Jump to content

Mentenanta, Reparatii Si Ingrijire Autovehicule


ing. Catalin Duran
 Share

Postare recomandată

Buna ziua

Acesta este doar inceputul.

O zi minunata.

p.s. d-rive unde esti ?

Buna ziua, o zi minunata, acesta este doar inceputul...

Am auzit ca m-ai cautat Cataline :scratch: Sunt aici, deci bravo, frumoase sculele, urmeaza continuarea :P

Hai sa iti spun cum sta treaba, pe bune asa si pe sleau. Eu nu neg ca nu esti om serios, nu fac misto de tine, fac doar glumite in limita bunului simt, cred ca nu te superi daca adaugam si noi un strop de amuzament la reteta asta :P

Deci, imi vine greu sa cred ca ai sa reusesti, de ce? Simplu, nu te poti duce la om in parcare sa repari masina, toti suntem obisnuiti cu ideea aia, sa ducem masina la service, un cadru adecvat si special destinat pentru efectuarea de asemenea operatiuni. Sunt curios cum se stabilesc normele si procedurile de protectia muncii in cazul operatiunii care vrei sa o desfasori. Daca ai capacitate intelectuala ( si se pare ca ai ) de ce nu iti faci un mini service destept, asa sa te plimbi cu sculele dupa tine ca tiganul cu cortul... nu mi se pare un lucru serios. Sa tii cont ca sunt un om cu deschidere catre nou, nu iau in deradere o initiativa care poate, in anumite conditii, poate fi fezabila.

Cam asa stau lucrurile, astept in continuare sa vad desfasurarea actiunii :P

Scule de genul ala am si eu, practic si eu diverse operatiuni acasa, cand aveam Dacie faceam absolut orice la ea, dar acum, cu masinile astea noi, SDV-istica este asa de numeroasa incat nu vad cum vei acoperi majoritatea tipurilor de masini.

Asa ca in final... Buna ziua, o zi minunata si tie :P

P.S. daca mai ai, mai baga poze :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • d-rive

    25

  • ing. Catalin Duran

    22

  • SAlex

    9

  • leo_cumeteo1

    9

Se vede ca este inceputul. Sculele sunt nefolosite. Dar nu este nevoie de "cap tractor" pentru ca am vazut ca dulapul este pe role. Un bagajist este suficient.

Nu este nevoie nici de elevator. Se poate folosi o canalizare. Se scoate capacul, intra meseriasul, se aduce masina deasupra, se executa ce se executa apoi totul in ordine inversa pana la capac care numai un neavizat l-ar pune la loc din moment ce poate sa-l duca la "fier vechi".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal...

poti pune o poza cu tine? :)

cred ca te cunosc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

banuiesc ca te referi la Catalin, initiatorul topicului :) nu de alta dar nu ai nominalizat si poate te trezeai cu poza cine stie cui... :))

El e din Ploiesti, tu din Bucuresti.... hai sa traiesti :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai sa traiesti si tu :)

dap, cu dl. inginer vreau o poza, chiar daca e din PH , am o vaga banuiala ca il cunosc, deci inca mai astept poza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu cipos m am intalnit duminica si este un tip de treaba, dar nu m-am speriat de 20 de interfete de diagnoza un laptop (care e cam chinuit saracu') si programele de diagnosticare.

o fi saracul chinuit, dar conteaza configuratia f mult(e normal sa fie chinuit la cate diagnoze a facut) , la capitol scule stam cam la acelasi nivel :P

problema o constituie piesele care se duc f des si care sunt intotdeauna pe stoc(debitmetr, turbine, actuatoare)

@uhu10uhu am dezechipat masina ca ma facea abc la liniute deoareca aveam f multa greutate ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

SAlex , d-rive nu v-ati plictisit inca ? ;)

Mie unul mi se pare tare anormal faptul ca inginerul nu s-a suparat inca si raspunde atat de " cuminte " tuturor .

Eu in schimb m-am cam plictisit de aceasta sarada asa ca ...

Mi se pare lipsa de respect - tocmai din partea celui care spune ca vrea sa acorde acest respect viitorilor clienti - sa arunci o asemenea idee si apoi sa stai s-astepti sa vezi ce iese . Corect ar fi fost ca atunci cand toate erau puse la punct , sa ceri parerea celorlalti pentru a imbunatati prestatia , nu asa . :P

Parerea mea .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@aryes13, nimeni nu e perfect... si eu as fi vrut nu stiu ce, dar uite ca nu a iesit ;) Trebuie sa te gandesti ca, Catalin este ca si noi, ne-a cerut parerea, eu consider transparenta lui un lucru pozitiv.

Modificat de d-rive
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca aryes13 are dreptate.

Propun sa mutam topicul la "Accidente si chestii funny".

Sincer, topic-uri ca acesta nu imbunatatesc in nici un fel calitatea vwforum ... dimpotriva.

Tot din ciclul "Parerea mea" ... ;)

Modificat de razdan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci: 5 pagini de asa zisa distractie!

de ce a fost deschis un topic nou?ca sa vina si oferta propriu zisa, la pagina 37?

se poate la fel de bine inchide, si redeschide cand initiatorul are cevsa concret de spus!

p.s. cipos putea sa aiba si un 286 dupa mine, daca stie ce sa faca cu el, din punctu meu de vedere e perfect!

sa nu uit: o zi minuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnnnaaaaaaaaataaaaaaaaaaaaaa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ing. Catalin Duran

Buna seara tuturor.

Am pus o poza cu mine calcat de masina.

O seara minunata.

Buna seara.

Poza mult asteptata.

O seara minunata.

SAlex , d-rive nu v-ati plictisit inca ? :beer:

Mie unul mi se pare tare anormal faptul ca inginerul nu s-a suparat inca si raspunde atat de " cuminte " tuturor .

Eu in schimb m-am cam plictisit de aceasta sarada asa ca ...

Parerea mea .

Buna seara.

Nu este problema mea, ca dvs vi se pare ciudat ca va vorbesc politicos,ca nu ma enervez( si sa injur ca la usa cortului) cum fac majoritatea jupanasilor dupa aici , este treaba lor daca nu pot sa sustina un dialog civilizat si nu pot accepta si alte variante.

Am deschis topicul pentru a va cere parerea si am auzit tot felul de lucruri. Cu cateva exceptii si lucruri bune care chiar o sa le pun in practica.

Multumesc.

O seara minunata.

post-9525-1175023731_thumb.jpg

post-9525-1175023961_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma asteptam sa fi mult mai in virsta...

daca tot te deplasezi la domiciliu... de ce nu te deplasezi la intilniri spontane si nu numai, pentru opinii ?

eu unul nu mi-as da masina pe mina unuia sa imi umble la ea in fatza blocului... cum ar arata masina mea desfacuta toata la scara? stau de paza sa nu imi fure tiganii suruburile sa le duca la fier vechi :lol:

daca tot esti pasionat vino cu sculele la intilniri... azi am lasat partea de jos a spoilerului intr-o bordura , poate ai u surupelnite sau ce s-o folosi p-acolo sau poate imi desfaci torpedoul sa ma bag pe la climatronic ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ing. Catalin Duran

Buna seara.

Am inteles in romania doar babalacii au succes, unul tanar nu poate?

La intalnire am fost, duminica.

Am spus eu ceva in topic de "fata blocului", de ce luati decizii in locul meu ?

"daca tot esti pasionat vino cu sculele la intilniri... azi am lasat partea de jos a spoilerului intr-o bordura , poate ai u surupelnite sau ce s-o folosi p-acolo sau poate imi desfaci torpedoul sa ma bag pe la climatronic ..."

Cu cea mai mare placere numai sa imi spui ce autoturism ai ca sa iau si documentatia, sa facem

operatiunea ca "la carte".

O seara minunata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

semnatura...

in josul postului...

sper sa nu mi-o iei in nume de rau! dar ce ai cu acel ... o seara superba ... minunata ... nemaipomenita?

ar fi ok sa spui doar SALUT sau SAL sau ... si nu la fiecare post ...

oricum, multumim toti despre urarea facuta ,

e un forum, nu un chat ... daca o tinem asa , devine ,,, CHAT

inca odata nu mi-o lua in nume de rau !

Modificat de leo_cumeteo1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ing. Catalin Duran

Buna seara.

@Leo .... ce vrei sa imi spui ?

O seara minunata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e bine sa intri sub masina daca ai pus doar cricul... desi in poza masina inca are roata, daca pica de pe cric, face balans suficient cat sa iti pocneasca una bine in cap

Prudentium :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Auzi dom' ing? Trusa de coliere sudeze, aveti? (eventual o poza) :lol: :lol: :lol:

Si sa facem cunostinta

post-7159-1175026092_thumb.jpg

post-7159-1175026125_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ing. Catalin Duran
Nu e bine sa intri sub masina daca ai pus doar cricul... desi in poza masina inca are roata, daca pica de pe cric, face balans suficient cat sa iti pocneasca una bine in cap

Prudentium :lol:

Buna seara.

Multumesc. Data viitoare o sa fiu mai precaut.

O seara minunata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BUNA SEARA

Auzi dom' ing? Trusa de coliere sudeze, aveti? (eventual o poza) :lol: :lol: :lol:

Si sa facem cunostinta

O SEARA MINUNATA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi mai sus la ultimul post ca nu mi-ai dat raspuns ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ing. Catalin Duran

Buna seara.

Cred ca am raspuns la tot. daca ma insel da-mi un "quote"

O noapte cat mai placuta.

Buna seara.

Cred ca am raspuns la tot. daca ma insel da-mi un "quote"

O noapte cat mai placuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ing. Catalin Duran

Buna seara.

Lista asa cum am promis.

As fi bucuros sa ascult opinia dvs.

O seara cat mai placuta.

Montare faruri (2 buc)-------- 30 ron

Montare oglinda ----------------- 20 ron

Inlocuire kit distributie--------- 200 ron

Montare filtru combustibil-------10 ron

Montare filtru aer -----------------10 ron

Montare filtru habitaclu------------10 ron

Montare claxon----------------------20 ron

Montare scut -------------------------30 ron

Montare amortizor zgomot final---40 ron

Montare garnituri de franare (4roti) 30 ron

Montare discuri de franare --(4roti)-50 ron

Montare bujii (mas)--------------------20 ron

Montare bujii (mac)--------------------30 ron

Verificare bujii (mac)------------------20 ron

Montare alternator----------------------50 ron

Montare motoras geam electric------- 50 ron

p.s. daca sunt operatiuni pe care doriti sa le efectuam, sau doriti sa aflati pretul, intrebati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca ceva, la curele, vectorul elastic imi face probleme, poate dai un ochi pe acolo sa vezi ce are ...

PS... nu am cric

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi cazul sa se termine cu off-topicul. Glumele au fost gustate, dar hai sa nu depasim limita bunului simt.

Catalin .... mai lasa "Buna seara/ziua" si "O zi buna" ca devine enervant.

Iti urez succes in activitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesanta lista de preturi :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!