Jump to content

Bec portbagaj


Fritz
 Share

Postare recomandată

Eu da. Cu intrerupator de dacie pus separat. Tiganie...insa functioneaza. Nici 100 de lei pe un switch nu dau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare ... Am o problema , am vrut sa schimb becul din portbagaj cu unul pe led si am atins din greseala contactele si a facut scurt , nu mi-am dat seama ... Cand sa incui masina , pauza ... portbagajul nu se deschide nici din cheie nici daca o bagi in broasca , luminile de la usi si plafoniera nu merg ... Am verificat si schimbat siguranta 38 si degeaba ... Becul led a ramas acolo , o sa incerc sa intru prin interior sa scot mufa cu totul , poate isi revine ... si in bord imi apare mesajul ca portbagajul e deschis ... Ce ar putea fi ? 

Masina in cauza bora 2004 fara alarma de fabrica , adica daca las o portiera deschisa si o inchid din cheie , claxoneaza intermitent , nu stiu daca asta e alarma ... 

Edit : Am dat cu WD-40 pe cheie , nu am chestia aia rosie , am bagat cheia in broasca portbagajului si nimic , mecanic se aude ca se misca ceva dar butonul ala pe care apesi este intepenit ... am scos si becul led cu tot cu socul acela si a ramas doar mufa ... nu se inchide nu se deschide ... 

Ce ar putea fi ?! 

Modificat de Nenciu Victor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o siguranta arsa. 6 sau 14.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, știu că a trecut mult timp. Sper sa mai răspundă cineva. După recondiționarea swichului acesta aprinde becul din portbagaj sus din plafon și am sunet in bord doar că nu aprinde becul de jos din stânga sub nici o forma. Am înlocuit becul dar degeaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica cablajul si ce iti lipseste de la lampa,.masa sau plus 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 minute în urmă, F l o r i n a scris:

Verifica cablajul si ce iti lipseste de la lampa,.masa sau plus 

Deci nu ar mai trebui sa mă gândesc la swich? Cele 2 Lampi au funcționat împreună până a cedat de tot swichul. Acum că l-am făcut ce de jos nu vrea deloc. Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reușit astăzi din disperarea de a face lampa aceea sa funcționeze sa umblu iar la mufa de la swich și să nu mai meargă deloc. Mufa pentru swich găsesc pe undeva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea am.inteles.... mufa cablaj masina, da, o comanzi 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

50 minute în urmă, F l o r i n a scris:

Nu prea am.inteles.... mufa cablaj masina, da, o comanzi 

Mufa ce intra în swich nu o găsesc sa o comand decât din Germania sau America cu peste 20 euro transport. Multumesc

IMG_20210123_153640.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cod, la orice magazin de piese, service, reprezentanta. Care este codul acesteia, ca sa nu mai caut eu in Etka?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 minute în urmă, F l o r i n a scris:

Dupa cod, la orice magazin de piese, service, reprezentanta. Care este codul acesteia, ca sa nu mai caut eu in Etka?

1j0 973 115 mie aici la un magazin de piese auto mi-au zis că trebuie să iau toată instalația 😡

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana in 20 lei....4-6 zile livrare. Asta e doar pt carcasa. Iti mai trebuie si pinii aferenti, daca sunt afectați..dupa cum se vede din poza

Screenshot_20210127-070618_Chrome.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Neața, mulțumesc. Da pinii in primul rand îmi trebuie. Deci la autototal îi găsesc și pe ei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Autototal, Bardi, reprezentanta, etc. Eu ti-am verificat repede pe Autototal,  dimineața 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti aduce mufa la orice magazin mai rasarit pe comanda, exact cum se vede in postul meu de acum 8 ani (comanda facuta in 2008). Aia o am pana in ziua de azi. Important e sa rezolvi scurgerea de lichid din stropitorul lunetei.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da mulțumesc. Am rezolvat. Cumpărat mufa noua, schimbat în cele din urmă și broasca pentru că am tot incercat sa recondiționez swichul până a crăpat fierul din broasca. Am lipit și cotul ce intra in motorul stropitorului (mai grav că a curs și la legătura din tripla stânga unde am schimbat mufe coclite total) acum am și becul funtional de jos stânga langa bricheta. Acum ma mut la boxe. Mulțumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!