Jump to content
cosmin_lille

Recensamant Jetta

Jetta V sondaj  

468 voturi

1. 1. 1. Motorizari

• 1.6 I 102 CV
      89
    • 1.6 I 115 CV FSI
      11
    • 1.4 I 122 CV TSI
      18
    • 1.4 I 140 CV TSI
      19
    • 1.4 I 170 CV TSI
      7
    • 2.0 I 200 CV FSI
      4
    • 1.9 TDI 105 CV
      173
    • 1.9 TDI 105 CV DPF
      46
    • 2.0 TDI 136 CV
      4
    • 2.0 TDI 136 CV DPF
      1
    • 2.0 TDI 140 CV
      52
    • 2.0 TDI 140 CV DPF
      17
    • 1.6 TDI 105 CV
      27
  2. 2. 2. Versiuni

• Trendline
      117
    • Comfortline
      274
    • Sportline
      50
    • versiuni speciale (B2B, Comfortline business, Trendline busines, Sportline business,...)
      27

322 postări în acest subiect de discuţie

gabi_gr   
gabi_gr
Salutare tuturor . Am Jetta Confortline cu pachet "volan piele" si alte maruntisuri 1.9 TDI fara filtru p.

Apropos de mp3 , eu am RCD 300 care nu accepta mp3 dar am gasit o jucarie super tare care inlocuieste magazia de CD-uri si care citeste dintr-un flash (stick)

foloseste display-ul si comenzile de pe volan ale unitatii de sunet standard. Jucaria costa cam 500 RON fara montaj . Eu am montat-o singur pentru ca nu e complicat.

vreau

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

4abc   
4abc
La cati kilometrii ati facut revizia la Jetta 1.9 TDI. Stiu ca e limita de 15 000, dar la achizitie dealerul mi-a zis sa vin la 10 000. Tinand cont ca am aproape 9 000 ma gandesc ce sa fac. Astept un sfat de la voi.

Mergi cand vrei tu dar sa nu treci de 15.000.S-ar zice ca la praful si motorina de la noi+regimul de uzura mai ridicat sa mergi la 10.000,faci cum crezi si cum te tine buzunarul...

Modificat de 4abc

Link către postare
garceaa   
garceaa

Mersi de sfat. Ca idee, cam cat e prima revizie la Jetta?

Link către postare
camsonat   
camsonat
vreau

Link către postare
camsonat   
camsonat

Rugaminte. Varog sa ma lamuriti si pe mine cum e cu oglinda cu memorare pozitie mers inapoi. Am Jetta CL cu computer Plus care are doar optiunea de oglinzi sincron sau separat. Nu am optiunea de rabatare electrica. Ar trebui sa mearga memorarea sau nu ? Ca am incercat in toate felurile si nu merge . Multumiri anticipate.

Link către postare
istef   
istef

Citeste aici despre oglinzile cu memorie.

Link către postare
CDC   
CDC

Am votat si eu pe acest topic cu o Jetta 1.6 102 CP, confort line, august 2007, cu urmatoarele optionaleVolan multifunctional din piele in 3 spite, reglaj manual pe inaltime pentru scaunele din fata, bancheta spate rabatabila asimetric, sac de ski, scaune fata incalzite separat, levier schimbator de viteze si maneta frana de mana imbracate in piele, computer de bord "Plus", instalatie spalare faruri, aer conditionat "Climatronic" cu reglare automata si doua zone separate de temperatura, duze spalare parbriz incalzite Alarma antifurt "Plus" - cu imobilizator electronic, senzor de supraveghere individuala, sirena back-up si sistem antiremorcare, cu deschidere individuala a usilorRadio CD-Player "RCD 300" - 4x 20 Watt, 8 incinte acustice fata/ spate

Link către postare
feclistluci   
feclistluci

Salut,

Sunt noul posesor al unui VW Jetta, 1.6 MPI 102 CP, trend.Ca optionale am volan multifunctional imbracat in piele, scaune incalzite, clima, computer bord Plus, scaune reglabile pe inaltime, faruri ceata, cd cu mp3-8 incinte.

