Jump to content

Service IVAS Galati


d-rive
 Share

Ce parere aveti despre service-ul IVAS Galati ?  

81 voturi

  1. 1. Ce parere aveti despre service-ul IVAS Galati ?

    • Sunt multumit.
      21
    • Nu sunt multumit.
      61


Postare recomandată

barbato mihail
barbato, ma iei si pe mine? Ca altfel nu te cred.. :) :D . Sunt multi care se plang de ei, dupa cum vezi vwforum in galati e slab reprezentat. Eu am multi cunoscuti care ii cam injura. Ceva gen PoRo...

bre nu stiu ce sa cred ,eu am trimis acolo un golf inviat dintr-o dauna totala ,un prieten de la mine de la macin.cine il reparase pe la buzau ( nu la elcar) facuse cablajele ghem ,varza.l-au servit oamenii promt,si i-au si zis ce nu are bun si tre sa inlocuiasca.ce e drept am sunat intai acolo si m-am recomandat ,a fost o chestie ca intre colegi.

acu ceva vreme acolo era un elevator si doua gropi ,acum au unul dintre cele mai frumoase showroom-uri, eu il stiu pe dl Ivascu si daca nu erau seriosi nu ajungeau aici.

Eu nu vreu sa fiu mai motat,si nici sa supar pe cineva ,dar stii situ cum e ...,cine stie ce dracu s-a discutat si intamplat pe acolo si s-a ajuns la o astfel de relatie cum am vazut mai sus.

Eu am avut un coleg care s-a dus cu skoda la Sibiu si a intrat in receptie ,le-a aruncat legitimatia de avia pe birou si a zis eu sant de la avia faceti-mi si mie masina...,si aia s-au oparit si l-au servit ca atare.

Matale stii ca noi moldovenii suntem renumiti pentru caposenie dar suntem si omenosi in egala masura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • d-rive

    77

  • dylly

    64

  • msn2

    18

  • Agopteam

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

@barbato mihail

daca vii la service si esti tratat dupa cum descrii ia-ma si pe mine "sa nu mor prost"

firma e destul de mare si nu patronul direct e vinovat,poate cand ai fost tu ultima data activitatea era mai modesta si probabil era printre ei....dar crede-ma ca acum vorbesti din auzite

sunt "domnii" de la receptie si garantii care te fac prost pe fata...bineinteles vorbindu-ti politicos

:rolleyes:

te rog,fara suparare, foloseste un limbaj mai direct

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna la toata lumea ,

Mi-e imposibil sa cred ce sustineti aici , nu cred ca lucrurile stau chiar asa ,si mai mult, nu pot sa cred ca cei de la Ivas sunt chiar asa cum descrieti.Eu pe cine am trimis acolo a plecat f multumit si nu a intampinat probleme.

Cat despre vasele de sub capota eu am intalnit clienti care le-au incurcat intre ele si unii chiar au ''scapat'' inauntru bete da la vata de zahar ,intr-o incercare disperata de ''omogenizare '' a lichidelor.

Din ce vad eu aici sunteti 1 nemultumit,unu care a fost o singura data si asta demult,si inca unul care e nemultumit de receptie nu de mecanici,deci are acces''...''.

Mi se pare ''premeditat'' ca sa nu zic altfel ,televotingul asta si chiar reclamatiile dvs.

O sa ma duc si eu la ei cu fabia mea si o sa tac chitic cine sunt ,sa vedem daca aveti dreptate.Din cate stiu eu despre dl Ivascu inclin sa cred ca voi sunteti cei care exagerati.

Salut si de la mine :rolleyes:

Eu nu am niciun interes sa mint, sunt poate unul dintre putinii care am facut un topic cu pareri bune despre IVAS. Toata lumea mi-a sarit in cap la vremea respectiva.

Din ce vezi tu aici, nu vezi bine, vin-o la Galati, mergi impreuna cu noi si discutam de fata cu cei de la Receptie de la service, nu spui cine esti, ai sa vezi ca nu minte nimeni cu nimic.

Daca tu crezi ca domnul Ivascu este reprezentativ pentru service-ul ala te inseli, despre el ca om, numai de bine, ca profesionist ma abtin pentru ca nu l-am testat :lol: , ca si responsabil in relatia cu clientii, refuza orice dialog cu clientii... rusinos.

