Jump to content

Vw Derby


RENNSPORT
 Share

Postare recomandată

salut, nu am, eu abia am masina de 2 luni, daca stai in bucuresti incearca la belot (de la Biserica Armeneasca inspre statuia lu V Lascar cam la jumatatea drumului pe stanga magazinul e lipit de o vulcanizare intr-o cladire rosie n-ai cum sa ratezi) acolo nu au nimic pe stoc dar de fiecare data cand am cautat o piesa am gasit-o acolo pe comanda, dai comanda si a doua zi o ridici de la magazin, au program pana la ora 19 in fiecare zi sambata nu stiu sau duminica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, bun pontul tau, nu sunt din bucuresti dar sper sa gasesc o cale de a putea lua legatura cu magazinul asta. ca din lipsa de tampon am baga unul de dacie dar ala e din cauciuc plin si vibreaza motorul in masina ca tractorul U 650 la arat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vrut sa scriu initial dar am uitat, daca ai rabdare si stii cat de cat engleza, intra pe http://www.clubpolo.co.uk/forum/ (forum polo) sau www.mk1polo.com (site cu forum dedicat polourilor si derbyurilor intre 75-81 (76-82 pt derby) pe ambele forumuri vei gasit informatii foarte bune, oamenii sunt super de treaba si gasesti piese sh destule, singura problema e ca majoritatea sunt din marea britanie, dar pentru piese cum ar fi tampoane nu e scump transportul, bafta, cand mai am timp poate iau nr de tel de la magazinu ala de care iti povesteam dar nu prea e in drumu meu (spre scoala :blink:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze, nu am mai putut sa dau edit dupa doar 2 ore dar, am uitat sa spun ceva, stiu ca s-a mai discutat de n ori dar, are cineva un manual pt mk1? ma intereseaza in mod special partea electrica, la masina mea cand ma urc dimineata in ea nu merg stergatoarele, dupa 1 ora merg stergatoarele dar nu mai merge semnalizarea iar la finalul zilei de obicei merg toate, ziua urmatoare, in aceeasi ordine, am schimbat sigurantele, stopurile le-am scos, am curatat contactele, am facut bine toate firele de acolo le-am legat cum trebuie am schimbat ce era ars, lafel si cu semnalizatoarele si farurile de pe fata, problema vine de undeva de la panoul de sigurante, pe langa care intra apa (aparent asa era din fabrica, se scurge pe undeva, dar tot e periculos) sau din spatele bordului, ambele sunt locuri in care nu ma bag decat daca stiu ce fac :banghead:. Asa ca daca are cineva manual pt aceasta masinutza sa nu ezite sa-mi spuna a fost odata un ftp pe un thread p-aici dar nu imi merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astea le aveam si eu dar in engleza e doar pentru mk3 (90-94) iar ala cred ca e deja diferit mult la partea electrica fiind pe injectie.. , oricum ms mult :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms mult, abia astept sa vina vara sa am timp sa fac masina cum trebuie :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai probleme cu stergatoarele verifica releul ala care baga intermitent ,la mine s-a ars o dioda in el si l-am scos definitiv.

cum naiba se spune la 'tampon de cutie de viteze ' in engleza ?? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uitandu-ma putin pe manualul in engleza pentru mk3 nu am gasit decat "gearbox and engine mountings" presupun ca gearbox mounting = tampon alta varianta nu stiu :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cutie de viteze e gear box

tampon= buffer, tampon, blotter, pad, stopper, tent, wad, plug

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
misu ploiesteanu

stie cineva se gasesc garniturile pentru etrierii de fata, un cod ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Are cineva manual de reparatii pt vw derby, imi trebuie neaparat instalatia electrica ca din pacate a mea era tunata de fostu proprietar si mie greu sa verific totu si sa o fac de la zero dar o fac daca numa paote ajuta cineva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut. Vad ca ai postat de mult intrebarea cu instalatia electrica, dar sper sa te pot ajuta. Am si eu un Derby din 1978 si am demontat instalatia electrica ca vreau s-o refac. Cand o sa ma apuc de ea fac un desen dupa instalatia veche si ti-o dau si tie daca iti mai trebuie :icon_cool: .(instalatie e completa, originala)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!