat B5/B5.5


BogdyS
 Share

Postare recomandată

Scuzele mele! Chiar am si intrat pe linkul de mai sus de cateva ori, dar acum nu mi-a trecut prin cap sa fac la fel. My bad!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Phoenix - 17" - lasa jantele, uite cum arata masina..... visul oricarui posesor de B5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

My dreams - cu jante Road America

post-32108-0-13516600-1351925752_thumb.j

post-32108-0-89286200-1351925757_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, nu mi-ar parea rau nici daca as avea un set de Vancouver pe a mea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

My dreams - cu jante Road America

Asa ceva, a? :D

post-8441-0-33941300-1351955685_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe 7j merge 215, din ce am vazut in acel link, insa ar merge si 225?

pt 16''

Modificat de FanBarcelona
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge si 225 asta fiind 225/50 R16.

225/55 R16 este prea mare in diametru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e vorba ca merge sau nu merge. Arata ca dracu. E ca un balon umflat pe janta.

Si 215 e deja prea mult pentru jantele alea. Fiecare dimensiune de anvelopa e gandita pentru un anumit tip de janta.

Sincer nu vad rostul.

PS: uite cum arata deja si 205 pe jantele alea. Darmite 225:

post-8441-0-75119100-1352113612_thumb.pn

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu recomand sa puna nimeni. Eu intotdeauna am recomandat parametrii OEM si la jante si la cauciucuri. De mesr merge dar arata urat. Am mai postat despre asta si doar astea recomand.

195/65 R 15 ET 37

205/55 R 16 7J ET 37

225/45 R 17 7J ET 37.

C o s m i n, tot asa arata si 225/45 R17 in configuratorul pus de tine. Dpdv vizual calculatorul asta nu arata aspectul pneu/janta prea reusit.

post-77175-0-38771000-1352115221_thumb.p

Modificat de victorash_cvv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil e putin eronat aspectul, dar in realitate e chiar kitsch-oasa combinatia de 225 pe 16".

Merg montate, dar pe langa aspect mai trebuie pusa in calcul si siguranta. O astfel de combinatie va avea un ruliu enorm. Plus ca va exista tot timpul pericolul de a sari anvelopa de pe janta.

Practic va fi ca si o anvelopa subpresurizata.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

jantele pe care mi le doresc nespus de mult sunt mam8 pe 16''...nush cum ar arata 215, insa as vrea ceva mai lat pe spate

..riscurile si alte aspecte foarte posibile nu le stiu de asta va intreb...

insa in momentul in care voi achizitiona jantele ramane de vazut ce va fi...nu exclud si varianta cu jante de tabla cu margine suprapusa ..nush exact cum se numeste procedeul, stiu doar ca se mai ia un alt set de jante si se decupeaza marginea exterioara si se sudeaza de celelalte...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer... nu-ti dau sanse de reusita asa. E tiganie ce vrei tu sa faci.

Daca vrei jante mai late pe spate decat pe fata, cauta un astfel de set care are 2 jante mai inguste, 2 mai late. Insa pe 16... nu cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

liviuplenicianu

Salutari,

Am citit pe aici si se pare ca am avut un noroc chior...omul de la care am cumparat masina se pare ca mi-a dat niste jante misto. Mie oricum mi-au placut mult cum arata...dar se pare ca nu-s facaturi...din site-ul oferit de Cosmin mai sus...ale mele sunt Road America...

Partea proasta e ca am pierdut (sau mi-a luat cineva) capacelul de la o roata. Capacelul acela de plastic cu VW. Am fost in vitan..si aia cand mi-au vazut rotile au zis ca doar la reprezentanta gasesc capacele din alea...si ma costa o caruta de bani.

Stiti pe cineva care ar avea un capacel de vanzare? I-as fi profund recunoscator. De mentionat ca e pe spate...nu stiu daca are importanta. (si sunt pe 16 inci)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta este codul de la capac. 7D0 601 165 BXF

Mai mult de 40ron nu costa la reprezentanta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fix 40. Am luat eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
post-46911-0-92124600-1353426523_thumb.jsalutare baieti ajutati-ma va rog daca aveti idee de unde as putea cumpara si eu janta din imagine!este o replica dupa jantele originale de audi a8 si au 2tipuri de prinderi5x100si5x112.jantele sunt pe 16'' multumesc frumos! Modificat de al3csander90
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se numensc mam8, cele pe 16'' sunt cam rare...

se vinda pe net noi 140 E~ bucata...ma indoiesc sa gasesti sh pe 16'', si eu am cautat informativ si nu am gasit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt replica audi S8 (am eu pe 17", niste jeguri). Cele MAM sunt de o calitate mult mai buna

PS: uite o oferta buna aici http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/jante+anvelope/jante-audi-a8-6-5x16-si-329724.html

Poate da si jante separata la bucata

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca sunt replica road america,sa-ne spuna cineva care stie mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Replicile seamana perfect cu originalele. Aici nu e cazul...

Nu sunt replici Road America... nu exista asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De replici la Road America nu amauzit sa existe. La Phoenix exista. Chiar mie mi-au trecut prin mana asa ceva. Sunt identice cu originalul la aspect, numai ca sub capacul care acopera prezoanele nu scrie nimic. Asa ca mare grija cand achizitionati un asemenea set de jante. Cele fake-uri mi sau strambat (crapat) la o singura groapa mai sanatoasa, deci calitatea lor e indoielnica. Scria pe spatele lor Made in Italy.

Modificat de Planetara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!