Sunt super multumit de masina, mai putin de motor, astept sa se mai aseze.Tin sa mentionez ca inainte am avut o Laguna II, V6, 3000CMC, poate de aici simt si diferenta.

Nici consumul nu e cum ma asteptam...

Link către postare
crst   
crst

Fratilor, am ridicat masinaaaa!!! E o splendoare bluegraphite pearleffect, 1.9 TDI, 105 cp,comfortline, DSG, volan multifunctional in 3 spite( cu toate acareturile), ESP, cd-radio cu mp3 si 8 boxe, senz. parcare, control pres. pneuri. Ma asteapta rodajul. Revin negresit cu impresii pe parcurs.

Link către postare
cosmin_lille   
cosmin_lille

felicitari inca odata. poti sa pui si niste poze daca ai...

Link către postare
anescu   
anescu

Salut,

primul post, sa fie la tinta.

Am un VW Jetta cumparat in ianuarie 2007, intrat in posesie pe 10 februarie 2007. Era un model gata configurat, am stat 3 saptamani pana sa-l iau.

La momentul respectiv nu se putea configura nimic, puteai doar sa alegi din stocul existent anumite pachete, si uite cu ce m-am ales:

- versiune Comfortline;

- motorizare benzina 1.6, 102 CP;

Optionale:

1 (asta era un ditamai pachetul la oferta respectiva):

- volan piele cu comenzi pe volan;

- computer de bord plus;

- pachetul de iarna (scaune incalzite, instalatie spalare faruri, sac de ski + deschizatura in bancheta spate);

- climatronic cu 2 zone;

- cruise control

2:

- 8 incinte acustice;

3:

- vopsea argintie (cred ca lightning scria in catalog, in talon au scris GRI :();

4:

- alarma cu deschidere individuala a usilor si imobilizare;

Pana acuma am facut 9000 km, medie cam 1000 km/luna, mare parte in Bucuresti.

Link către postare
power   
power

Am vrut sa votez si eu motorizarea - 1.4TSI 122CP , dar inca nu este configurata ca optiune.

Am platit avansul in luna octombrie , masina soseste doar in februarie 2008.

VW Jetta Comfortline;

culoare: reflexsilver;

tapiterie: anthracite;

dotari optionale: jante Toronto, RCD 300 Plus cu mp3 (8 difuzoare fata/spate), ESP , volan multifunctional + climatronic (WR2);

Link către postare
sportage42   
sportage42

Salut, sper ca saptamina asta sa ridic masina din Pipera. Am avut norocul sa preiau o masina rezervata dar neplatita la timp, care are toate obtiunile pe care le-am dorit eu (mai putin DSG). Deci:1.9 TDI, 105 cp,comfortline, volan multifunctional din piele in 3 spite, reglaj manual pe inaltime pentru scaunele din fata, bancheta spate rabatabila asimetric, sac de ski, scaune fata incalzite separat, levier schimbator de viteze si maneta frana de mana imbracate in piele, computer de bord "Plus", instalatie spalare faruri, aer conditionat "Climatronic" cu reglare automata si doua zone separate de temperatura, duze spalare parbriz incalzite Alarma antifurt "Plus" CD-Player "RCD 300"mp3 - 4x 20 Watt, 8 incinte acustice fata/ spate bluegraphite pearleffect, , jantele toronto. Abia astept sa va impartasesc primele impresii. Am cumparat Jetta fiindca am inchiriat una asta vara in SUA (cu motor de 2.5 benzina, full piele, DSG) si m-am simtit foarte bine. Ultimii 4 ani am avut un Pasat (excelent, m-a salvat dintr-un accident) si un Sportage (cu care am mers numai la munte).

Ca profil de cumparator, crred ca "ies" un pic din target, am aproape 50 de ani, 2 copii mari si castig binishor peste medie.

Rog sa-mi spuneti unde si ce tip de alarma ati montat pe Jetta. Sa auzim (numai) de bine!

