Jump to content

Funcționarea acestui site este susținută de cele 3-4 firme ce afișează bannere între posturi. Ar fi o plăcere pentru noi dacă ar fi adăugat site-ul nostru în lista de excepții ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult susținerea acestei comunități. Promitem și veți vedea că nu avem reclame intruzive și nici deranjante. Mulțumim! :) 

razvantm

Polish Tm

30 postări în acest subiect de discuţie

razvantm

sal . Care sunteti din TM va rog sa ma indrumati catre un salon de polish (da de-ala in hala cu echipament adecvat de uscare) . Mersi

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
d-rive

la ce iti trebuie tie "echipament de uscare"? daca vorbesti de polish de vopsea... azi dimineata am facut toata masina intr-o ora, singur, nu e nicio filozofie, sa fie curata masina si sa ai un polish de calitate, eu folosesc de la SONAX si AREXONS

Link către postare
fifinelu

dar trebuie sa ai o masina speciala sau cum...?aaa...Cu ce ai polishat-o?

Link către postare
vlady_zch

Si eu sunt din Timisoara si caut acelasi lucru dar si la un pret accesibil. Stiu doua: Pe Brancoveanu colt cu Lidia, langa Mol dar mi-au cerut peste 400 ron si undeva pe Liviu Rebreanu langa cimitir.

Link către postare
razvantm

tks. Da e cam scump fratilor ... 400=4 milioane nu ?

Link către postare
vlady_zch

Exact.

Link către postare
Reflections Detailing

170 ron in ploiesti.mai multe detalii la anunturi

Link către postare
d-rive
dar trebuie sa ai o masina speciala sau cum...?aaa...Cu ce ai polishat-o?

am si masina, dar de obicei o polishez manual, doar daca e ceva grav folosesc masina, daca nu ai zgarieturi e suficient sa aplici polishul, acesta are si rol de protectie.

Link către postare
Reflections Detailing
am si masina, dar de obicei o polishez manual, doar daca e ceva grav folosesc masina, daca nu ai zgarieturi e suficient sa aplici polishul, acesta are si rol de protectie.

ceea ce faci tu nu se numestre polish ci aplicare de ceara protectoare.

polishul se face cu abrazivi si elimina zgarieturile nu le ascunde.si se face cu masina.

Link către postare
razvantm

aha tks man cred ca ma bag la 1 polish klumea vad eu pana la paste ... poate il fac in GER ca merg in 2 sapt. tks

Link către postare
cosmin brici

ca sa iasa un polish de calitate trebuie facut in cel putin 3 pasi => 3 flacoane achizitionate (abraziv - capac alb, mediu - capac negru, galze - capac rosu). Un flacon de polish 3M (ce folosesc firmele pt tratament) de 1L e 100 ron si la o masina se consuma 300-500 gr dintr-un flacon din cate am inteles. faceti un calcul sumar cat ar fi numai materialele.

Link către postare
Bobby

Exista un aparat special de polishat, nu e foarte scump, eu il am din Germania, a costat 15 euro. De regula, daca suprafetele de pe o piesa a masinii sunt neuniforme sau masina are mai multe straturi de vopsea, se foloseste polish abraziv, care initial este ca un smirghel, ulterior dand luciu. Pentru zgarieturi mai adanci, se foloseste polish abraziv pt a uniformiza si ulterior polish de culoare, in culoarea masinii. Pt o masina care doar e matuita, se poate folosi polish Prevent, unguresc, care e 12 lei tubul ! Si e foarte bun !

Link către postare
razvantm

bine ca ne-ai zis man. Eu plec in 2 saptamani in GERMANIA , daca poti zi si tu cum ii zice la aparatul tau de polishat . TKS

Link către postare
Bobby

Nu mai stiu exact, e la un prieten sa-si faca treaba cu el, dar e NO NAME ! Sfatul meu e sa iti iai unul mai puternic, pentru a face treaba buna ! Vezi ca se gasesc in marile hipermarketuri sau in magazinele cu piese auto ! La el trebuie sa ai doua imbracaminti pt disc, una de polishat si una de dat luciu. Multa bafta si drum bun !

Link către postare
Robi O
sal . Care sunteti din TM va rog sa ma indrumati catre un salon de polish (da de-ala in hala cu echipament adecvat de uscare) . Mersi

Incearca pe Liviu Rebreanu nr.74. Eu am fost si e super OK.,sunt profesionisti. Firma e LGP Zentrum, cauta-l pe Costi, vei fi multumit.

Link către postare
razvantm

ok man tks . Daca sunteti interesati poate aduc din GER aparate de polish si lichide de polish ... care vreti dati PM si ma uit ce e prin GER ca plec prin 26 sau inainte .

Link către postare
mario zaccaria

Am gasit in Timisoara un atelier care face polish la 150 ron e super cumsecade cel care face si eu mi-am facut si sunt foarte multumit, am avut niste zgarieturi care nu credeam vreodata ce se vor putea scoate fara vopsea si am ramas masca cand am vazut ca masina era oglinda in acel loc fara urma de zgarietura.

Daca vreti nr de telefon dati-mi un PM.

Link către postare
mario zaccaria

Am mai dus un prieten care avea un desen al unui copil pe masina facut cu un cui si a iesit de tot,

Super.Daca vreti polish tipul l-a redus la 100 ron pe masina

Link către postare
jeff

Cred ca poti pune adresa si nr de tel pt toti timisorenii.

Link către postare
mario zaccaria

0256-475911 si are atelier in Ronat dar e de incredere.

Link către postare
DragosR

face si interiorul impecabil? da si tu detalii, zgircitule :D , despre etapele lucrarii

Link către postare
sm33

Am vazut astazi un Peugeot care a fost lovit de grindina si reparat in TM la lgp zentrum. Masina arata impecabil, nu se observa nici o urma din ce a fost inainte. Arta!

http://www.lgpzentrum.ro/imagini

Link către postare
sm33

Scuze am postat gresit link-ul. Pozele sunt cu alte masini dar Peugeotul a iesit super. Iata si link-ul

http://lgpzentrum.ro

Link către postare
maria25

buna

in Cluj stiti unde se face ok dar si la un pret bun

Link către postare
mihai_sarb

Ceva update la topic? Alte firme noi de polish au aparut intre timp in Timisoara?

Pe mine m-ar interesa un polish atat pentru tablarie (vopsea) cat si pentru farul stanga, care din cauza vechimii e mai matuit decat cel din stanga (care e mai nou), si masina arata groaznic dupa spalare (am citit pe forum ca poate face polish si la faruri/stopuri de plastic, cu solutii speciale).

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri