Jump to content

Bandouri Cu "corner Lights"


WNS
 Share

Postare recomandată

Vreau sa schimb bandourile fata la masina cu unele identice modelelor americane ce au "corner lights"( nu stiu daca este corecta denumirea)

Am vazut ca se mai interesa cineva pe forum la Volksman, dar omul nu ne poate ajuta, cu modelele americane.

Poate stie cineva codul piesei? Sau orice informatie ar fi binevenita.

post-9546-1177351714_thumb.jpg post-9546-1177351816_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Nu cred ca ai sa gasesti in Europa asa ceva .

Ceea ce cauti tu , in SUA se numesc " side markers ( bumper ) " .

Gasesti la Hella pe site unele universale ( cu led sau cu bec ) . Aici .

Sau spoiler cu ele intergrate cod : 8XE 008 209-101 - pentru Golf 4 .

Cauta pe ebay si-ai sa gasesti . :icon_cool:

Iaca unul : " clear side marker Golf 4 "

Universal LED-Seitenmarkierungsleuchten-Set

(jeweils 4St

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau spoiler cu ele intergrate cod : 8XE 008 209-101 - pentru Golf 4 .

Ai cumva o poza, vorbesti cumva despre buclierul de R32 ??

Multumesc!

post-9546-1177354467_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Ce-i ala buclier ? :icon_cool:

LE : Tu vrei ASTEA :

post-7729-1177355340_thumb.jpg

Nu ?

Ia si codurile d-aici : 1JO 945 071 B - stanga ;

1JO 945 072 B - dreapta .

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza codul bandoului care are locuri pentru cele doua lampi. :icon_thumright:

Nu vreau sa schimb tot spoiler-ul (buclier sau cum ii mai zice :blink: )

Codul de spoiler pe care l-ai scris prima data e cel din poza atasata de mine in al doilea post?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Uffffffffff ! Nu stiu codul bandoului .

Dar la ce-ti trebuie mai omule TOT bandoul ? Nu poti taia gauri pentru lampi in asta pe care-l ai pe masina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea am incredere in "meseriasii" din zona, ca ar putea face modificarea cum trebuie.

In cazul in care nu reusesc sa iau bandoul cu tot, poate voi incerca si ideea ta.

Multumesc ! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Asa o fi cum spui , dar eu n-as lua un bandou nou pentru asta nici daca m-ar bate unul . :blink:

Ai putea sa incerci singur sa-ti faci gaurile , daca n-ai incredere in meseriasii respectivi .

Ia-ti lampile si incearca ! Ce-ai de pierdut ? Un bandou pe care oricum voiai sa-l iei nou . :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Luni ma duc sa dau comanda pentru cele doua semnalizatoare. Firele o sa le leg la semnalizatoarele de pe aripi chiar daca e un lucru romanesc :D

Ramane de vazut cum reusesc sa fac gaurile in bandouri si cum o sa arate brotacica dupa montare.

Cam cat costa semnalizatoarele stie cineva ? :Driver:

Am vazut cam unde se fixeaza in bandou dar daca are cineva o poza cu spatele semnalizatorului ca sa vad cum se prinde ar fi perfect ;)

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand m-am interesat eu cele doua lampi costau in jurul sumei de 150 ron.

Apropo cred ca trebuie legate la luminile de pozitie. Cel putin in state, la masinile de acolo asa functioneaza.

clnwag2ev7.th.jpg

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

150 de ron ? Pai astea de pe aripi sunt 30 de ron bucata. Ma asteptam sa fie si-astea cam tot atat :Driver:

Apropo WNS, daca nu-ti pui si de-astea nu e completa varianta ta :D Sincer ti-o spun. Ca sa-i dai un look cat mai american ai avea nevoie si de astea.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modificam Amadeo, ca nu ne doare mana :frigbaitata:. Oare sa le pun inainte de vopsire sau dupa ?

Imi plac tare mult cum arata pe varianta aia din a doua poza :vaidecapulmeu: Superb.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ceva noutati :question: Ca parca m-ar cam tenta si pe mine,dar astept sa vad cum ii iese lucrarea lui WNS :P

Pozeeeee !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper ca saptamana viitoare sa va pot prezenta poze cu bandourile cu "corner lights".

Piesele au venit dar astept sa se faca loc in service si pt masina mea. Am fost programat saptamana viitoare si sper sa iasa ceva frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am vazut bandoul e exact ca cel normal numai ca are decupatura pentru lukas.

PS> sigur ai sapt. viitoare programare? :question:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bamse nu ai citit cu atentie ce am postat ?

Am spus : "Sper ca saptamana viitoare", ceea ce inseamna ca nu sunt foarte sigur. :question:

Dar daca nu ma rezolvi .... :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pozitiile alea de tip american sunt super , normal ai in fata galbene si pe barile din spate rosii , dar cu numerele de california cred ca este riscant , ramai fara talon , o amenda mica si cateva puncte :question:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci v-ati pus pe treaba fara mine da ? Bun. Las' ca va tin minte.

Deci cat au fost corner lights alea ? :question: Ca vreau si eu.

Si de ce trebuie in service facuta operatiunea ? Le si vopsesti sau cum ?

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vopsesc si capota fiindca are doua zgarieturi, iar bara fata este noua, o schimb pe casco pt ca are majoritatea prinderilor rupte. Nu stiu acum preturile dar voi posta aici cat mai curand ... sper ... depinde daca ma ajuta Bamsemad. :question:

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vopseste pe Casco :D Si daca tot vopsesti te invata Bamsemad cum sa faci sa ti-o vopsesti alb perlat :D Asta daca vrei sa mi-o iei inainte. Daca nu urmareste sectiunea Masina mea. In curand vor aparea fotografii cu mireasa mea weiss cu pearleffeckt :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astept sa vad pe cineva cu "corner lights" si cred ca imi pun si eu daca iese bine... Spor la treaba baieti :D :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu o sa folosesc clar bandoul existent. Nu cred sa fie prea complicat de gaurit, mai ales daca am in fata lampile. Ma bazez pe indemanarea mea :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca-mi amintesc maine la serviciu fac 2-3 poze la bandou si la lampi ... daca nu uit ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!