Jump to content

Priza 12v Portbagaj


sol1
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Scuze ca reinvii acest topic dar am zis sa nu mai deschid altul.

Vreau sa am alimentare pe priza chiar daca iau contactul dar sa se inchida cand scot cheia de tot (ca la radio de ex.) In momentul de fata, daca iau contactul, se opreste curentul pe priza.

E posibil?

Multumesc!

NU este posibil. Ori permanent ori prin contact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca se va opri peste XX minute, ar fi ideal asa (vreau sa montez o statie CB iar in portbagaj am montt amplificatorul). Pot face asa?

LE:

Mersi Al, nasol. :)

Scriai undeva ca siguranta 13 ar avea + permanent, ma pot lega de acolo? Sa duc in 11, pun alta siguranta si duc la priza. Sau daca pot modifica mai usor din tabloul de sigurante, ar fi si mai bine.

Eventual si ulterior, voi cauta un releu ce sa imi inchida curentul pe firul respectiv peste 15-30 min.

Modificat de Adyp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

navigatia mea nu se opreste dupa xx minute daca nu scot cheia din contact, ala original parca se oprea, probabil o facea prin can, dar cert e ca plus vine la el atata timp cat cheia sta in contact, fara contact pus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

salut,poate ma ajuta cineva si pe mine,am un golf VI variant din 2016,am priza de 12 v si in portbagaj si in fata,dar nicuna nu functioneaza.Am verificat sigurantele,dar locurile unde trebuiau sa fie sigurantele era gol!Am cumparat doua sigurante de 20 A le-am montat,dar pauza..tot nu functioneaza,mentionez ca cercul rosu de la priza din fata este aprins.Care ar putea fi problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/28/2016 at 9:51 PM, klaus123 said:

salut,poate ma ajuta cineva si pe mine,am un golf VI variant din 2016,am priza de 12 v si in portbagaj si in fata,dar nicuna nu functioneaza.Am verificat sigurantele,dar locurile unde trebuiau sa fie sigurantele era gol!Am cumparat doua sigurante de 20 A le-am montat,dar pauza..tot nu functioneaza,mentionez ca cercul rosu de la priza din fata este aprins.Care ar putea fi problema?

DAr pe sigurante ai tensiune ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut! redeschid acest subiect. Am o jetta mk6 2013 la care vreau sa trag priza in portbagaj. Am o priza din dezmembrari dar mai trebuie plusul :) Aveti idee de unde-l pot trage ? ( undeva mai aproape, instalatie care sa treaca prin portbagaj ) Am luat-o de pe un passat iar plusul este destul de subtire si era impreuna cu niste fire care mergeau la stopuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plusul il tragi de la panoul de sigurante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut!

am un golf 5 tsi. stie cineva cum sa fac sa am tensiune in permanenta la priza din portbagaj? chiar si dupa ce scot cheia din contact?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, modifici instalatia electrica si alimentezi din panoul de sigurante, de la un plus permanent.

Alta varianta nu ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca alta varianta nu e atunci e buna si asta. multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!