Jump to content

Best Golf of all times?


wabbit
 Share

Best Golf of all times?  

136 voturi

  1. 1. Best Golf of all times?

    • Golf 1
      9
    • Golf 2
      62
    • Golf 3
      10
    • Golf 4
      85
    • Golf 5
      18


Postare recomandată

si eu la fel :D

am vazut mk2 cu 632 de mii de km pe bord, fara nici o segmentare, ulei chimbat la timp conform manualului. asta pe un forum strain :D, masina aia a avut parte de ce este mai bun pt ea, nu de drumurile si combustibilii nostri ;)

sanatate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • voinea

    8

  • wabbit

    8

  • cristip

    5

  • 16vlv

    4

Top Posters In This Topic

e amuzant cum fiecare voteaza cu masina lui :D chiar asa, fiecare avem masina viselor noastre? :D

Continui si eu? Mk4 GTI aniversar, Mk4 .:R32, Mk5 GTI, Mk5 .:R32

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu votez degeaba golful 2 ptr ca stiu ce vb.am adus o gramada de masini de afara multi ani de zile si dupa cum spuneam in 2015 vei putea si tu vota cu masina ta de acuma daca o sa-ti mai placa asa de mult si nu o vei vinde pana atunci :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am votat Golf III (pentru ca este printe cele mai fiabile Golfuri),iar cu motorizarea 1.9 tdi de 90 cp face un cuplu de minune(e adevarat ca motorizarea asta a aparut mai spre sfarsitul generatiei)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e amuzant cum fiecare voteaza cu masina lui :Driver: chiar asa, fiecare avem masina viselor noastre? :D

eu am votat G1. mi se pare ca e cel care a scris istoria. si inca mai scrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am votat Mk2 - am un 1,6 D - indestructibil

MkI - 6.780.050 unitati

MkII - 6.301.000

MkIII - 4.805.900

MkIV - 4.440.585

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 2, pentru ca mi se pare cea mai fiabila masina dar si cel mai usor de intretinut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

votez pt Golf 1 GTI si Golf 5 GTI cele mai cool si fun masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 4. Estetic vorbind, pare a avea lina cea mai reusita (parerea mea, hac!).

Am vazut pe cineva zicand Golf V, pe un ton foarte categoric, argumentand ca e ultima, asa ca e normal sa fie cea mai buna masiuna !?!?

EROARE! Cel putin Golf IV il depaseste cu mult la design. sa nu mai zic de Golf II, care iarasi il depaseste, insa un pic cam vechi, acum....

NU vreau sa ofensez posesorii acestor masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dap..asa este!! GOLF 4 :) este cel mai frumos!! -- Golf 5 nu-mi place, nu este vorba de niciun subiectivism, dar prea are aspect de monovolum ;)

apropo, ceea ce-mi place la Golf 5 este dublu-climatronicu' si....cam atat (volanul standard mi se pare oribil)

Modificat de vladb3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am votat mk2. intr-adevar, cel de 1.6 D este "indistructibil" ;)

nici restul nu sunt rele. posed un mk2, am destui prieteni cu mk2, si stiu ce inseamna. they rule! :)

of course, nici pe mk4 nu l-as lasa, dar... pretul... si oricum.. vechimea.. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am votat Golf 5 strict pentru modelul GTI. In rest, Golf 4 ar fi fost a doua optiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gandindu-ma la R32 am votat Golf IV . A 2-a optiune ar fi fost Golf II si apoi Golf V GTI .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am votat mk2. intr-adevar, cel de 1.6 D este "indistructibil" :D

:) Ce vrei sa zici? nu inteleg aluzia!

ontopic: Indestructibilul mananca ulei! :D De bine ce l-am laudat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Votat Mk2 1.6D de care cu greu m-am despartit dupa vreo 5 ani in care nu m-a lasat niciodata in drum si mi-a bagat bani in buzunar mai multi decat mi-a cerut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:Driver: Ce vrei sa zici? nu inteleg aluzia!

ontopic: Indestructibilul mananca ulei! :lol: De bine ce l-am laudat!

pai puri si simplu am o droaie de prieteni care au asa ceva... 1.6D... si ma uit zilnic cum trag de ele si n-au nici fass... si nu vorbesc de alergaturi mici... masinile au de la 180.000km (cea mai "tanara") pana la aproape 400.000km (cea mai alergata). acum nu stiu cate masini ar mai duce atat fara interventii majore... acesta este principiul din ziua de azi... o masina tine bine cat este in garantie. dupa ce se termina garantia/leasingul... alta la rand... e o strategie a fabricilor de a scoate profit zic eu... daca s-ar umple piata de masini bune, trainice, fiabile... cine ar mai cumpara masini noi? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am votat mk2

parerea mea ca cele mai reusite pana acum au fost mk2 si mk4. poate si pentru ca daca ne uitam la toate, 2 seamana cu 1 dar e mult mai fain ca design; 4 seamana cu 3 dar la fel....5-ul nu-mi place, parca e prea mare pentru un golf...]

dar tinand cont de impactul lor la aparitie,fiabilitate, ... .... dintre 2 si 4, votez cu mk2

Modificat de horry_bv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Votat Golf IV, pentru ca a fost primul golf care mi-a placut. Si III a fost frumos, dar IV voiam sa fie si pentru mine unul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!