Cand afirmi "premeditat", "televoting", iti dai seama ce tampenie sustii?!? Crezi ca unul dintre noi are service acasa in spatele blocului si vrea sa discrediteze IVAS-ul ca ne face concurenta? Ne dorim doar un service ok din toate punctele de vedere, sa avem si noi in Galati o adevarata reprezentata Skoda nu doar la preturi ci si la servicii. Stii ce mi-a zis seful de service? Un tip inalt, daca vreti aflu si numele... daca nu imi convine sa ma duc in alta parte, in alt oras. Pai cand mi-am luat masina m-am bucurat ca am service la mine in oras si nu voi fi nevoit sa pierd o zi intreaga pentru o revizie banala sau eu stiu ce alta interventie minora. Cel de la vanzari a fost super ok, numai de bine despre el, il cheama Catalin, acum e la IVAS Braila. Mai sunt si niste fete care sunt super cumsecade si in general ar fi oameni ok prin service, insa in padurea asta de copaci verzi uscaturile fac legea si ies la inaintare.

As fi propus ca noi, cei din Galati, membri ai forumului, sa avem o discutie civilizata, deschisa cu domnul Ivascu, sa ne spunem pasurile, atata tot. Din pacate noi suntem prea mici sau dansul e prea mare, dar banii nostri sunt buni...

Scopul acestui sondaj este pentru a ne lamuri, pentru a-i face pe cei de la IVAS sa ne ia in serios, sa isi faca datoria, atata tot. Tot ceea ce am sustinut eu pe acest topic este 100% adevarat si mergi cu mine la service ca sa vezi cum stau lucrurile ca sa vezi ca nu mint si nu exagerez cu nimic. Tot ceea ce vreau e sa facem ceva constructiv si nimic mai mult. E de ajuns pentru cei de la IVAS ca le-a plecat si bruma de oameni mai priceputi, s-au dus la Scorpion, nu e niciun secret.

Vin-o la o intalnire in Galati, ai sa vezi daca suntem oameni seriosi sau nu, ai sa auzi pareri despre IVAS in direct, daca iti pasa, ca pasionat de Skoda si crezi ca poti ajuta, indrepta cu ceva lucrurile te asteptam, fie si daca vii doar ca sa ne dai un sfat, o parere.

Ca idee, eu mi-am atins toate scopurile cu ei, dar dupa lupte grele. Nu e normal asa.

Imi permit sa iti dau un sfat personal, nu mai trage concluzii pripite.

Modificat de d-rive
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@d-rive,cunosti persoane care au plecat la "SCORPION"?

abia astept sa se deschida si serviceul ala sa vad ce e de capul lor

poate asa o sa fie o concurenta si va disparea monopolul IVAS si vom fi si noi tratati ca niste clienti adevarati

i-am povestit unei rude care vrea sa isi cumpere O2 , cele intamplate ,si a zis ca el ii punea sa schimbe masinia cu totul la cate vizite am facut pe la service si fara rezolvari

cand se deschide SCORPION-ul stie careva?

Modificat de dylly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana sa ajunga Ivas la egalitate cu Avia ( dealerul anului, dealer-ul No.1- cele mai multe masini skoda vandute) mai e cale lunga. Si la Avia se mai intampla una alta dar macar vezi ca sunt si unii multumiti. La IVAS se pare ca sunt doar nemultumiti. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In materie de vanzari e greu,populatia bucurestiului nu se compara cu galatiul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

......unu care a fost o singura data si asta demult......

Cu stima domnule Barbato, imi permit sa va spun ca pe banul meu, imi permit sa aleg unde-mi repar autobuzul, iar daca sunt nemultumit sa impartasesc parerea mea si celorlalti. Am achizitionat acest autobuz in 2005, si am incercat sa merg la cea mai apropiata "sigla" skoda.

