Jump to content

probleme MAF


florinSLX
 Share

Postare recomandată

scuze pentru intarziere, am probleme cu conectarea la internet: intradevar, cu MAF-ul decuplat motorul da sa moara la plecarea de pe loc. Dar cu putina atentie se trece peste asta. Am reusit sa merg cu el decuplat in trafic intens, fara sa mi-i de opreasca motorul.

De cand am recuplat MAF-ul nu mai am probleme, cel putin in mod evident, cum era cand l-am testat. Ai sa vezi! Vorbim la telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In urma vizitei la Metrotehnica:

- curatat clapeta de acceleratie, verificat cablul de acceleratie, refacute setarile; urmarea au disparut cele doua erori permanente (nu mai tin minte care, dar sigur s_c le-a vazut, de asemenea si voinea)

- a testat masina in mers si nu sunt probleme cu full throttle la cablul de acceleratie; intradevar, la relanti nu intra full throttle

- si el crede ca MAF-ul este dus, el a masurat chiar 20 g/s

- temperatura aerului de admisie pare OK, nu au mai aparut temperaturile afisate anterior

Vineri ma duc sa-mi pun noul MAF, cu piesa la schimb la 100 euro inclusiv TVA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Vineri ma duc sa-mi pun noul MAF, cu piesa la schimb la 100 euro inclusiv TVA.

De unde iei MAF-ul cu piesa la schimb? Tot de la ei (Metrotehnica)?

Nu stiam ca se practica si la noi politica asta, auzisem ca peste hotare se poate dar la noi ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am facut comanda la Metrotehnica, trebuie avans, dar cred ca se poate si fara daca ai mai trecut pe acolo. Pret 5 mil la care se mai adauga manopera si regie de service(!). La fel de ieftin este si la Augsburg. Cu piesa la schimb poti sa cumperi multe alte produse la pret semnificativ mai mic. Ai aceeasi garantie de la producator. Codul lor este cu "X" in coada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu piesele cu X in coada.. sunt refurbished .. insa cu garantie completa evident.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact: tu dai piesa stricata la VW, o repara sau inlocuieste in ea ce e cazul si o vinde la altul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!