Jump to content

Skoda Octavia Tour Sport


Flaviu
 Share

Postare recomandată

Ia si tu legatura cu Voinea (sau alt tunner), si vezi ce-ti spune. (Numai soft, adica fara duze, de la 74 la 96 kw - cf specificatiilor siteului tcmturbo.ro)

Cati km are masina?

Modificat de Agopteam
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Flaviu

    29

  • n0reRs

    12

  • Alextz

    9

  • Crisman

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am fost instiintat ca masina mea a fost construita in 12.04.2007.

Varog, sa imi spuneti(din experienta) cam cit dureaza pina voi intra in posesia ei.

de asemenea, va rog sa imi spuneti, care este modalitatea prin care pot sa plec din showroom cu asigurare CASCO, deoarece nu concep sa misc masina fara CASCO.

Va multumesc anticipat.

Se poate face Casco dupa numarul de sasiu si motor. Nu cred ca este neaparat nevoie ca un reprezentant de la aigurari sa fie obligatoriu prezent in showroom cand iti ridici masina si sa constate cu ochii lui ca masina este in regula. Ca doar nu cred ca exista cineva care sa-si ridice masina noua si ea sa fie lovita inca de la inceput.

Cel putin asa a fost in cazul meu : am facut casco in Bistrita si am mers cu hartiile in buzunar si am ridicat masina din Cluj. Nici o problema !

Depinde totusi si la ce firma de asigurari vei apela ... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti schimba duzele la pd-uri, trebuie sa schimbi toata unitatea pompa-injector...

Discutiile despre tuning ar fi bune sa le pui in sectiunea dedicata totusi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca este neaparat nevoie ca un reprezentant de la aigurari sa fie obligatoriu prezent in showroom cand iti ridici masina si sa constate cu ochii lui ca masina este in regula. Ca doar nu cred ca exista cineva care sa-si ridice masina noua si ea sa fie lovita inca de la inceput.

Au fost destule astfel de cazuri (chiar si pe acest forum) in care masini noi au venit cu zgarieturi si alte mici defecte optice. In general orice dosar Casco trebuie sa contine poze ale masinii la data asigurarari... Dar asa cum spuneai si tu...lucrurile pot diferi de la caz la caz...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee... daca platesti masina integral, in momentul in care ai facut comanda la dealer, sunt ceva sanse sa ajunga mai devreme?

:question:

@Alextz N-ar fi mai bine sa se transforme acest topic intr-un fel de "Asteptare Octavia Tour" ? Ca vad ca scrie lumea aici si de tour si de tour sport..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@agopteam masina nu are decat vreo 550km-dupa o saptamana de la ridicarea ei. Astept sa ajung undeva la 4-5mii dar am intrebat ca sa stiu din timp cum planific veniturile pana atunci. Discutiile "avansate" despre chip o sa le incep pe topicul existent deja, am vrut doar sa-mi fac o idee ce inseamna duzele alea. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Tom

Modalitatea prin care poti sa pleci din Showroom direct cu Casco este urmatoarea: gasesti o firma de asigurari care este dispusa sa trimita un agent la Dealer in ziua si la ora cand primesti masina. Se face Casco pe loc, face agentul o poza, platesti, iti da asigurarea si chitanta pe loc si asta este. Noi asa am facut si Casco si RCA (la aceasi firma) inainte sa plecam cu masina de la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturor!

Azi 25.04.2007 am fost chemat, si m-am si dus, sa iau masina.

Revin cu impresii.

Sa auzim numai de bine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut!

Saptamana asta am facut si eu comanda de o Octavia Tour Sport cu ceva dotari optionale la AutoAdria- Suceava, si mi s`a spus ca masina ajunge in patru saptamani deoarece masina era in cehia si venea pt ei. Eu initial am vrut o Skoda Octavia II Elegance+ ceva dotari optionale dar venea abia in august- septembrie si asta ar fi insemnat sa stau o vara fara masina.. Acum astept aprobare.. Leasingul se face pe persoana juridica.

Am si eu o intrebare : daca pe firma nu s`a solicitat nici un credit si nici un imprumut de orice fel pana acum si nu a avut si nu are nici o problema din acest punct de vedere, dar actionarul ce a depus actele a avut o intarziere de cateva zile la o rata banala la ceva electrocasnic este posibil sa nu i se aprobe leasingul?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se verifica creditele mai mici de 20.000RON. Asa ca multa bafta si condus placut cu noua achizitie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum chiar sunt happy ca incepusem sa imi fac griji.. Sper sa fie asa cum zici tu! Ms mult! Abia astept sa vina, si timpul trece asa de greu...

Dar stie cineva, se gasesc inscriptii originale de RS la dealer, se pot aduce, are cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasesti inscriptii oriunde...dar un cunoscator tot isi va da seama ca nu ai VRS...si asta la o privire super usor aruncata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu dar le vreau pt mine nu pt ochii lumii.. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms pt raspunsus. Si cam care ar fi pretul? Pana la 250 Ron as cam da dar mai mult nu cred..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms pt raspunsus. Si cam care ar fi pretul? Pana la 250 Ron as cam da dar mai mult nu cred..

