Jump to content

Xcar Link...are Cineva Montat?


miezu11
 Share

Postare recomandată

Are si Line IN.

www.xcarlink.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VEKAU

    20

  • Red

    12

  • Ex member

    11

  • miezu11

    5

Top Posters In This Topic

Are si Line IN.

www.xcarlink.com

ce fel de radio ai? la mine este un Chorus (radiocas), oare merge cuplat un astfel de dispozitiv? sau este doar pentru cele cu cd...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se conecteaza prin conectorul magaziei de CD. Verifica compatibilitatea pe site-ul lor ".com" sau ".ro" dar eu tin minte ca merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am montat pe chorus si merge impecabil.....caliattea sunetului este foarte buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina mea am montat Xcar Link-ul (Gama) pe Navi MFD. Merge OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am montat pe chorus si merge impecabil.....caliattea sunetului este foarte buna.

ce fel de chorus radiocas sau radio cd?

si daca ai montat pe chorus, cum "navighezi" prin fisiere? ca nu ai, sau mai bine zis nu am butoanele >>, << si toate alea care sunt pe un cd?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce fel de chorus radiocas sau radio cd?

si daca ai montat pe chorus, cum "navighezi" prin fisiere? ca nu ai, sau mai bine zis nu am butoanele >>, << si toate alea care sunt pe un cd?

multumesc!

se navigheaza cu butoanele de la radio....pe ecran apar simbolurile >> <<.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se navigheaza cu butoanele de la radio....pe ecran apar simbolurile >> <<.

adica pe chorus din ala cu butonul rotund in mijloc (volum) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are idee cineva daca se poate monta si pe un A4 cu Navi plus cu magazie de cd la care am mai conectat si o interfata multimedia pentru dvd si tv?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca se poate. Vezi aici. Eu am montat pe Navi MFD. Xcar Link-ul vine cu 2 mufe, conectate in paralel. Se scoate mufa de la magazie din aparat si se conecteaza la una din mufele Xcar Link-ului, iar cealalta se conecteaza la aparat in locul mufei de magazie. Astfel se foloseste intrarea de magazie a aparatului, cea auxiliara ramanand disponibila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comandat si eu un xcarlink si maine ar trebui sa soseasca.Montajul as vrea sa il fac singur dar nu stiu daca trebuie deconectat de la curent cass-ul....in aest caz eu nu mai am codul si nu stiu daca la reconectare cass-ul imi va cere codul.Am auzit ca la unele modele nu este nevoie sa reintroduci codul la fiecare deconectare de la curent daca ,cass-ul este al masinii .

1.Ce stiti de acest lucru?

2.Daca imi va cere codul (pe care eu nu il mai am) se poate face ceva pt deblocare?

Salut.

Eu am un A4 din 2004 cu Radio Audi Chorus si mi-am montat singur un xCarLink si sunt foarte multumit. Am deconectat Radio-Casetofonul de la curent (desi nu trebuia) si mi-am legat singur mufele in spate. Cand l-am montat la loc, SURPRIZA - nu mi-a cerut codul de deblocare si merge foarte bine. Apropos, poti sa legi xCarLink-ul si fara sa deconectezi radioul de la curent!!!! 100%

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

problema incuietoare: am doua stickuri; amandoua la fel; unul merge brici, celalalt nu mai vrea sa se lase citit. cel care merge l-am folosit mereu, celalalt mai rar, dar functiona si el fara probleme. pe calculator merge si nu are nici o eroare.

cand il conectez la xcarlink incearca sa-l citeasca, dar nu o face pana la capat. drept urmare pe ecran apare oscilatia track99/track88. ce poate fi?

care credeti ca ar fi remediul? daca exista unul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa rescrii informatia pe stikul "defect"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu va recomand sa va luati mai bine un mp3 player care sa aiba si mufa usb. xcar-link.u asta mi se pare o improvizatie si cu banii pe care ii dai pe el iti iei un mp3 player cu usb si nu mai dati gauri, nu mai atarna tot felul de gadget-uri ca in taxi-uri :)

parerea mea :)

@vekau incearca sa formatezi stick-ul. Eventual si alt FAT fata de ce ai avut inainte.

Bafta!

