Jump to content

Funcționarea acestui site este susținută de cele 3-4 firme ce afișează bannere între posturi. Ar fi o plăcere pentru noi dacă ar fi adăugat site-ul nostru în lista de excepții ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult susținerea acestei comunități. Promitem și veți vedea că nu avem reclame intruzive și nici deranjante. Mulțumim! :) 

cwr

Informatii Phaeton

252 postări în acest subiect de discuţie

Victor Sibiu

Buna ziua dragi posesori Phaeton, dețin si eu unul model facelift an 2009 3.0 diesel 4 motion 239 Ps varianta full.

Masina este cumpărată din germania si eu tot acolo o folosesc iar in august i.am făcut primul servis la VW ce a inclus filtrele de habitaclu, cel de diesel, filtru de aer si cel de polen plus lichidul de frână.Tin sa mentionez ca mi.au verificat uleiul din cutie cu un aparat special si au spus nu trebue schimbat,ca e pe viata. Toate bune, super mulțumit de masina care momentan are 128.000 km reali cu toate servis.urile la VW Germania iar de 1 luna a apărut prima problemă.Clima scoate un sunet neplăcut, uneori chiar dispare si revine, in treapta 1 mai tare iar in celelalte mai încet.indiferent de temperatura sau ca Merg cu AC.cand opresc  clima imediat se aude un zgomot ce ar "freca" ceva pe elice dupa care nu se aude deloc.Ar fi ventilatorul din habitaclu ? Deasupra la consola putin.ai in dreapta, iar sub capota sus in mijloc unde sunt paletele. Stie cineva ce sa ii fac ? E greu sa il dau jos si sa il degresez? 

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
cristobob

Nu e greu, trebuie răbdare și scule : torx 30, tubulara de 6 sau 5,5 , nu mai știu.  Doar ca nu știu dacă se poate gresa. 

LMA ! 

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.