Jump to content

Aparat De Presiune - Cu Apa


WRC
 Share

Postare recomandată

Nu stiu ce sa zic. Eu am incercat o data cu o dinaia. M-a infundat rasul de presiunea ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un avantaj la tot ce vinde lidl, e ca poti returna produsul oricand timp de 2 ani si iti primesti banul inapoi. Daca nu aveam karcherul si imi cautam asa ceva, as fi incercat parkside, pana acum fiind incantat de tot ce am de la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti returna in termen de 7 zile fara comentarii.

Timp de 2 ani doar daca se defecteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai noi ce tot discutam de cateva zile? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut ce s-a discutat, ceream niste pareri in plus ! sa ma decid daca iau sau nu. acum am un bosch aquatak 100 si functioneaza ireprosabil dar as fi vrut ceva cu debit mai mare si putere mai mare. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru pontul cu Lavor-ul. Cred ca-l voi lua! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a cumparat pana la urma cineva aparatul Parkside de la LIDL ? isi merita banii ? inca mai e pe oferta si ma tenteaza :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea este ca nu "isi" merita banii, dar ai garantie 2 ani deci daca ai timp de pierdut poti risca.

Sunt o gramada de recenzii negative pe site-urile externe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca merita Lavor-ul. In plus mai iei o lance de spumare (LS2-3) si faci treaba mai buna decat cu un aparat mai puternic fara lancea de spumare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mai am de asteptat Zipper-ul din Germania pana dupa Paste.

Nu m-am bagat la Parkside. Am vazut ceva teste oficiale cu pompe Parkside pe youtube si nu mi-au placut. Daca te uiti cu atentie, pentru eficienta spala de la distanta mica iar asa-zisa murdarie e destul de proaspata, orice pompa o curata. Puterea de curatare a unei pompe se vede pe noroi vechi.

Parerea mea.

Dar sunt bineveniti cu impresii cei ce au cumparat si testat pompa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asteptam impresii cu Zipper-ul :) sa vedem daca indoaie tabla :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am parksideul .am si filmare cu el pe youtube. care doreste sa vada, pm.

Eu il consider best buy in pretul ala. Il folosesc des si nu are nici pe dracu.

Modificat de kendoo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi al luat Lavor-ul. E exact cel de pe site-ul emag, modelul 135. 

Inca nu l-am folosit, dar de Paste am programat :) Revin cu impresii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asteptam impresii cu Zipper-ul :) sa vedem daca indoaie tabla :P

Daca tot nu pot face nimic pana dupa Sarbatori, ma cam mananca de un K7. Dihania asta e din alt film (si pretul pe masura) dar cam ramai c-un zambet larg de fiecare data cand apesi butonul de pe lance... :rolleyes:

 Iar la 3 masini cam e de munca daca aparatul e slabut.

Inca nu sunt hotarat, dar nici nu vreau sa imi para rau ca n-am mai pus 100E in plus sa iau ce ma satisface.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, intr-adevar e alta liga K7, dar trebuie sa te gandesti in perspectiva daca ai nevoie cu adevarat de asa ceva, la modul ca daca nu ai murdarie grosiera constanta pe masina, noroi uscat, SUV, tractoare etc. nu prea merita. Cu un K2, K3 faci aceeasi treaba. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiecare stie ce bani are si pe ce vrea sa ii dea . K7-le ala nu merita, eu asa cred (pentru hobby asa cum facem noi...). Sa ajungi sa dai peste 2500 ron pentru aparat + lancea de spumare mi se pare cam mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am k5 si nu pot sa zic ca e mare branza, conteaza mai mult tehnica ca murdaria uscata nu se duce asa usor.

Nu mai vorbesc ca astea mari sunt mai dificil de transportat/depozitat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine cum ploua, cum e tencuita masina.  :(

Deci trebuie scula buna. 

Ideea e ca daca nu reuseam sa iau Zipper-ul, as fi vrut un K5. Insa din toate filmuletele ce le-am urmarit cu el, nu m-a impresionat nici pe mine cum nici pe Tudor.

Cu spatiul nu e problema. Iar intre dimensiunile unui K5 si ale lui K7 diferenta e minima. Le-am vazut ambele pe raft.

Ca diferenta de pret, intre K5 si K7 discutam de ~ 100E.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La spalat prin curte  face treaba buna, dar la masina daca folosesti solutii normale si nu folosesti metoda celor doua galeti nu iese cum trebuie.

Cu metoda celor 2 galeti si niste detergent bun iese bec cu orice compresor, chiar si cu furtunul .

Nu stiu cat de mare/reala/sesizabila este diferenta de putere intre cele doua, ca pe hartie mi se pare destul de mica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmine zi-ne diferenta de bani ca dupa mine e dubla : Zipper fata de K7 si bag mana in foc ca nu faci treaba de doua ori mai buna cu K7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut K7, este un aparat bun, reuseam sa spal masinile fara sa le ating, doar cu spuma activa si jet.

acum am de ceva timp un HD 6/16 4M , nu pot spune ca e mare diferenta, este doar de durabilitate in timp, puterea de curatare este cu putin superioara unui K7.21, modelul pe care l-am avut.

despre meritat...eu personal spal 2 masini,  mai spal si pavajul din curte, dupa o spalare cu jetul, ii redau aspectul  de acum 9 ani... :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmine zi-ne diferenta de bani ca dupa mine e dubla : Zipper fata de K7 si bag mana in foc ca nu faci treaba de doua ori mai buna cu K7.

Cam asa e.

Zipper ~ 900ron (225bar maxim, 420l/h, 5m furtun de inalta presiune, motor 3kw) - atat ma costa din Germania. In ro e cam 1400ron.

K5 ~ 1500ron (145bar max, 500l/h, 6m furtun de inalta presiune, motor 2,1kw)

K7 ~ 1900ron (160bar max, 600l/h, 8m furtun de inalta presiune, motor 3kw)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai răbdarea si asteapta Zipper-ul. Mai vezi dupa aia ce si cum. Oricum nu sunt produse care să te tina toata viata si iti mai si pare rau dupa x ani ca ai dat nu stiu cati bani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu as incerca zipperul daca nu as avea karcherul deja.

Ma intreb de ce astia de la karcher nu au pus furtunul la fel de lung la ambele modele.

Produsele de la karcher mi se par umflate ca pret la cat de "rezistente" sunt , cum sunt si produsele gardena ca tot vb de curte.

Adica inteleg sa dau de 2/4 ori mai mult dar sa  ma si  tina mai mult nu tot pe acolo(1-2ani).

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!