Modificat de alexovy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat. n-a mers!

chiar am pus mai putine melodii...

pe calculator merg toate, indiferent ca le citeste de pe stick sau de pe calc...

eu va recomand sa va luati mai bine un mp3 player care sa aiba si mufa usb. xcar-link.u asta mi se pare o improvizatie si cu banii pe care ii dai pe el iti iei un mp3 player cu usb si nu mai dati gauri, nu mai atarna tot felul de gadget-uri ca in taxi-uri :)

parerea mea :)

@vekau incearca sa formatezi stick-ul. Eventual si alt FAT fata de ce ai avut inainte.

Bafta!

nu este chiar asa.

am vazut tot felul de mp3 playere care nu se pupau cu sitemul de la vw... la volum mare nu ai calitate...

in plus eu am navigatie MCD. xcarlink-ul este bun ca si calitate a sunetului.

acum l-am reformatat, o sa incerc o proba pe la pranz...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu va recomand sa va luati mai bine un mp3 player care sa aiba si mufa usb. xcar-link.u asta mi se pare o improvizatie si cu banii pe care ii dai pe el iti iei un mp3 player cu usb si nu mai dati gauri, nu mai atarna tot felul de gadget-uri ca in taxi-uri :)

parerea mea :)

@vekau incearca sa formatezi stick-ul. Eventual si alt FAT fata de ce ai avut inainte.

Bafta!

nu te-ai gandit ca cei care isi cumpara x-car link vor sa pastreze casetofonul original. alea aftermarket arata ca nuca in perete.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@alexovy

totul tine de gust ! daca ai indemanare si rabdare maschezi interfata respectiva destul de frumos ,referiotr la HU

aftermarket , daca imi spui un model care sa fie negru complect cu butoane rosii si display matriceal albastru si sa mai

si rapsunda la comenzile de pe volan , eu il cumpar instantaneu si cred ca multi altii de aici :(

parerea mea :P

@vekau incearca sa formatezi stick-ul. Eventual si alt FAT fata de ce ai avut inainte.

cum adica alt FAT de ce a avut inainte ?! nu poate sa-l faca FAT 16 ! doar FAT32 si atat daca-l formateaza NTFS

adio stik ! :(

Modificat de Red
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai FAT32, ca altu' n-am... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@RED eu mi-am luat un JVC KD-DV6202 si are tot ceea ce ceri tu. Doar ca a fost mult mai scump decat un xcarlink.

Dar ce nu faci ptr masina ta :icon_thumright:

bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intr-adevar e misto scula , si si scumpa dar .. nu are displayul albastru ci alb , pt cei care au audi e oki ! dar pt mine nu ...

din pacate ..

totusi consider ca Xcarlink e o solutie optima in ideea in care doresti sa-ti pastrezi aspectul original al bordului

nu stiu daca nu xcarlink , sau cel putin o interfata asemanatoare vine si pe modelel noi de vw cele cu pregatire pt i-pod

Modificat de Red
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probat stick dupa formatare fara succes insa... :icon_thumright:

dupa ce o scalda cu track99/ 88, ramane pe track 88, adica ca si cum nu ar fi conectat stickul...

celalalt identic, dupa cum spuneam, merge brici...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai poti incerca sa faci o partitie mica la sfarsit...poate e ceva defect fizic. Daca faci 2 partitii, una mare cu 90% si una mica la sfarsit cu 10% poate poti sa elimini eroarea respectiva si pui muzica doar pe prima partitie.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai incerca sa stergi informatia de pe el , fara sa formatezi FAT32 !, pune alte fisiere ,copiaza-le de pe el pe un alt comp , daca merge stiku e oki , e o problema cu interfata , nu-l mai recunoaste

nu este recomandat sa formatezi de T ori stikul ! teoretic nu e nevoie nici macar o data de formatare !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la asta cu partitia m-ati pierdut... :P

red, cam asta am facut.

si de acasa si de la serv.

de obicei cu acest stick mai duceam si alte fisiere de colo colo cand era nevoie. si cu toate astea mergea cu toata prezenta lor pe stick...

ce sa aiba interfata daca merge cu celalalt stick?

ce sa aiba stickul daca merge la orice calculator?

sa fie ceva hidden?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!