Jump to content

Accesorii New Leon, Altea, Altea XL, Toledo


vincentsv
 Share

Postare recomandată

9 milioane este cotiera? Damn. Si eu vreau sa imi pun dar la pretul asta...ma mai gandesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alteacupra

    37

  • Cristi_fx

    31

  • mirceagsm

    29

  • TIBI_84

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt mai multe feluri de cotiera. Cred ca asta cu rosu e varianta mai scumpa, cealalta era gri sau neagra. Initial, cand am intrebat de cotiera (la Todorut in Timi) mi s-a spus ca ma costa 150 EUR. Asa ca eu zic sa vorbesti cu dealer-ul inainte sa renunti.

Si daca nu au varianta asta, sunt in targ cu 30 RON :D se clatina ele putin, dar daca nu te opintesti in ea, ramane pe loc :D Asta a fost o glumitza, sper ca nu te-ai suparat. Sante!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit ca nu ma supar eu din asa. Doamne fereste :D

O sa intreb la Metrotehnica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu mi-am dat comanda de cotiera pentru varianta Stylance de la Dip Motors Brasov.Costa 920 RON, am dat comanda de vreo luna si ceva,dar tot intarzie sa vina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

Am un Seat Leon 1.6 Stylance si sunt as vrea sa ii aduc un interior-lift. Asa ca am luat la puricat pagina de accesorii de pe seat.com insa am foarte multe nelamuriri. In primul rand, nu mi se pare ca pozele oferite pentru accesorii sunt concludente in sensul ca as prefera sa fie mai mari, mai bine iluminate si eventual din mai multe perspective. Ma intereseaza daca exista cumva un forum sau ceva site-uri unde sa primesc (intr-o oarecare masura) detaliile acestea. Eu am tot cautat insa nu am gasit nimic si tot nimic am gasit si cand m-am interesat de preturi.

Nu am chef de un drum pana la dealer deoarece prefer sa am timp de "studiu" si sa ma duc "pregatit".Asa ca rog pe toti cei care au orice fel de informatii despre urmatoarele:

1. Praguri interioare cromate cu sigla SEAT

2. Pachet crom interior (ceasuri, portiere, guri de ventilatie, nuca schimbator, pedale si foot-rest)

3. Cotiera centrala,

sa dea un reply.

Sincer, as incerca si un face-lift dar avand in vedere faptul ca am doar un 1.6 nu vrea sa fie interpretata drept chestie de prost gust smile.gif... asa ca ma abtin :wub:. Multumesc anticipat.

Initial, cand am intrebat de cotiera (la Todorut in Timi) mi s-a spus ca ma costa 150 EUR.

Intra si manopera in banii astia... sau iti pun o cotiera in brate si ceau?

OK, am vazut niste poze deja pe topicul asta si niste preturi. Mai sunt up-to-date? Includ si instalare sau nu?

Modificat de appleseed
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze ca ma amestec si eu,tot citesc aici ca va puneti tot felul de lucruri pe masini si intrebati cat costa manopera,fratilor voi nu incercati,macar la unele lucruri sa vi le montati singuri?Ati economisi o groaza de bani si ati avea sadisfactia mai mare ca voi le-ati montat?Deaia exista forumul asta,pt. intrebari si raspunsuri;inteleg ca mai sunt unii care au 2 maini stangi sau doamne(domnisoare) care isi rup unghiile in suruburi dar restul?Va rog sa nu mio luati in nume de rau,e treaba voastra ce faceti cu banii insa cu banii de pe manopera eu mi-as cumpara altceva.Revenind la subiect,aproape toate accesoriile SEAT au la livrare si instructiunile de montaj inclusiv pozele necesare.

@appleseed

Cu preturile nu te prea pot ajuta dar eu cred ca la 150€ e fara montaj.Cat despre facelift e parerea ta si o respect insa eu mi-as pune macar un eleron,ceva;e ca si cum ai spune fata asta e frumoasa dar nu are masele 90-60-90! :D Ciao! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a venit cotiera si mie...e exact ca cea a lui Cristi_fx, o comandasem pentru varianta stylance:|.Pe site'u seat.com se vede ca ar fi negru cu gri, ceea ar fi in armonie cu interiorul de la stylance, dar probabil ca nu exista asa ceva.Totusi se potriveste cu accentele de rosu de pe bord..:).Impreuna cu o evacuare finala pt 1.6 si manopera m-a costat 1160ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat te-a costat cotiera, cu/fara manopera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreo 9 mil si ceva cu tot cu manopera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva de unde pot sa-mi iau o grila fata fara emblema seat?

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.seat.com/com/beapps/minisites/g...w/en/index.html

unde credeti ca pot gasi jantele din ultima imagine??? este pt prima oara cd le vad??? poate le stiati voi?

oare sunt astea Reference: 5P5071490??? (http://www.seat.com/com/generator/su/com/newLeon/site/accessories/exterior/Wheels/main.html)

Salut,

Am intrebat eu la PBV2 cat costa jantele Orion de Cupra si sunt 950RON/bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revenind la subiect,aproape toate accesoriile SEAT au la livrare si instructiunile de montaj inclusiv pozele necesare.