Asa am ajuns la ivas, ei fiind la doar 15 minute de locul unde parcam masina. De pe trotoar aratau perfect, geamuri curate, skode multe in vitrina, domnisoare forfotind, dar eu aveam treaba in spate, si anume in urma unei avarii (masina gasita avariata lateral stanga fiind parcata langa trotoar), am gasit cateva "mici" probleme la ridicarea din service: vopsea pe scaunul din dreapta (inca mai exista si se poate verifica) bara fata avariata, chit peste vopsea pe usi(masina a stat acolo 3 zile cum au cerut ei, nu s-au facut presiuni, nu am rugat pe nimeni sa caute rude la ivas). Am insistat, s-a remediat chitul, vopseaua nu a iesit grozav (spun cei ce se pricep nu eu), bara am descoperit-o dupa ce am plecat, vopseaua de pe scaun, au incercat sa o scoata cu un diluant, si inca mai sunt semne...

Dupa cateva luni, a trebuit sa fac o revizie, si am mers la ei sa discut cum sa fac, programare, etc. Trecand peste faptul ca am fost trimis la masina sa vin cu talonul ca habar nu aveam (din punctul lor de vedere) ce motor am pe masina.... insistau sa pun ulei pentru motor pompa/distribuitor cu toate ca aveau de data asta talonul in fata. Dupa aproximativ 30 de minute de parlamentari, in care le-am specificat ca pe raspunderea mea punem ce ulei trebuie nu ce vor ei, am avut placerea sa fiu programat la revizie peste fix 3 saptamani si 2 zile(revizia de 30 000km).

Ca urmare, deoarece timpul nu imi permitea sa fug pana la Bucuresti la Avia, unde chiar aveam de gand sa merg, am ales sa imi cumpar (documentandu-ma pe forum) ulei si filtre, si sa-mi fac revizia intr-un service oarecare (nu conteaza numele, dar ideea e ca la momentul la care am ajuns acolo, au luat talonul si nu am avut nici cea mai mica discutie in contradictoriu, legata de motor, ulei, apa sau culoare, au facut treaba repede si bine, verificand totusi daca uleiul adus de mine e pentru masina cu care am venit la ei.... si au pus (codit ce-i drept) si stampila in cartea de service).

Dupa aceste evenimente, am decis sa nu mai calc pragul domnului Ivascu, chit ca duc masina cu platforma la arad. Intre timp, s-a nascut un service, in bz, la 100 km de Ivas... unde momentan sunt doar la a 4 sau 5 factura.

Este foarte adevarat ca intre trimestrul 4 anul 2005 si trimestrul 1 anul 2007 se pot intampla multe, dar pentru mine a fost suficient, chiar daca a fost demult. Probabil din birou, Ivas arata altfel, dar sincer eu am fost in service, nu am nici legitimatie de Avia, nu am sfidat, nu am facut scandal...

Ps: daca timpul va permite, poate numaram impreuna cati membri din zona asta posteaza pe forum :scratch: si cati au interactionat cu ivas....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Agopteam, sunt foarte multi membri care si-au manifestat nemultumirea fata de IVAS, fara sa exagerez cu nimic, in afara de mine si de inca 2~3 colegi de concern VAG care au dat pe la ei pentru interventii minore, care suntem oarecum multumiti, restul sunt total nemultumiti. Sunt nemultumiti de modul cum sunt tratati inca din primul moment, sunt nemultumiti de calitatea anumitor operatiuni, sunt nemultumiti mai ales in ceea ce priveste garantia pentru masinile Skoda. Nu se asteapta nimeni la servicii de exceptie dar macar bun simt si respect ar trebui sa existe. In general cei multumiti sunt oameni care il cunosc pe dl. Ivascu si nu si-a permis nimeni sa ii trateze cu dispret. Cei de la IVAS sunt renumiti ca dau buleala la vopsitorie, insa la ultima intalnire am ramas uimit ca masina unui coleg al nostru de forum fusese vopsita retusata aproape impecabil, chiar i-am spus ca e incredibil cum de au putut sa o scoata asa bine vopseaua, deci se poate. De ce celorlalti "n" clienti nu le-au vopsit masina la fel de bine? Inclusiv eu, am fost cu o alta masina, o alta marca, o autoutilitara si au avut de vopsit doar capota care e relativ micuta, sa va spun ca nici macar nu au spalat cu o carpa uda vopseaua pe lateralul capotei, pe nervuri? ca au dat cu vopsea direct pe murdarie? E drept, asta nu tine de patron dar problema e ca patronul nu vrea sa ne auda...