Link către postare
garceaa   
garceaa

Vin si cu niste poze facute cu Jetta mea. Nu sunt artistice, dar macar se poate vedea

post-13069-1194339685_thumb.jpg

post-13069-1194339693_thumb.jpg

post-13069-1194339704_thumb.jpg

post-13069-1194339711_thumb.jpg

post-13069-1194339788_thumb.jpg

Link către postare
sportage42   
sportage42
Vin si cu niste poze facute cu Jetta mea. Nu sunt artistice, dar macar se poate vedea

Frumusica foc! Este ca cea expusa in Pipera, s-o stapanesti sanatos. Spune-mi, ti-ai pus alarma la ea? Si daca da, ce tip si unde fiindca am inteles ca se poate pierde garantia la partea electrica daca nu este pusa la ei.

Link către postare
garceaa   
garceaa

Alarma pe a mea este un model american "MAAT". Nu am montat-o la ei ci la o firma din Craiova, care era agreata de dealerul de aici. M-a costat 700 lei pt ca nu am mai vrut inca o telecomanda si functioneaza cu cheia. Toata treaba: montajul, a durat aprox 2 ore.

Mersi pt urari si tu la fel

P.S. Cu pozele eram dator cam de prin iunie

Link către postare
crst   
crst

Pentru Sportage42:Nu te satisface alarma deja existenta? Eu parca nu as risca cu interventii after-market la instalatia electrica! E adevarat ca nu ai senzor de perimetru sau soc, dar ai protectie impotriva efractiei. In rest, numai de bine!

Link către postare
sportage42   
sportage42
Pentru Sportage42:Nu te satisface alarma deja existenta? Eu parca nu as risca cu interventii after-market la instalatia electrica! E adevarat ca nu ai senzor de perimetru sau soc, dar ai protectie impotriva efractiei. In rest, numai de bine!

Asa este, dar m-am obisnuit de la Passat sa am si alarma separata. Cred ca ai dreptate, am sa montez alarma doar daca voi simti nevoia. Ai idee, telecomanda din cheie inchide si geamurile atunci cand se armeaza? (mai mult pentru asta vroiam sa-i pun alarma suplimentara).

Azi m-au sunat ca a venit masina in Bucuresti. Vineri ma duc s-o iau!

Link către postare
crst   
crst

Nu din pacate, dar la echiparea Comfortline ai toate geamurile electrice, asa incat nu-i mare lucru...

Link către postare
gabi_gr   
gabi_gr

geamurile se

Link către postare
sportage42   
sportage42
geamurile se

Link către postare
cosmin_lille   
cosmin_lille
Am vrut sa votez si eu motorizarea - 1.4TSI 122CP , dar inca nu este configurata ca optiune.

....

Imi pare rau dar la crearea topicului nu exista motorizarea respectiva pe Jetta, cel putin din cate stiu eu...Cu siguranta un moderator o sa ne ajute cu un edit.

Felicitari pt achizitie si asteptam poze la livrare.

Link către postare
sportage42   
sportage42

Domnilor, am luat masina! Totul a decurs mai mult decat bine, la ora la care am fost programat masina si actele erau pregatite, livrarea si instructajul au durat 15 minute, cadoul GPS este intr-adevar ceva elegant, am sipost-17935-1194644761_thumb.jpg primit un port-chei VW cadou si, la final, o sticla de sampanie brenduita ''VW" tinuta la rece. La cat am indurat in acelasi loc 4 ani cu Passat-ul cred ca este o schimbare de atitudine pe care o meritam! Lasand gluma la o parte, am avut parte de o livrare in stil occidental pe care o doresc si viitorilor cumparatori. Bafta!

Link către postare
sportage42   
sportage42

Daca ploaie inseamna noroc si belsug, atunci eu si masinuta asta o sa avem de'amandoua pentru vreo doua-trei generatii, atat ne-a plouat astazi in primul drum!

Deci, Bucuresti - Constanta cu tempomatul setat la 110 km/h (autostrada pustie la dus, mai aglomerata la intors), consum mediu pe bord 5,6 cu fatzaiala prin oras cu tot, jumatate de rezervor pentru 540 km

post-17935-1194719344_thumb.jpg

Link către postare
crst   
crst

Iata ceva poze:

post-14451-1194766595_thumb.jpg

post-14451-1194766524_thumb.jpg

Cu mentiunea ca am inregistrat un consumul mediu identic cu cel redat de sportage42!

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.