Jump to content

Cod Vopsea Mk3


D@ny
 Share

Postare recomandată

pr modelul g3 pink floyd.. usile au fost vopsite si se vede difernta de culoare...stit codul k nu il gasesc.. am cautat peste tot

multmesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
colegii cea mai buna vopsea la noi e de la policolor klar, duralchid,silverpor,

Cat costa, chiar si cu aproximatie, 1 l de vopsea facuta dupa codul de culoare (presupunand ca-l voi gasi)? Si unde trebuie sa ma duc? (Bucuresti)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat e L nu mai stiu. Pe mine m-au costat 80ron 400ml vopsea+400ml sprit-chit, intaritor, chit.

La lizeanu este un magazin de vopsele auto, chiar pe coltul cu mega image. ( pe str. viitorului intersectie cu Stefan cel Mare).

Chiar daca nu ai codul e o fata acolo care iti face vopseaua exact la culoarea masinii (trebuie sa mergi cu masina). La mine nici nu se cunoaste ca a fost vopsita doar o parte.

Modificat de b-66-six
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
  • 7 months later...

are cineva codurile de vopsea de pe golf 3?

Modificat de taz21
Topic mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

La lista postata la inceputul topicului lipseste codul culorii mele: Brightblue-metallic LA5B.

Modelul meu este un golf 3 New Orleans din 1994.

Si-a vopsit cineva maisna in nuanta asta sa-mi zica si mie un pret la vopsea, ca mi-e tare draga si nu vreau sa-i schimb culoarea.

Vopseaua arata ca in imaginea de mai jos:

post-15350-1275556389_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu un golfuletz negru. din ce am citit am vazut ca mk3-uri au o singura nuanta de negru L041?

post-60607-1275559592_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ovidiu,asa este o singura nuanta de negru(schwarz) si anume L041.

Lackdatenbank Mk3 toate culorile de pe mk3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Wizard84, cred ca ai aceeasi culoare cum o am eu pe masina mea. Iti atasez 2 poze cu a mea, nu sunt foarte clare dar daca tu consideri ca sunt la fel iti pot comunica eu codul meu de pe abtipildul din portbagaj. A mea este fabricatie 11/1994 cod motor AEA de 1.6l... asta daca inca iti mai trebuie sau poate ai aflat deja :P. Da-mi de veste

EDIT: Am uitat sa pun pozele :icon_confused:

post-34455-1228331077_thumb.jpgpost-34455-1228331083_thumb.jpg

Stiu ca este cam veche postarea, dar ii rog pe cei care au culoarea la masina identica cu a colegului Nykey sa imi spuna daca deductia mea este corecta, si anume ca vopseaua are codul LC5L, ca sa merg sa imi iau si eu 100 de gr. ca am ceva de retusat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca aveti idee ce cod are aceasta culoare mersi , mi-a intrat unu in bandoul de la usa spate , chestia e ca am nevoie de un spray doar sa imi vopsesc bandoul , am tot alergat pe la diferite magazine de specialitate si nu am rezolvat nimic cu culoarea mea , stiu ca este doar o poza poate ma ajuta si pe mine cineva , nu are rost sa verific codul ,candam cumparato vechiul prop mi-a spus ca a schimbat culoarea Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spray identic nu o sa gasesti niciodata.. cel putin asta e parerea mea, chiar daca pe el scrie ca e acelasi cod, plus ca vopseaua s-a mai matuit, a stat in soare etc..

eu zic ca cel mai bine te duci la un magazin de vopseluri si iti pune paleta de culori pe ea si nu te costa asa mult pentru ca it itrebuie putina vopsea( ideea e sa faca si in cantitati de genu, nu stiu daca fac mai putin de 100 de grame si tie nu iti trebuie atat)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai mare dreptate tu , mersi frumos pt sfat , eu am tot fost sa caut dar toti mi-au zis ca culoarea mea e mai complicata si pt asta trebuie monstra prin urmare nu o pot folosi spray , doar integral , si mare diferenta nu ar fi la un bandou ca le dau pe toate pe partea soferului , noroc cu neamu ca e vopsitor :) bun ,o fac total +3 maini de lac , desi manopera nu exista tot ma invart in jur de 14-17 milioane pt culoarea mea :( asta e un pret pt un vopsit impecabil ! ( interior exterior +sub capota )si doar materialele costa atat , de parca am vrun bolid :D dar tin la culoare , vreau sa iasa identic ! oricum o am in vedere peste 2-3 luni

varul meu e un vopsitor respectabil in ploiesti .el face numai masini bune etc..lucreaza cu materiale ff bune

nu cred ca ma arde el la bani :))

Modificat de Changeme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la prima vedere ai zice ca nu fac materialele cat dureaza si cat de migaloasa e pregatirea masinii pentru vopsire( dat jos tot ce se poate , izolat ce nu se poate, intepartat rugina daca este, chituit, slefuit, matuit... deci e de munca) si plus ca pregatirea face totul, de ea depinde aspectul final al masinii.

ce sa zic.. spor la treaba :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Stiu ca in poza pe care am atasat-o nu este o vopsea cu cod, dar ca sa nu postez intr-un alt topic, m-am decis ca acesta ar fi cel mai potrivit. As vrea totusi, daca stiti cum se numeste nuanta asta ca tare imi place! Sa fie rosu carmin?

post-46029-0-76839100-1329487825_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e vopsita la comanda cu Glasurit sau o marca smechera de vopsea...nu prea ai cum sa iti dai seama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Sibiu vopsea la culoare (de ex. LC5P) COSTA 66 RON/100g (lac,vopsea,fuller) sau 95 ron la spray plus 25 ron spray lac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva in Brasov un magazin de unde pot sa imi cumpar vreo 300ml de vopsea la cod(exclus policolor si helios-tech).Cand am fost la ei nu mi-au facut vopseaua la cod!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salutare. stie cineva cum se numeste vopseaua aia care un fel de indigo?...sau ce cod are? trebuie sa fac niste mici retusiri.

multumesc anticipati.

Culoarea parca ar fi aia din prima poza de la postul nr.14, dar nu cred ca e denumirea asta: Black Magic Metallic

Adica ochiul meu o vede ca fiind indigo, si mi se pare ciudata se se cheme negru...(black....)

scuzati-ma daca gresesc si va rg sa ma lamuriti.

Modificat de luk_petru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa imi lasi o serie de caroserie..poate reusesc eu sa-i dau de cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LC5P - dusty mauve pearleffect <-poza

 

S-ar putea sa fie mai multe nuante de mov.

 

post-9672-0-08328300-1375993067_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!