Jump to content

Andrei_VVB
 Share

Postare recomandată

O singura experienta am avut cu acest dealer si cu siguranta este si ultima!
Programare drive-test seat leon miercuri...promisa vineri....vineri am sunat la ei si mi s-a spus ca o sa ma sune dupa ora trei cand au masina!
Astazi..joi...la aproape o saptamana ..nimic!
Plus ca "show-room"-ul e de toata jena si amplasat la dracu in praznic dar asta e altceva!
In concluzie...trebuie mers la bucuresti sa vad si eu cum merge un leon ca pe-aici nu prea am sanse!
Eu unul nu inteleg cum vor baietii astia sa vanda ceva...

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa intelegi ca asa este peste tot in RO. si eu am asteptat la fel. si se pare ca unii dintre angajati merg cu masina de test drive. dar depinde ce motorizare vrei.

mai suna-i, mai bate-i la cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No way dude!

N-am sa insist undeva unde ar trebui sa insiste ei la mine!Asa sunt eu...

Am rezolvat pt 2 drive test-uri in buc maine si cu un pic de ajutor si din partea unui coleg forumist!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, te cred, e frustrant, dar asta e in RO. si ei fac parte dintre majoritatea delaerilor unde masinile se vand singure.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca seatul nu se vinde chiar ca painea calda si tare sunt curios cate masini or fi vandut astia de la pex!

ps:eu am testat de fiecare data cand am dorit(trei ori) dacia logan indiferent de motorizare!

Si eu zic ca in perioada aceea cand faceam eu drive-testuri loganul era o masina care chiar se vindea singura(buna-proasta..cum o fi ea!)

Deci eu as pune asta pe seama neseriozitatii(o trasatura as spune eu a romanilor in general) si a nesimtirii...parerea mea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

putin OT, dar dupa cum am spus si in alt topic pe care l-ai citit, eu NU am putut face drivetest cu Logan. din diferite scuze. si da, se vinde singur Loganul, dar si la Pex numarul de vanzari este destul de mare. deja sunt destule Ibiza, si Leon in oras.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand va mai fi unul in plus nu va fi de la pex si asta nu este un criteriu de apreciere al vanzarilor pex!

Plus ca reprezentanta era in "buricul targului"!Acum tre sa mergi mult sa ajungi la ei!

Eu unul am ajuns pana la urma dar cum am ajuns asa am si plecat!

Langa, la ford, am obtinut imediat o masina de drive test!(eram in trecere am zis de ce sa nu incerc)

Deci..se poate!Si uite asa se pierd clientii...:vaidecapulmeu:

Ps:pentru mine acest comportament nu are scuze..chiar dc traim in romania lucrurile trebuie sa se schimbe!

Deci neseriozitatea trebuie taxata!Eu lucrez cu oameni(sunt medic stomatolog) in fiecare zi cu diferite mentalitati si varste!Daca as fi neserios mi-as pierde pacientii si pe altii odata cu ei!Si eu, ca si dealerii, vind servicii pe o piata unde concurenta este f mare!Sunt serios imi merge bine si sunt apreciat..nu sunt- imi iau suturile cuvenite!

Cam atat despre pex ploiesti , nici nu merita osteneala!

Modificat de 1.6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Plus ca "show-room"-ul e de toata jena si amplasat la dracu in praznic dar asta e altceva!

de faptul ca pana acum cateva luni se aflau la parterul unui bloc ce zici?nu fi dur cu ei ,sunt si in expansiune.mai in toate orasele sunt dealeri la periferie(un exemplu concret ar fi in BV ,gasesti toyota ,honda ,bmw etc)

la capitolul reparatii iti spun ca sunt printre cei mai buni,sigur peste cardinal sau mobel (parerea mea)

seatul nu sta la fel de bine la capitolul vanzari precum vw.cum a zis si bogdan,incep sa se-nmulteasca nr de seat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Mda...recunosc ca eram cam furios! Acum imi place show room-ul pex mai ales noaptea cand il vad! Plus ca am inteles ca cei de la service sunt chiar ok!

Si intr-adevar au inceput sa se inmulteasca seat-urile si mai ales ibiza si leon (ceea ce nu ma prea incanta :salut: )!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

De departe cel mai bun service din Ploiesti!

Sunt multi angajati acolo care merg la munca din placere. E un lucru f important.

E o echipa deosebita. De la sef service pana la portar toata lumea are bun simt si 7 ani de acasa!

Bravo lor. Sunt un exemplu pt multi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am avut numai experiente placute cu cei de la PEX si colaborez cu acest dealer din 2005. Acum de cand s-au mutat in noul showroom/service au tot ce le trebuie si standardele sunt la alt nivel. Eu unul sunt foarte multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din intamplare l-am cunoscut pe proprietar

e un super tip

am fost convins din prima discutie cu el, ca in locatie se face treaba

din fericire nu am avut pana acum nevoie de service

revizia sigur am s-o fac aici

Modificat de roret
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se stie ca acest dealer este cel mai bun la capitolul "tinichigerie-vopsitorie" din Ploiesti, chiar mai bun decat dealerul vw Cardinal Motors.

Baiatul de acolo, Ciprian, e un tip de nota 10 si m-a ajutat mereu. E adevarat, trebuie sa le bagi niste devize mari sa iti faci "intrarea", dar oricum, din ce am observat eu ei stiu sa refuze frumos macar :angry:

Am avut si eu parti din masina vopsite acolo si am fost multumit. Mai mult, a sarit vopseaua data de ei intr-un loc, si sunt dispusi sa imi revopseasca din nou, gratis, doar ca nu am avut eu timp inca sa las masina acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Saptamana trecuta mi-am vopsit usa stanga spate le Pex. Foarte bun rezultatul, dar pot sa dau un minus la partea de ingrijire a masinii, in sensul ca mi-au dat-o inapoi nespalata, foarte murdara la interior, cam neingrijita in general...

Oricum per ansamblu sunt multumit.

Modificat de BZ79DNL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa va limitati la discutia despre partea de vanzari si prestari servicii, dar nu service, pentru PEX Ploiesti. Asta e aria de Dealeri, pentru partea de service puteti deschide un topic in Aria de Service: http://vwforum.ro/index.php?showforum=83. Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!