Jump to content

Funcționarea acestui site este susținută de cele 3-4 firme ce afișează bannere între posturi. Ar fi o plăcere pentru noi dacă ar fi adăugat site-ul nostru în lista de excepții ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult susținerea acestei comunități. Promitem și veți vedea că nu avem reclame intruzive și nici deranjante. Mulțumim! :) 

Florinel

Inchidere centralizata Fabia

307 postări în acest subiect de discuţie

F l o r i n

sigurantele le-ai verificat ?

pune o scanare completa a masinii - nu doar codurile de eroare.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
madaboss

sigurantele ? sunt mai multe ? masina este fabia 2 din 2009/10 .am gasit doar o siguranta 45 scanare o sa -i fac din nou si pun

Link către postare
rec
On 15.05.2016 at 7:41 PM, Akos09 said:

Am mai citi in legatura cu problema mea si ar fi de vina modulul de inchidere centralizata.

Care este cel pt. inchidere centralizata din cele doua?

6Q1 937 049 B

sau

6Q0 959 433 C

Buna seara! Dintre cele două module ale căror coduri sunt mai sus, care dintre ele trebuie să memoreze cheile briceag (originale ale masinii)? Cheile mele nu mai functioneaza de cateva luni, astfel încât inchid masina din butuc. A încercat cineva cu o interfață sa le memoreze din nou dar nu a reușit, diagnosticul fiind modulul confort defect.  Mai nou, nu se mai deschide decât usa șoferului, iar celelalte  se deblochează cand pun contactul. 

Link către postare
cosminbej

Salut si La multi ani!

Acum cca. 5 ani s-a defectat o cheie din cele doua cu telecomanda pe care le am (originale).

Acum cateva zile m-a lasat si cea de a doua cheie, in sensul ca apas degeaba pe buton, nici ledul de pe ea nu se mai aprinde - de descuiat/incuiat masina nu mai spun.

Am pus baterie noua, degeaba.

Am ramas fara nicio telecomanda, m-am resemnat, nu-i bai. Descui bagand cheia in usa.

Dar intrebarea este: cum dezactivez alarma? Pentru ca atunci cand descui manual bipaie de 2 ori cand se descuie, apoi dupa ce deschid portiera incepe sa sune alarma la cateva secunde. Mereu ma grabesc sa bag cheia si sa pun contactul cat mai repede, sa nu trezesc vecinii.

Merci!

Link către postare
F l o r i n

Sau cumperi o telecomanda sh si o adaptezi.....altfel, modificat eepromul la modulul confort, pt a dezactiva alarma. Dar pt o suma modica....eu zic ca e pacat sa nu rezolvi cu telecomanda

Link către postare
cosminbej

Cred ca merg pe varianta cu dezactivarea alarmei, nu gasesc telecomanda la fel (ca sa ii pot atasa lamela mea).

Cine ma poate ajuta cu modificarea eeprom-ului si cat costa?

Merci!

Link către postare
F l o r i n

Suntem mai multi colegi in Bucuresti, care te putem ajuta . In aria Oferte Extinse - prestari servicii, gasesti detalii. Restul informatiilor, se pot discuta prin mesageria privata sau telefon

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri