Jump to content

Aparat De Presiune - Cu Apa


WRC
 Share

Postare recomandată

Exact. Asta e cu mult mai buna decat versiunea noua a ei, care costa cel putin dublu si nu isi face treaba. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi fost super, dar "does not ship to romania". Nice. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia de pe apiexpress. Am dat maxim 100 ron pe o lance mjjc si e super buna. Folosesc spuma valet pro si umple curtea de spuma. Iti recomand aliexpress ca vin repede si sigur. Din 40 de comenzi au venit toate majoritatea mai devreme de termen. De pe ebay vin cu mare intarziere sau deloc. Uite si un filmulet facut de mine. 

Am o lance standard karcher fara reglaj debit spuma. A vebit cu k3 compact. O dau cui ii trebuie dar e o gluma de lance.

 

Modificat de Planetara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lancea de vorbiti mai sus o gasiti sub denumire de MJJC pe Aliexpress sau Ebay (tot din china o expediaza din pacate) Am auzit ca ar fi mai buna decat asta de la karcher - ar fi interesanta o comparatie cu video intre cele doua daca are cineva

linkuri de pe ebay https://www.ebay.com/itm/Professional-Snow-Foam-Lance-For-Car-Wash-Karcher-K-Series-by-MJJC-/332134598216
sau Ali https://mjjc.aliexpress.com/store/803552

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat doar un exemplu: uite lancea asta  o livreaza numai ca e mai scumpa. Te ajunge 32Euro cu transport , aprox150 Ron in Romania. Tu decizi daca merita. 

Eu zic ca merita (are cuple metalice si e mai durabila), mai ales daca e sa mai comanzi si altceva de la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ala este produsul karcher. este ok dar nu grozav.

treaba mai buna (la spuma activa) faci cu asta

 

L.E. pana am compus mesajul vad ca au raspuns colegii mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

::biggrin: Ma refeream ca e mai scumpa ca aia de plastic din link-ul de la emag. Alta varianta e LS3 din link-ul lui @Muale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da...dar pentru acea lance...ziceau baietii ca trebuie sa ai si un aparat cat de cat capabil...

Eu am testat mai pe indelete K7...si cum ziceau si restu....cu samponul de la karcher nu are nici o treaba cu spalarea...

Va trebui sa incerc alt sampon si sa mai testez varianta sa isi traga singur sampon...

Ma gandeam sa imi iau lance de spumare...in care sa pun spuma activa...si in rezervorul lui sa ramana sampon...sa dau si cu spuma clatesc...dupa care cu cu sampon...dar nu stiu...trebuie sa testez...daca in momentul in care ii pui lancea mai trage si din rezervor....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu, eu zic ca te complici :). Ia o lance din cele mentionate mai sus, ii dai asa si vezi rezultatele. Cu un K7 + LS3 + o spuma activa buna eu zic ca iese super bine pentru o spalare fara atingerea caroseriei.

Daca nu esti multumit aplici si metoda 2 galeti sau macar o galeata :) si cu o manusa cu microfibra / lana  dai si cu samponul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

46 minutes ago, Laurentiu_LWR said:

Da...dar pentru acea lance...ziceau baietii ca trebuie sa ai si un aparat cat de cat capabil...

K7 e destul de capabil.

sampon folosesti doar la spalare manuala. tie iti trebuie spuma activa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am k7...dar raspunsul meu era pentru cristi care are Bosch AQT 35-12 adica sa ia si asta in calcul daca vrea sa isi cumpere...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 hours ago, Planetara said:

Ia de pe apiexpress.

Aceasta este?

Parca nu m-as arunca la LS3...daca ziceti ca si MJJC face treaba bunicica...si mai e si la juma de pret...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia este. Sa o comanzi dupa tipul aparatului. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca iesim mai ieftin daca comandam mai multi ma bag si eu la un MJJC. Putem sa ne vedem la intalnirea din weekend

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT. Nu cred ca iesim...pentru ca va creste pretul pe pachet si va ajunge la posta vamala...

Numai sa intreb daca vrea sa declare un pret mai mic...desi un pachet mare bate la ochi... :))

ON...astia de la karcher au o lance in unghi?ati vazut cum sunt astea de la spalatorii...ajuta foarte mult indoitura aia cand bagi la roti....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU va luati lance cu cupla metalica. In timp se distruge frumusel plasticul din pistol. Am patit-o si dupa ce mi-am luat un pistol nou, am cumparat o culpa din plastic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat in weekened sa imi spal masina si se pare ca aparatul meu si-a cam dat duhul :). Nici nu am chef sa il duc la reparat asa ca vreau sa imi iau altul nou.

Ceva de buget totusi, maxim 450 Ron as vrea dau pe el.  Ma gandeam la Nilfisk-C-120.7-6-PCA-X-TRA . Despre Nilfisk nu prea a auzit lumea in Romania. In UK are review-uri bune. 

Intrebarea mea ar fi daca gasesc ceva mai bun in banii astia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/4/2018 at 5:19 AM, Laurentiu_LWR said:

OT. Nu cred ca iesim...pentru ca va creste pretul pe pachet si va ajunge la posta vamala...

Numai sa intreb daca vrea sa declare un pret mai mic...desi un pachet mare bate la ochi... :))

ON...astia de la karcher au o lance in unghi?ati vazut cum sunt astea de la spalatorii...ajuta foarte mult indoitura aia cand bagi la roti....

https://www.kaercher.com/ro/accesorii/teava-de-sablat-unghiulara-26388170.html

Scumpa ca naiba, dar exista. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi de ce si-a dat duhul, poate e o reparatie rapida/ieftina.

lumea care lucreaza mai ales in domeniul curateniei a auzit de Nilfisk, are gama variata de aparate.

5 minutes ago, toni said:

accesoriile K sunt scumpe.

o lance normala 90 grade  la care adaugi duza (varf) dar trebuie sa fie compatibila cu pistol.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Muale Cred ca e pompa, deci nu vreau sa ma mai incurc cu reparatii.  Nilfisk-ul are pompa din aluminiu, in rest e cam plasticaraie. Un Bosch pare mai bine finisat dar la banii astia e cu pompa din plastic. De aia vroiam o recomandare sau ceva similar . Ar mai fi Karcher K3 cred...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca as alege, eu as lua Bosch cu pompa de metal. Spun asta pentru ca au multe accesorii, usor de gasit si la preturi decente. B&D sunt OK, au pompa de metal dar, la capitolul accesorii stau rau si sunt scumpe. Mai tine cont si ca cele 120 de atm livrate sunt presiunea maxima si nu presiunea de lucru care, in acest caz nu cred ca sare de 70-80atm. O sa isi faca treaba dar, va cere timp mai lung de lucru.

Modificat de AkaManah
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!