Jump to content

Scurgere Apa De Ploaie


vasicoman
 Share

Postare recomandată

Am demontat bateria zilele trecute la A4-2000 si am ramas surprins de ce am gasit sub ea.Din cauza ca apa de ploaie de pe parbriz se scurge aiurea, suportul bateriei era ruginit in intregime, vopseaua de pe el am luat-o cu mana.Exista doar un plastic care acopera in partea de sus bateria si altul la filtrul de polen, in rest apa poate curge cam in voie pe acolo.Asa e la toata lumea? Cam deficitar sistemul, mi se pare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este posibil ca in cazul tau sa fie astupate cu frunze si praf orificiile de scurgere a apei, si din cauza asta apa sa ramana in respectivul compartiment pana cand se evapora. Incearca sa desfunzi cu o sarma subtire orificiile de scurgere si sa cureti mizeria stransa acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

in mod normal apa nu ar trebui sa stea pe acolo...la mine era plina cu frunze si noroi si a stat iarna trecuta si bateria si o parte de la servo in gheata...am desfundat ,are trei gauri in ambele capete si una la mijloc daca nu ma insel ( s ar putea sa fie de la cealalta masina)care are un furtun din cauciuc lipit in capat si intr o parte desfacut cam 2 cm-si ala trebuie curatat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In general pe unde se scurge apa trebuie sai ai nishte gaurele (vazi sa nu fie astupate ) sau nishte doape .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

intreaba pe topicul de seria 3. aici e despre audi ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!