Jump to content

Cati Litri Raman In Rezervor La Aparitia "pompei De Motorina"


wts
 Share

Postare recomandată

eu azi dupa calculele mele am reusit sa scot un consum de 10 !!! incredibil dar adevarat. nu am prins cozi + am accelerat incet, nu am fortat deloc! + cu climatronicu oprit. ma bucur, oricum sub 10 sigur nu pot sa scot in oras. afara daca merg cu 90-100 cu tempomatu' scot 8 in cap, sub iar nu prea am cum, eventual daca merg cu 90km/h.

Ce e deranjant la mine e ca BC imi arata mai mult decat imi consuma in realitate. Imi arata cam cu 2.5 l mai mult. Am reglat cu vag-com-ul la 85% ( era la 100% ) BC si acum imi arata mai putin dar tot mai mult decat in realitate - cam cu 1 l mai mult.

Ceasurile de bord nu sunt cele originale ale masinii - au fost schimbate - oare de asta se intampla cele mai de sus ? Are legatura bordul cu consumul aratat de BC ? Stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a aprins becu ... Vag comu zice ca mai sunt 11l so ... eu il cred ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am spus mai sus - era consumul real nu ce arata BC - 8-9 afara / 11-12 in oras

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am un A6 cu un motor mai mic, de 1,9TDi - 130 cai. Cand imi apare pompa, teroretic mai sunt 10 litri de motorina, si mai mergi in jur de 100km. De preferat totusi sa nu incerci sa vezi cat de mult poti sa mergi. Cat despre consum, in oras : 7-7,5 ( chiar 8 ) l/100km; in afara orasului : 5-6 l/100km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ai un consum pe masura motorului, adica mic :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu, la A6 2.5 180cp Quattro ... afara... intre 7... si 8.. la mers normal.. si maxim 9 la mers foarte sportiv... Iar in oras intre 10 si 12 ... maxim 12 ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezerva de combustibil este de 7 litrii la diesel,la benzina nu stiu cat este dar am inteles ca rezervorul ar fi mai mare la benzinare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!