Pai in cazul asta pot sa le montez si singur... Ma gandeam chestii de genul "pierdere garantie" daca imi bag eu mainile... dar, daca vin cu instructiuni si tot probabil ca nu se pune problema de asa ceva.

In legatura cu dashboard trim kitul de pe seat.com (http://www.seat.com/com/generator/su/com/newLeon/site/accessories/interior/Dashboard-trim-kit/main.html) stie cineva ceva? Adica, din poza aia nu se prea intelege ce exact trimuie si cu ce :blink:. Presupun ca dashboard-ul :D si probabil cu ceva aluminiu (sper ca nu doar folie). Oricum, partea aia mi se pare esential s-o schimb deoarece imi pare a fi cea mai enervanta bucata de plastic din toata masina. Apreciez orice info.

Modificat de appleseed
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Edmond Dantes

Salut. In curand imi vine si mie masina (cea din semnatura) si am o nedumerire. Cum arata teava de esapament la versiunea sport? E cu una sau doua tevi? Vreau sa iau o terminatie borla ovala si nu stiu daca va trebui decupat spoilerul sau nu.

O alta chestie ar fi faptul ca imi place foarte mult cum arata spoilerul spate de la FR sau Cupra cu portiunea aceea neagra din plastic de pe centru-jos care se intinde de deasupra numarului pana la stopurile de jos. Stiti de unde se poate cumpara un asa spoiler? Imi venise ideea sa gasesc o modalitate de a lipi o folie neagra mata pentru ca am obervat ca linia designului este similara si la versiunile normale si ma gandesc ca poate nu ar mai fi nevoie de schimbarea integrala a spoilerului. Ce parere aveti?

Modificat de Edmond Dantes
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Leoanele de 102 CP benzina sau 105 CP motorina au o singura teava la esapament indiferent de echipare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Mi-ar trebui si mie o husa pentru Leon... cam pe unde pot si io sa gasesc si de care imi recomandati?...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SeatBLOG, te rog sa iti editezi poza din semnatura, daca citesti regulamentul vei vedea ca nu ai voie cu poze mai mari de 100x15 pixeli.

De data asta ti-am editat eu semnatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-ar trebui si mie o husa pentru Leon... cam pe unde pot si io sa gasesc si de care imi recomandati?...

desi inca mai astept masina (care nu mai ajunge odata - s-au facut 12 sapt), mi-ar trebui si mie o husa. si-a luat cineva? de unde? cat costa estimativ?

chiar neoriginala, poate e mai ieftina!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cumva are cineva o lista de preturi pt. accesorii originale seat?

linkurile mai vechi nu functioneaza

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-as vrea sa vorbesc prostii, dar din cate stiu fiecare dealer e liber sa revanda accesoriile originale luate de la imprtator cu un adaos comercial stabilit prin propria lui vointa. Ei au doar niste preturi orientative (cred)..Ce pot sa-ti spun sigur e ca am cautat si eu liste de preturi si nu am gasit. Dar am luat legatura personal cu oamenii de la vanzari si intre doi dealeri din orase diferite pretul varia. Dealerul Seat din Sighisoara mi-a oferit chiar o reducere pentru drumul facut si timpul pierdut daca ma hotatram sa cumpar de la el. Cred ca preturile la accesorii tin mai mult de politica de vanzari a fiecarui dealer si cred ca n-ar strica sa intrebi in mai multe locuri odata..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

450 ron la dealer aviatiei pentru un tips seat sport fsssss :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

legat de cine a intebat de grila fata fara "s", eu mi-am cumparat honeycomb-u de la ei, e 1.1 mil si restu l-am manufacturat singur, cu multa rabdare si cu sculele necesare, se paote.

la link se poate vedea totul

inainte: http://bp0.blogger.com/_XzR1IIr9gwQ/RuZQmF...-h/DSC02139.jpg

dupa: http://bp3.blogger.com/_XzR1IIr9gwQ/RuZQl1...-h/DSC02146.jpg

nu are rost sub nici o forma (parerea mea) sa-ti iei tips de la ei, e mult prea scump degeaba, al fel ca si schimbatoarele etc

Modificat de djorkaeff
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Misto.

Pune si niste poze cu grila pe masina. Sunt curios cum arata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

legat de cine a intebat de grila fata fara "s", eu mi-am cumparat honeycomb-u de la ei, e 1.1 mil si restu l-am manufacturat singur, cu multa rabdare si cu sculele necesare, se paote.

la link se poate vedea totul

inainte: http://bp0.blogger.com/_XzR1IIr9gwQ/RuZQmF...-h/DSC02139.jpg

dupa: http://bp3.blogger.com/_XzR1IIr9gwQ/RuZQl1...-h/DSC02146.jpg

nu are rost sub nici o forma (parerea mea) sa-ti iei tips de la ei, e mult prea scump degeaba, al fel ca si schimbatoarele etc

adica ai taiat barele alea verticale de plastic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am observat eu din poze a cumparat o grila "fagure" si a pus-o in locul celei normale. Ma insel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!