Jump to content

E Bine De Stiut


alxrro
 Share

Postare recomandată

Pe asta se bazeaza si ei: Ce o sa zica ala la Tribunal? Ce sa fi avut noi cu el???

Eh, uite ca nu e chiar asa. Astia se leaga aiurea de multe ori de lume. Nu stii cum reactionezi, dar cred ca asa as fi facut si eu ca tine, numai ca nu plecam de acolo pana nu chemam cel putin o televiziune si sute de prieteni. Ar fi tare sa luam exemplul taximetristilor si sa ne strangem si noi cand e vorba de asa ceva. E greu stiu, dar cand sunt multi atragi altfel atentia.

Pe cale legala...e destul de greu, dar merita. Ai satisfactia ca nu ai fost calcat in picioare de "cap de creta" asa gratis.

Faza cu martori...te sfatuiesc sa incerci si la OTV. Nu suna bine, dar poate fi decisiv in cazul tau.

Daca te putem ajuta cu ceva, sa ne strangem undeva sa se faca presiune pt AFLAREA DREPTATII, anunta-ne.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La OTV nu stiu daca sunt pregatit sa apar .... Este corect ce spui tu ... am sunat prieteni si avocati, dar numai dupa ce am putut sa iau telefonul ramas in masina. Ideea era sa expuneti problema la cat mai multe cunostiinte si prieteni ca poate se afla printre ei oameni care au vazut scena si vor sa si declare asta pentru ca s-a strans multa lume acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea..

1. du-te la OTV

2. asteapta-l seara cand iese de la sectie si rupe-i capu pe drum ...:beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda...

Cel mai usor e sa spui asta.

Sunt convins ca tu asta ai face in locul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer.. da ..doar ca nu i-as rupe eu capul... cu 20 Ron il calca boschetarii in picioare de nu mai e om pe toata viata... daca tot e "jmeker"... :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt adeptul razbunarilor de genul asta ... oricum cu treaba asta nu ai face decat sa inrautatesti situatia. Vreau sa abordez o cale cat mai legala de rezolvare.... nu ca nu i-as rupe gatul .... dar trebuie sa ne civilizam, nu sa ne comportam cum s-a comportat respectivul agent. Astfel de atitudine (a agentului) este sub orice critica. Astfel de lucruri trebuie sa dispara. Daca faceam ceva trebuia sa ma opreasca , sa se legitimeze, sa imi expuna motivul opririi, sa imi ceara actele si sa imi scrie PV si sa imi ureze o seara buna. Dar o sa treaca mult timp pana atunci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Road Warrior..pe cale legala e foarte greu...ai mai vazut tu doctor sa se dea in gat unul pe altul... sau gabor? .. Eu zic sa incerci cu televiziunea..ca martori "gasim" ... si 2 se poate rezolva usor.. bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asta era ideea sa gasesc martori oculari. Cu televiziunea e greu ... trebuia sa o chem atunci, dar nu am avut tel la mine la inceput si nici dupa aceea nu m-am gandit si nici nu vreau sa ma vad pe sticla

Modificat de road warrior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu il cunosc pe Road Warrior si in viata lui nu ar fi facut ceva sa ajunga sa fie tratat astfel. Tocmai mi se pare prea calm in prea multe situatii. Oricum Road imi pare tare rau de ce ai patit, si nu te lasa.Daca pot sa te ajut da un telefon. Si parerea mea. Orice ar fi facut nu e normal sa fi tratat astfel. E incredibil. SI cand ma gandesc ca am gesticulat odata la un logan de politie care bloca jumate de intersectie ca nu avea el chef sa mearga cu mai mult de 5 la ora. Bafta multa! Call me daca ai nevoie de ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E incredibil ca in Ro se poate intampla asa ceva in anul 2007 ! Multa bafta si nu ii lasa sa scape nepedepsiti !

road warrior: singurul sfat util pe care ti-l pot da: mergi la locul cu pricina si vezi daca exista prin zona ceva intitutii/banci care au de obicei camere de supraveghere de perimetru... de cele mai multe ori au si camere mobile care "bat" in afara propriei curti, ca parte a sistemului de securitate... Daca gasesti asa ceva, incearca sa obtii de la ei o filmare a incidentului... :D