Totusi suntem o comunitate Skoda pe Galati si suntem destui, ar trebui ca macar amical, din pasiune pentru Skoda sa ne intalnim cu cei de la IVAS si sa discutam civilizat despre toate aceste lucruri. Ma voi ocupa eu de acest aspect, la prima intalnire vom stabili de comun acord cu majoritatea care e calea de urmat, dupa care am sa cer o intalnire cu domnul Ivascu.

Ma repet, va asigur ca nu am nimic rau cu acest service sau cu cineva de acolo. Ma uit pe topicul celor de la Buzau, in general oamenii sunt multumiti, deci se poate.

Faza cum ca sa nu te mai duci la IVAS si sa mergi in alta parte, nu sunt de acord cu ea, sunt fff multe masini care sunt vandute de IVAS, oamenii sunt in necunostinta de cauza si sunt victime sigure, mi se pare normal ca noi cei care am patit-o sa luam atitudine si sa incercam sa schimbam ceva in bine, sa incercam sa ne protejam colegii Skodisti. In fond, lamurirea acestor lucruri si punerea lor la punct este benefica pentru toata lumea.

Modificat de d-rive
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat ca sunt multi oameni care lucreaza in service-uri SKODA pe acest forum,si am primit cateva informatii bune...ma bate gandul sa ma duc la Buzau pentru problemele: cu scartaitul bordului si reglatul directiei, probleme care mi-au solicitat timpul si nervii la nesfarsit. La IVAS momentan ,citez "nu am timp" sau "e de la spalatorie". Ca sa nu mai zic ca stau cu teama ca sa nu se mai aprinda iar becul de la airbag :icon_cheesygrin: .

Modificat de dylly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e asta solutia, sa te duci tocmai la Buzau. Cel mai bine e sa mergem peste ei si sa ii facem noi sa fie corecti daca ei nu vor. Au raspunderea morala sa ne repare masinile, ei au incasat profitul cand am cumparat masinile, acum sa ni le repare, nu cere nimeni nimic gratis, e datoria lor sa faca asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna la toata lumea ,

Mi-e imposibil sa cred ce sustineti aici , nu cred ca lucrurile stau chiar asa ,si mai mult, nu pot sa cred ca cei de la Ivas sunt chiar asa cum descrieti.Eu pe cine am trimis acolo a plecat f multumit si nu a intampinat probleme.

Cat despre vasele de sub capota eu am intalnit clienti care le-au incurcat intre ele si unii chiar au ''scapat'' inauntru bete da la vata de zahar ,intr-o incercare disperata de ''omogenizare '' a lichidelor.

Din ce vad eu aici sunteti 1 nemultumit,unu care a fost o singura data si asta demult,si inca unul care e nemultumit de receptie nu de mecanici,deci are acces''...''.

Mi se pare ''premeditat'' ca sa nu zic altfel ,televotingul asta si chiar reclamatiile dvs.

O sa ma duc si eu la ei cu fabia mea si o sa tac chitic cine sunt ,sa vedem daca aveti dreptate.Din cate stiu eu despre dl Ivascu inclin sa cred ca voi sunteti cei care exagerati.

... daca si dl Ivascu are aceeasi gandire cum ca noi am fi carcotasi degeaba, ba chiar ca exageram pe banii nostri si ca avem noi exigente prea mari .... atunci e de rau pentru noi. Chiar nu putem face nimic pentru a inbunatati lucrurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cristi, te sustin 100% dar sa stii ca doar moral.

Vin sa ne sustinem clauza, dar nu voi mai intra acolo cu masina.

... "amintirile ma chinuieste...."