Nu am putut sa imi editez mesajul, deci am apelat la metoda asta. Era vorba de Euro, nu de ron.. Dar stie cineva un pret sau sa sun luni la dealer sa vad ce zic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M`a sunat agentul de vanzari de la Adria si mi`a zis ca nu au copiat o pagina din bilantul anual ( 2005 ), si maine trebuie sa trimit prin fax, si deci nu`mi pot da un raspuns, daca accepta sau nu leasingul.. :)

Modificat de n0reRs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@n0reRS ce ti-ai pus pe masina? ce optionale si in ce bani ai iesit cu ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu unul nu am ales nimic deoarece am ales sa nu astept si sa iau masina care le venea lor pe stock pt prezentare si configuratia facuta de ei a fost asta : motor 1.9 TDi de 101 CP, 4 difuzoare suplimentare, Climatronic, Cotiera fata, ESP, Pachet drumuri grele, Pachet sumar piele, faruri cu descarcare in xenon, Culoare Negru Magic si cam atat. Acum nu stiu daca voiam ceva in plus la masina asta, poate o navigatie, incalzire in scaune, inchidere centralizata cu telecomanda si cam atat dar ma multumesc si cu are, numai sa vina odata! Si a ajuns ceva peste 17000 Euro ( TVA inclus ). Acum sunt foarte entuziasmat si sper ca nu ma va dezamagi..

Tu? Esti incantat de masina, ce optionale ti`ai pus, cum merge?

Bafta!

Modificat de n0reRs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pus climatronic, cotiera, stergator luneta. pret 16000 fix, negociat pe 15600. masina merge bine, n-are greierasi inca-doar 1300km; o sa-i pun alarma, muzica, chip si folie pe geamuri(in ordinea asta). pe drum sta bine, mai bine decat ma asteptam. la consum, combinat in oras si afara, iese pe 6.7 -pe computer-eu zic ca e rezonabil, mai ales ca-i in rodaj.. in rest, astept sa-mi vina numerele negre( si sa platesc imensitatea de prima taxa-care include si rca si taxa de prima inmatriculare) s-apoi ma apuc de ea cu alarma, muzica &stuff.. :) dar pana atunci :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, mi`au aprobat lesingul dar sub alte conditii si ieri am fost si am facut un alt contract. Acum astept doar masina si sunt putin mai linistit, mai am doar 3 saptamani. Eu m`am tot gandit sa ii schimb aia, sa ii pui aia si tot asa, dar acum astept sa vina masina, sa vad ce nu`mi place si nu pot suporta si sa vad ce merita schimbat si pus. Oricum muzica ar fi prima din cate vad pe forum. Sa imi zici si mie cand vine prima rata cam cat de " mica " e, sa ma pregatesc. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n0reRS ai dreptate,eu mi-am ridicat ieri (10 mai) masina de la Adria de la SV si mi-au spus ca daca as comanda acum o octavia 2 la ei vine prin septembrie... La a mea (octavia tour) au spus 8 saptamani si a venit cu o saptamana mai repede... Au fost foarte de treaba...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal all, de 2 luni mi-am luat si eu o Octavia Tour Sport 1.9 TDI 101 CP,de la Porsche Aviatiei cash, masina este ok...pachetul sport arata foarte bine...zicea cineva prin primele pagini despre imbunatatiri la partea tehnica...mai am si o Octavia 2 Ambiente 1.9 TDI 105 CP...diferentele intre ele ar fi multe(la calitate Octavia 2 e superioara) dar sincer la stabilitate e mult mai buna Octavia 1 iar la motor trage mai bine pana la 100 km/h decat Oct 2, iar dupa 160 km/h Octavia 1 e cam moarta...adica iti trebuie mai mult drum sa ii dai 200 km/h

Ca optionale am pus pe ea xenon(excelent),scaune cu suport lombar(un plus),climatronic(face toti banii), 4 geamuri electrice(sincer cred ca trebuie sa existe cam pe orice masina), 4 difuzoare suplimentare(care nu-si merita banii), cotiera(care e ca dracu de inalta) si m-am ajuns la 16.300 cu discount.

Pana in acest moment am vreo 4.700 km si scartaie in bord ceva ca si cum ar fi cablu de kilometraj (dar astea am inteles ca nu au asa ceva) si usa din spate sau ceva in spate in partea dreapta...in rest masina e absolut OK.

:)

Modificat de mirceaking
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa le stapanti sanatosi... norocosilor! :D

Eu am ajuns la 1 luna fix de cand am dat comanda... am intrebat ieri la dealer si inca nu au nici o veste de la fabrica, asa ca cel putin momentan ramane termenul initial.. 8-10 saptamani.. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!