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca are cineva numarul de telefon personal al d-lui Tutilescu i-as fi recunoscator daca mi l-ar trimite pe PM pentru a simplifica procedurile. 10x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vorbit acum cu o cunostiinta din Politie care mi-a spus ca exista intr-adevar astfel de proceduri (ma refer aici la modul cum te-au oprit, au actionat, etc), dar care se aplica numai in cazul in care au informatii cu privire la un anumit autovehicol sau persoana ca ar desfasura anumite activitati clasificate de ei cu grad mare de risc sau implicare in activitati subversive, terorism, droguri, etc., sau in cazul in care ar fi observat un comportament dubios care te-ar fi incadrat in una din categoriile mentionate anterior... Mi-a spus ca nici macar daca treceai pe rosu nu procedau asa (mai ales nefiind de la "rutiera"). A mai spus ca ar trebui sa te duci intai in audienta la comandantul sectiei respective intai (Sectia 8 ai spus, nu?) si sa ceri lamuriri. Evident, ar fi bine sa mergi insotit si de un avocat, macar pentru a fi prezent la modul in care decurge discutia si cum esti tratat. Martorii sunt un element foarte important, dupa cum stii. Pana la urma este cuvantul tau impotriva cuvantului lor. Ideea este ca, chiar si in cazul in care ai fi fost suspect, dupa ce te-au dus la sectie si au verificat si dupa ce a reiesit clar ca nu te incadrai la nici una din categoriile infractionale mentionate mai sus, ar fi trebuit sa isi ceara scuze cu temenele si nu sa iti faca PV pe niste motive puerile si care nu justifica comportamentul lor. Mai ales ca, asa cum bine spuneai si tu, nu te-au oprit pentru ca au avut ei o "viziune" ca te vei opune, etc... Astia au vazut Minority Report si or avea o echipa de "precogi" prin sediul ala...ia vezi sa nu savarsesti o infractiune in urmatoarele zile :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2. asteapta-l seara cand iese de la sectie si rupe-i capu pe drum ...:Driver:

Si dupa aia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Rapier: Multumesc mult de tot ... Oricum ... nu sunt traficant, nu sunt infractor, nu sunt delicvent, deci nu trebuia sa procedeze asa ... E foarte corect ce spui tu, dar din pacate nu s-a intamplat cum trebuia sa se intample.

Modificat de road warrior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In urma unui incident in trafic lasat cu portiera indoita pumni si alte chestii in masina de la un conducator nervos ca nu conduc destul de repede ( acum 1 an jumate ) m-am dus la sectia de politie 11 sa reclam problema. Dupa lungi discutii inutile mi s-a repetat de mai multe ori ca data viitoare sa imi fac dreptate singur cu o bata de baseball si un spray paralizant, a fost foarte mirat omul sa afle ca nu am asa ceva in masina... asa ca halal cu ajutor din partea politiei in general oricum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe asta se bazeaza si ei: Ce o sa zica ala la Tribunal? Ce sa fi avut noi cu el???

Nu stii cum reactionezi, dar cred ca asa as fi facut si eu ca tine, numai ca nu plecam de acolo pana nu chemam cel putin o televiziune si sute de prieteni. Ar fi tare sa luam exemplul taximetristilor si sa ne strangem si noi cand e vorba de asa ceva. E greu stiu, dar cand sunt multi atragi altfel atentia.

Daca te putem ajuta cu ceva, sa ne strangem undeva sa se faca presiune pt AFLAREA DREPTATII, anunta-ne.

@Groove are dreptate, atitudinea "organului" a depasit orice limita, asa ca, fiind vorba de un coleg al nostru, poate am putea sa ne gandim la o actiune VWForum. Sunt curios la reactia militienilor cand se vor trezi cu vreo 2000 de sustinatori :Driver: . Pana la urma suntem un grup din ce in ce mai bine organizat, din ce in ce mai mare, iar legaturile dintre noi devin din ce in ce mai puternice (chiar daca ne mai certam noi la topic-uri gen Accord versus Passat :) ). Asa ca @road warrior, daca crezi ca o actiune de grup a membrilor VWForum ar fi utila, da un strigat de lupta. Din cei aproximativ 8000 de membri, ne-om aduna ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru suport si intelegere! Vreau sa imi pun ordine in idei si sa ma mai linistesc si vreau sa merg in audienta la comandantul sectiei 8 de politie, dupa care la comandantul politiei capitalei. Am putea merge impreuna acolo, pentru ca acum imi este frica sa merg singur acolo, mai ales cand i-am vazut cum se strang imediat in jurul tau si nu ai ce face... Poate cand ne vad mai multi o vor lasa mai moale si cum se aduna ei toti pentru unul, asa am putea sa ne adunam si noi si poate gasim si vreun avocat printre noi sa ii facem sa isi aminteasca legea. Oricum ... multumesc comunitatii vwforum pentru sprijinul moral acordat si vreau sa spun ca acest forum este locul unde am gasit intelegere si toti membrii au fost foarte saritori. Multumesc tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum am spus, daca crezi ca un grupusor (ca sa nu zic un grupulet ;) ) de vreo 2-300 de persoane te-ar mai incuraja un pic, zi-ne si dam de veste pe forum (poate facem o mica intalnire de primavara la Politia Capitalei :lol: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ai ce face, du-te la comandantul sectiei 8, ori la cel al politiei sectorului 2. daca vrei sa faci ceva, du-te la seful politiei capitalei. vezi ca la iancului sunt mai multe institutii cu camere video : raiffeisen bank, posibil si Jaguar (supermarket) ori ultrapro. vezi si pe coltul opus al strazii ce mai e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact asta i-am sugerat si eu mai sus...

road warrior: ai gasit ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inca ... o sa merg maine sa cercetez zona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

subscriu la ideea cu grupuletul!

putem gasi sustinatori si pe alte forumuri, sunt convins!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ideea cu grupul dar dupa cum stim, nu vor fi multi care sa se bage. Eventual faceti o lista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!