Serios vorbind, intr-o afacere, nu clientul invata pe patron cum sa creasca malaiul, unu la mana, si sa presupunem ca serviceul face penitenta, si pe tot ce-i nemultumiti pe drept (membrii forumului) ii multumeste de 2 ori - pana nu se schimba mentalitatea, tot vor fi clienti nemultumiti de tratament/calitate - doi la mana, si nu in ultimul rand, o chestie (cugetare proprie), in tara lu imas' (sondaj de opinie) crezi tu ca nu are feedback? te inseli, dar pentru ca in zona nu mai e nimeni sa faca concurenta, merge si asa. Stai sa vina scorpionul si el cu service de la focsani la gl si sa vezi ce se schimba placa... Ideea e nu sa obtinem noi favoruri, ci sa schimbe ei mentalitatea. (cati clienti au pierdut ei cu forumul?.... unu, doi, trei ... hai 10.... dar restul tot acolo "merge", pentru ca e curtea plina ... :lol:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e,acest monopol isi spune cuvantul...SKODA merge si ei isi fac de cap

daca erau concesionari pe alta marca care mergea mai greu sa vezi ce frumos se purtau cei de la service, cum fac si altii care te pupa si pe piceoare sa devii clientul lor si mai ales sa te pastreze("vorbesc din cunostinta de cauza")

Modificat de dylly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa stiti ca in ultima vreme s-au cam rarit clientii la IVAS.

Eu nu vreau favoruri de la ei, vreau doar sa fie corecti si cinstiti cu noi, nimic mai mult. Asa e, nu trebuie sa-i invat eu sa le creasca incasarile dar ma uit la colegul dylly cu ce pateste la astia si parca nu pot sa stau ca nesimtitul si sa nu iau atitudine.

Astept prima intalnire pe Galati sa cadem de comun acord cum sa procedam. Eu zic ca se va gasi o cale de rezolvare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super offtopic

daca nu iesim la lumina cu ei, iti recomand un service skoda, bun? :huh:

:rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buzau, stiu, e deja luat in calcul :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Luca_cel_nebun

Am votat NU!

Tin sa salut intentia lui D-drive de a sensibiliza conducerea Ivas pe aceasta cale, insa vreau sa-mi prezint rezervele mele in ceea ce priveste reusita, respectiv vreo schimbare in atitudinea angajatilor Ivas fata de clienti. De incercat insa trebuie sa incercam cu totii, sa ne spunem toate multumirile sau nemultumirile, sa votam, si sa prezentam rezultatul dlui Ivascu. Sunt tare curios sa vad care-i va fi parerea.

Ca sa argumentez nemultumirea mea vis-a-vis de aceasta reprezentanta Skoda, o sa va relatez pe scurt cateva din pataniile mele pe acolo.

1. masina - dacia solenza, an 2004, lovita frontal la cateva luni dupa achizitie. Faruri, capota, grila fata, bara fata, si cam atat, poate si un colt de aripa daca bine-mi amintesc. Toate de inlocuit, mai putin aripa. Masina mai avea si diferite alte zgarieturi, nesemnificative, insa care necesitau totusi vopsire (mici lovituri sau zgarieturi din parcare). Am zis, ca na, daca tot a fost lovita masina, hai sa fac dosar si pentru zgarieturi si sa bag masina intr-unul dintre serviceurile cele mai bune din GL, respectiv IVAS. Toate bune si frumoase, am facut dosarele, am bagat masina in service si mi-au spus ca va fi gata in max. o saptamana. A doua sau a treia zi, a fost gata tinichigeria, pregatita de vopsit. Insa din acel moment nu s-a mai lucrat la masina pentru saptamana, timp in care eu ma duceam aproape zilnic si ma rugam de ei sa o vopseasca. "Sa vedeti, ca n-avem cum, sunt alte masini programate inainte..." si abureli d'astea...si le zic " Bine fratilor, da' cand ati zis ca masina mea va fi gata intr-o saptamana, nu v-ati gandit la asta?" N-am luat masina din service decat dupa 2 saptamani. Rezultatul? Scursuri de vopsea in diferite locuri - au remediat cu un polish, masina toata plina de vopsea alba, bord, chedere, plastice - s-a remediat cu cateva ore de munca, din timpul meu, in parcare cu o carpa si cu o solutie de curatat. Dupa un timp a inceput sa sara vopseaua de pe capota. Am fost sa le cer sa revopseasca, au inceput sa carcoteasca "Ca domle sa vedeti, ca e de la pietricele ce sar, va lovesc capota si sare vopseaua!", le zic "Bine domle, da' eu am mai circulat cu masina asta si inainte de a fi vopsita capota, si nu aveam nici un fel de ciobituri de gen!" ..."Nu exista, nu se poate!" prosteala pe fata! Pana n-am vorbit cu dl. Ivascu Viorel, n-au vrut sa-mi revopseasca. Intr-un final, au revopsit insa tot au lasat o zona la partea de interior a capotei, nevopsita!

