Jump to content

Accesorii New Leon, Altea, Altea XL, Toledo


vincentsv
 Share

Postare recomandată

@ace117&@AlinF

Exista si se potrivesc la Leon1P,Altea si Toledo5P,nu stiu de unde sa va cumparati si cat costa dar uitati aici dovada:post-5905-1194543589_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alteacupra

    37

  • Cristi_fx

    31

  • mirceagsm

    29

  • TIBI_84

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Exact asta e poza pe care l-am vazut si de unde mi-a venit ideea.

Am vb cu cineva de pe forum (cu "Sorin Golf 3 cabrio") care se ocupa cu asa ceva.

Acum astept sa ma inteleg cu dealer-ul referitor la garantie , si daca e ok cred ca ma bag.

Va tin la curent!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deasupra oglinzii......intre becuri.

Merci, Andrei! L-am gasit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva daca setul de ornamente pentru manare usi , este pentru toate cele 4 usi sau numai pt cele din fata?

setul e doar pentru usile din fata. In spate nu prea vad unde le poti pune. Asa apare si in catalogul de accesorii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru a monta acele angel-eyes-uri , exista o problema majora.Farurile sint lipie , adica trebuie sa dezlipesti sticla farului si apoi sa le montezi. nu e nici o problema daca le lipesti la loc cum trebuie si le izolezi astfel incat sa nu iti transpire.

cel putin asa a facut propietarul masinii din poza. acuma...eu m-am gandit de 2 ori si nu mi-am mai pus...desi cei de la porsche avitatei mi-au zis ca nu e nici o problema cu garantia atata timp cat fac legarea firelor la ei.

asa am facut si cu montarea ceasului de presiune. tot la seat insa la metrotehnica. nici o problema cu garantia.

succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu inca mai stau pe ganduri...

Astept, poate apar angel-eyes la o firma de tuning.

Voi stiti ceva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru a monta acele angel-eyes-uri , exista o problema majora.Farurile sint lipie , adica trebuie sa dezlipesti sticla farului si apoi sa le montezi. nu e nici o problema daca le lipesti la loc cum trebuie si le izolezi astfel incat sa nu iti transpire.

cel putin asa a facut propietarul masinii din poza. acuma...eu m-am gandit de 2 ori si nu mi-am mai pus...desi cei de la porsche avitatei mi-au zis ca nu e nici o problema cu garantia atata timp cat fac legarea firelor la ei.

asa am facut si cu montarea ceasului de presiune. tot la seat insa la metrotehnica. nici o problema cu garantia.

succes

Nu stiu daca are rost sa te bagi......mai ales daca ai xenon...oricum au inceput baietzii sa-si puna si pe dacie.....ramane pana la urma o caracteristica a marcii BMW.Cum ti-ai montat ceasul de presiune.....si cat te-a costat.Poate ne intalnim sa-l vad si eu.As vrea si eu sa imi pun asa ceva.

Modificat de AndreiFR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e ca ledurile tip A5 nu arata deloc bine pe Leon2. Ma uitam la Olanesti la ledurile de A5 si Leon si nu le vad impreuna aratand bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum cred ca as prefera mai mult sa vad la o masina montate led-uri tip A5, in detrimentul angel-eyes-urilor. Dupa cum spunea si un coleg mai sus au devenit prea comune si sunt o caracteristica a marcii BMW. Cel putin led-urile tip A5 provin de la o masina VAG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In 2-3 ani o sa vedem montate si pe Logan-uri :rolleyes:

Dar pana atunci cred ca arata cool , cel putzin asa am vazut pe un site (nu mai stiu numele) unde se comercializa after market.

Apropo : de unde se pot comanda la noi grila tip fagure fara "S" si fara crom (JE Design) si pleoape pt faruri?

Stiti vreo firma de tuning care aduce in timp util sau le are pe stoc?

Modificat de ace117
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am comandat grila in Germania si imi aduce un prieten.

Vezi ca mai sunt grile si la www.mattig.de. Eu mi-am comandat si de aici.

Cand o sa mi le aduca prietenul meu o sa vad care imi place mai mult.

Modificat de Matrixu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult Matrixu, am gasit acolo tot ce cautam :D

Comanda ai dat ca persona fizica direct de pe site sau iei prin cineva?

Se poate plati prin ramburs sau cum?? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m-am obosit sa comand din romania mai ales ca nu stiu germana. Asa ca am rugat un prieten din Germania sa imi faca comanda la ele si o sa le aduca acum prin decembrie cand vine in RO.

