Jump to content

Best Golf of all times?


wabbit
 Share

Best Golf of all times?  

136 voturi

  1. 1. Best Golf of all times?

    • Golf 1
      9
    • Golf 2
      62
    • Golf 3
      10
    • Golf 4
      85
    • Golf 5
      18


Postare recomandată

Dupa mine, Golf 2 G60. Alte pareri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • voinea

    8

  • wabbit

    8

  • cristip

    5

  • 16vlv

    4

Top Posters In This Topic

  • Administrator

golf IV motar TDI de 90 CP cel mai silentios si fara probleme motor. Designul este conservator si foarte bun.

Imi place si motorul 1.8T de 150CP, are putere si pe GTI da dovada ce inseamna GTI :rr:

*modificat pe 20.03.03 ora 18:12 am revenit la vot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa mine, Golf 2 G60. Alte pareri?

frumoooos, dar din cate stiu eu G60/G40 nu prea au fost motoare fiabile. Am un preten cu Corrado G60 si a schimbat de 3 ori melcu' turbo :shock:

my vote: GII GTI 16V

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, si votul meu este tot GII GTI 16V... Nu stiu de ce imi place asa mult... eu am golf III si e mai frumos decat II-ul dar un GII parca te invita la talpa mai mult decat un III.

Poate vorbesc prostii dar exista un GIV cu motor 1.8 turbo? Cred ca si asta ar avea sanse (deocamdata vorbesc teoretic dar suna bine 1.8T).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ezista, ezista Golf IV 1.8T, frumooos - da mi se pare cam pream are si greu fatza de spiritul initial GTI

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai, mie mi se pare usor si bine echilibrat. Ca si GTI-ul (parca GTI-ul are motor de 2.0). De-asta GTI-ul a fost intotdeauna mai "sprinten" si mai misto de condus decat un bivol de VR6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit undeva (daca gasesc postez link-ul) despre o serie super-redusa de Golf II. In mare este vorba de un Rally cu un motor supraalimentat, tractiune integrala permanenta, multi (nu mai stiu exact cati :rr:) cai... SWEET!!!

III-ul este greu, iar IV... un pic prea "civilizat".... dupa mine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu, la asta nu cred ca s-a gandit nimeni pana acum...

Esti mare, domnule! :rr:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

asta ar intra in cel mai bun VW all times. Dar hai sa vedem pe platformele golf care e cel mai reusit.

cel mai nereusit e ala din 1990 Golf 2 Jeep. Mare caricatura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urat e ala .... are unu in Brasov si arata super naspa.

Da oricum.. trebuie sa recunosti ca ei au avut ceva in cap cand au scos modelul asta. Era cu mult inaintea timpului lui ce-i drept, dar gandeste-te la ce avem acum, Audi Allroad, Volvo XC90 (parca), au mai scos de curan si o Alfa de teren parca ... deci cu baietii de la VW ori e o coincidenta ori la un moment dat a fost o minte mare acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu votez cu G2 GTI 16V :) Si mai sunt si "fericitul" posesor al unuia ! :) Talpa c

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu votez cu Golf IV 90 TDI pentru fiabilitate si pret redus al carburantului......

cele pe benzina sunt intr-adevar "spintene".. da cosaaaaa.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • Administrator

frumos wabbit dar tot motorul TDI 90cp mi se pare mai bun ... cel putin pentru ziua de azi si gusturile mele. Motor foarte fiabil (cel putin pana acum) si caroseria de G4 foarte bine facuta. Votul meu ramane acelasi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Ladies and gentlemans, the winner is:

GOLF 2 GTI 16V

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

prea putine voturi :|

sa mai treaca timpul (si sa se scrie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce altceva decat TDI 1.9 de 90 cp. fie si lV, desi io ma dau in vant dupa a meu. lll si Pink Floyd.

normal ca in Romania primeaza si consumul.

si am si o intrebare : e posibil ca la o viteza constanta de aprox 130km/h pe autostrada, acest motor(pe kombi) sa nu consume mai mult de 5.6-5.7l/100km ?? cu tot cu 3 persoane in masina+bagajele lor.

cel putin io asa am masurat.

:?

da is curios despre motorul de 150 CP. tot 1.9 TDI. a vazut/condus cineva asa ceva ?? cred ca ...........

:shock:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ... am vazut/condus eu! :lol:

Numai ca nu era pe Golf ci pe un Leon Cupra 4x4 :ok:

Nu cred ca pot sa-ti povestesc ce fain e :lol:

Trebuie sa il incerci cu prima ocazie ... atata doar ca dupa ce prinzi gustul unei astfel de masini s-ar putea sa nu-ti mai placa masina pe care ai iubit-o pana atunci :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Da ... am vazut/condus eu!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:12: Trust me ... ca stiu ce zic. E TDI, 4x4, 150CP .... si e Cupra. E adevarat ca exista si variantele Cupra pe benzina ... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista Cupra TDi de 150 de cai ... am vazut eu una la expozitie ... galbena, tunata la JE Design ... bestiala !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!