2. masina - skoda octavia tour, an 2005, lovit roata stanga. Asta se intampla pe la Buzau, un dobitoc mi-a taiat calea. Ok, am fost la Elcar Gid, baietii super de treaba, desi n-aveau program, se mutau in hala noua pe atunci, mi-au facut ei o constatare rapid si mi-au zis ca pot sa merg linistit pe roti acasa. Am ajuns acasa, Ivas a constatat ca sunt urmatoarele piese de inlocuit, brat, bieleta, janta, cauciuc si bara fata, care avea nu stiu ce bucata de plastic din interior rupta si nu se mai putea monta perfect. Ok, toate bune si frumoase. Il intreb pe omul de la receptie daca e sigur ca a facut toate constatarile si ca sigur nu mai e si altceva afectat, sa nu ma trezesc mai tarziu cu probleme. Imi zice, ca sigur nu mai e si alceva si ca ar avea tot interesul sa mai puna si altceva insa nu mai are ce. OK. S-au miscat destul de repede cu inlocuitul pieselor, avand in vedere ca erau si sarbatorile, insa bara am asteptat sa o rezolv dupa sarbatori. M-au chemat sa mi-o monteze, mi-au tinut masina imobilizata 1 zi, in conditiile in care imi promisesera ca vor vopsi bara din timp, iar eu ma voi duce doar sa mi-o monteze si voi putea sa plec cu masina dupa 1 ora si jumatate maxim. Ok am zis, sunt aglomerati oamenii, insa dupa un timp cand a inceput sa-mi sara vopseaua, mi-am iesit din pepeni. De inca 2 ori a mai fost vopsita, aceeasi problema de fiecare data. Am vandut masina intre timp, si tipului caruia i-am vandut-o, i-am dat-o tot cu vopseaua sarita de pe bara. Si ca sa revin, la ultima revizie pe care am facut-o eu la masina aia, la 45.000 imi spun baietii ca nu's ce ulei imi curge de la caseta de directie si ca va trebui sa inlocuiesc caseta. Le zic, "Bine, bine, da' masina mea e in garantie" ..."Nu face obiectul garantiei, deoarece masina a fost lovita!"..."Pai stati fratilor, nu voi ati reparat-o? Nu voi ati facut constatarea? Nu la voi s-au facut toate reviziile? La 15.000 la 30.000 de ce nu m-a anuntat nimeni? Eu ce vina am?" Pana la urma, dupa mari insistente, au inlocuit-o!

3. masina - skoda octavia 2, haion de indreptat + scos sigla skoda + vopsit - inca e pe rol, nu pot sa va dau amante! Astept insa. Am zis ca asta e ultima sansa pe care le-o dau. Daca tot nu sunt multumit, o sa apelez la Avia, de unde am si luat masina, sau la Elcar Gid.

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, din pacate domnul Barbato, cu toate referintele bune care le-am citit despre dansul, a venit, a aruncat o piatra si a plecat. Pai asteptam si noi mai multe de la dansul. I-am trimis PM si nu am primit niciun raspuns. Asta e domnule Barbato, mai bine nu mai postati pe topicul asta...

Din pacate nu e nimeni la IVAS care sa aiba suficient "curaj" sa posteze aici pe forum, este unul care citeste "undercover" si atat. Chestia e ca are tupeul si neobrazarea sa ia oamenii la intrebari ca de ce criticam IVAS, ca si cum eu nu am altceva mai bun de facut decat sa-i critic pe nedrept, ca si cum nu masina mea sufera la toate interventiile super-extra-ulta-profesionale ale celor de la IVAS.