Comanda este deci ptr persoana fizica

Mattig e misto mai ales si din prisma faptului ca au preturi un pic mai mici decat Je Design la aproape toate piesele de Seat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar am ramas surprins de preturi, sunt cu aprox. 20% mai ieftine decat la noi.

Am dat si eu comanda printr-un prieten care se ocupa de tuning, acum astept...

Insa n-am vazut nici un eleron mishto, cel mai frumos mi se pare cel din kitul sport de la Seat (seatstyling), daca cineva are asa ceva de vanzare, sunt amator.

Modificat de ace117
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un eleron care mie cel putin mi-a placut enorm se gaseste la niste portughezi.

Si kitul Wide de la astia este genial mai ales spatele.

http://www.ibherdesign.com/eb/seat/seat-tuning.html

In alta ordine de idei. Ce mi-am pus eu pana acum in masina se regaeste numai in habitaclu.

1. Schimbator de viteze aluminiu metal Seat Sport (la fel ca cel din poza numai ca in loc de negru e aluminiu)

2. Schimbat pedalele

3. Ornamente ceasuri de bord

4. Ornamente guri aerisire aer conditionat. Cele din lateral si central.

5. Cel mai important. Capacele metalice cu S ptr ventilele de la roti :D

O sa fac niste poze la cum arata pe masina dar pana atunci pozele cum arata ele in pozele artistice facute de cei de la Seat

Urmeaza grila fata fara S in luna decembrie. Inca nu stiu daca va fi de la JeDesign sau Mattig

post-13843-1195030415_thumb.jpg

post-13843-1195030420_thumb.jpg

post-13843-1195030425_thumb.jpg

post-13843-1195030430_thumb.jpg

Modificat de Matrixu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super tare body kitul , singurul care-mi place cu adevarat pt Leon !

Cat te au costat insertiile pe ceasuri si guri de aerisire?

Banuiesc ca ai cumparat de la reprezentanta.

Mi-am comandat si eu pedale after market (set de 4 + o placa de aluminiu ce se monteaza pe covoras) , praguri interioare , grila si pleaope Mattig. Eleron inca n-am gasit, cred ca raman cu cele de la seatstyling.

Mai vreau evacuare dubla (st + dr) cu tipsuri ovale si...de fapt ar fi mai multe, sa vad cum ma descurc cu bugetul. :Driver:

Pe de alta parte mi-a venit tuning box-ul de la Kuberl (Austria - www.kueberl.com) , teoretic am 204 CP si 410 Nm! Saptamana viitoare fac si un dyno-test insa rezultatul se simte dupa primii km!

Daca este cineva interesat, intrati aici : www.motortuning.ro , au certificate TUV , 2 ani garantie , 7 zile garantie moneyback ;) si in vest nu afecteaza garantia originala. Acum se poarta discutii si cu dealerii din Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar. Body kitul este singurul ptr Leon2 care imi place.

Nu mai tin minte exact cat am dat.

Ceasuri si guri de aerisire pe la 700 RON.

Pedalele cu restpied pe la 400.

Schimbatorul pe la 340.

Ca idee. Toate astea cumparate cu montare la Alto in service plus filtru aer schimbat tot cu unul de la ei m-a dus cam pe la 1500 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Update :

Mi-am pus pe Leon evacuare dubla (st + dr) si folie pe geamuri (am si pe fatza , sper sa nu am probleme cu Politia).

Ce nu gasesc insa : grila si pleoape... :D

Nu aduce nimei de la Mattig?

Sau stiti vreo firma de tuning de la noi care sunt seriosi si aduc repede?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat te-a costat evacuarea dubla si de unde ai luat-o? Din catalogul cu accesorii originale sau ai comandat-o altundeva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ornamente pentru protejat pragurile din interior si-a pus cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SUnt in asteptarea unui leon 1.9 TDi Stylance si vroiam sa stiu daca aveti idee de unde as putea ca sumpar un capac de motor pentru acest model si cam cat costa? Credeti ca la reprezentanta se poate da comanda de capac de motor??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tot auzit cum ca bordul la modelul Reference ar fi mai rigid aspru decat cel pe Stylance , e o prostie sau chiar adevarat ? in descrierea celor 2 modele nu se precizeaza nimic despre acest lucru :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Textura materialului din care e facut bordul e diferita, e normal sa fie asa. In plus, plasticul e tare si nu moale ca la stylance.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cam cat de mare este diferenta intre tipurile de materiale ? :D parca ma doare inima . eu facusem un test drive pe un stylance si era asa cum era , daca e si mai naspa nu stiu la ce sa ma astept :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!