Jump to content

Pliere Oglinzi


mariobos
 Share

Postare recomandată

buna.am auzit pe forum ca cica la a4 si etc oglinda din dreapta se pliaza electric din interior de la buton.m-am tot chinuit dar nu stiu cum.am vazut ca la buton acolo unde-s desenele cu oglinzile stinga dreapta,la desenu din dreapta mai are o [cenzurat] in plus fata de stinga.nush ce sa fie aia.stie careva daca se pliaza din interior sau nu? mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa mearga(si al mine e identica problema),ar trebui sa aiba acel motoras in interiorul capacului oglinzii.si la mine cum nu il are...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bun,dar atunci ce e semnu ala? [cenzurat] aia de la de la oglinda dreapta? si motorasu ala e din fabrica sau ?? io am mai incercat azi in toate felurile dar fara succes.poate stie altcineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur motoraul e din fabrica. eu nici nu am auzit la a4 sau a6 modele 2001- 2005 sa aibe acea functie de pliere...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si [cenzurat] aia pt oglinda din dreapta?? nu e pusa asa aiurea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar acum am fost si m-am uitat sa vad de acea [cenzurat](sa iti spun sincer nu am reusit sa vad la nici o masina,m-am uitat la trei a4,si nici una nu are asa ceva)in schimb iti pot spune ce certitudine ca masinile iesite din fabrica(ca dupa nu stiu cum ai putea sa montezi)au la butonul de comanda al oglinzilor a patra functie(si desen)si anume acea de inchidere.Pe buton ai urmatoarele pozitii:oglinda stinga,pozitia de repaus sau 0,oglinda dreapta,si cea de inchidere se gaseste la 180 de grade fata de pozitia de repaus.Deci daca nu ai al patrulea desen stai linistit ca nu ai aceasta functie.Sint masini din 2001-2005 care au aceasta functie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista o functie de asistenta la parcare, atunci cand dai cu spatele si rotesti volanul , oglinda urmareste bordura lasandu-se in jos,,apoi revine.Poate asta e explicatia liniutei respective.Se verifica pe loc, , bagi marsarier si sucesti volanul, apoi vezi oglinda cum se inclina pt a-ti arata bordura pe acre altfel, nu ai cum s-o vezi.Asa facea la un A6 pe care l-am avut mai demult.Dar ala avea si oglinzi pliabile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi Furtuna

la mine se pliaza ambele electric invartind de butonul ala pe pozitia de in jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!