@dylly, tu ce ai mai facut cu mufele si cablurile alea de la airbagul din dreapta? Stiu ca ti-l casapisera in nu stiu cate locuri si eliminasera toate mufele si tot ti se aprindea simbolul de la airbag in bord. Deci eu in cazul tau le ceream sa imi inlocuiasca la loc cu cabluri noi, originale tot ceea ce au casapit ei pe acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am votat NU.

La 3 luni de cand mi-am luat VW din semnatura mergeam pe Faleza si deodata s-a auzit un zgomot si nu am mai putut sa bag in viteza. L-am chemat pe unchiul meu care este sofer de foarte multi ani si stie si putina mecanica si mi-a zis sa ma duc cu ea la Ivas ca e o problema la ambreiaj dar ca nu ar trebui sa se fi stricat tot kitul pt ca nu am fortat-o + ca sub masina cand am pornit-o a rams un fel de pilitura de fier. Ca sa bag in viteza trebuia sa opresc motoru, sa o bag direct in a 2-a, sa pornesc si sa merg cu ea asa. Incet-incet am ajuns la Ivas si dupa o scurta (max 5 min.) "constatare" ma anunta unu de la receptie service sa pregatesc vreo 30 de milioane ca trebuie schimbat tot kitul de ambreiaj. Cand i-am dat vestea lu taica-miu, in 5 min a ajuns la service si le-a cerut la aia sa ii arate care este problema. Pot spune ca taica-miu nu e un om care sa creada balivernele unui asa zis mecanic mai ales ca il stie pe Ivascu si "echipa lui fantastica", de aici si dubiile existente la auzirea verdictului. Dupa ce i-a pus pe aia sa dea kitul de ambreiaj jos sa arate care e problema "specialistii" de mecanici au inceput sa o dea de gard ca ei au crezut ca trebuie schimbat tot kitul dupa cum le-am explicat eu. La faza asta mi-a sarit mie tandara : "DA BINE MA DOBITOCULE, DACA EU TIT SPUN SA TE-ARUNCI IN DUNARE, TU TE-ARUNCI MA CARICATURA DE MECANIC CE ESTI !!! S-a constatat ca problema era un arc de la kit care s-a rupt si care a fost inlocuit pe loc deoarece era in stock. Costul arcului + manopera 6 milioane de la cele 30 cat imi cereau initial.

De atunci nu am mai calcat pe acolo.

Cam asta e experienta care am avut-o eu cu Ivas si credeti-ma vreau sa-mi schimb masina cu o Octavia 2 Combi 4x4 dar stau in mari dubii din cauza acestui "service".

TREBUIE FACUT CEVA NEAPARAT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost plecat in ultima perioada si nu am mai avut timp de forum

chipurile s-a reparat problema, nu s-a mai aprins beculetul

a mai ramas una mica...capacul de care acopera cablul de la airbag nu mai merge pus :( sare mereu

o sa le zic la revizia de 45.000...acu am 40.000...daca nu o sa fie la BUZAU urmatoarea revizie

viata merge inainte :beerchug:

Modificat de dylly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

allexino - daca vrei sa-ti faci sange rau sa sti ca eu am mai adaugat 100 ron si cu ~700 am inlocuit in alta parte tot kit-ul ambreiaj cu unul nou (asta cu tot cu manopera) nu numai un arc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, din pacate domnul Barbato, cu toate referintele bune care le-am citit despre dansul, a venit, a aruncat o piatra si a plecat. Pai asteptam si noi mai multe de la dansul. I-am trimis PM si nu am primit niciun raspuns. Asta e domnule Barbato, mai bine nu mai postati pe topicul asta...

barbato e suspendat pe forum de multa vreme. Nu cred ca il mai vezi.... :). Degeaba ii dati PM-uri, n-are cum sa raspunda saracu` :)

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci de precizare Godo, chiar imi lasase o impresie buna omul asta, in fine, e regretabil ca e suspendat, am citit si eu putin din contrele respective. Poate ca nu e chiar ok ca un om care lucreaza in domeniu sa fie suspendat, chiar daca a calcat in strachini sau considera altul ca a calcat in strachini... Deci ca sa gasesc ajutor la el, o parere, ceva, trebuie sa-l caut pe alte forumuri... c'est la vie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia legatura cu el la avia/ alto syncro. Sunt nr pe site.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!