Jump to content

E Bine De Stiut


alxrro
 Share

Postare recomandată

Ce acte sa arate frate? Nici macar nu stiu cum il cheama pe agent!!! N-a vrut sa imi spuna!!!!!!! Nu se poate asa ceva intr-o tara membra UE sa te ia pe sus din masina (si sa iti lase masina in mijlocul strazii) sa te duca la sectie sa iti dea amenda "ca asa vrea muschiu lui" !!!!! Nu pot sa cred !!!!! In romania este jungla !!!!!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai intrebat pe cineva de la fata locului (ziceai ca s-a adunat multa lume) date personale etc? Nu de alta, dar ti-a putea fi de folos ca si martor!

Parerea mea e ca : 1.contestat PV (clar) 2.in cazul in care contestatia se respinge poti face recurs in termen de 15 zile si 3.eventual un reportaj tv nu ar strica!

Stateam si ma gandeam dupa ce am citit primul post "Asta e aici pe forum sau brusc am fost redirectionat pe o pagina unde e un fragment dintr-un scenariu de film?"

Imi pare rau pt cele intamplate si iti urez succes si multa rabdare in continuare!sfatul meu e sa nu lasi lucrurile asa!

...asta e :wub: :D

Modificat de zbx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce acte sa arate frate? ...

Ma refeream aici la actele pe care se presupune ca ar fi obligati sa ti le arate politistii in caz ca te opresc la control. Ce scria in primul post al acestui topic. Nu era legat de patania ta. La tine, se pare ca aveai o fata de "infractor" atat de periculos, ca nu ti-au aratat nici un act de frica sa nu ii urmaresti dupa ce scapi :wub: Niste terminati... Da acum recunoaste. TU erai vinovat. CE cautai sa te intorci de la munca la ora 21:00, ai? Alta data sa-ti fie invatatura de minte si sa pleci ca majoritatea la 17:00-17:30 :D . Nu mai fi suparat frate. O sa mai curga multa apa pe Dambovita pana ajungem macar la glezna celor civilizati din UE. Fa scandal cat mai mare pt ca se bazeaza pe faptul ca birocratia in RO este asa mare ca nimeni nu are chef sa piarda timp cu asta...arata-le ca se inseala. Vorbeste cu un avocat, sunt destui care ar vrea o ocazie de genul asta...pentru publicitate daca nu pentru altceva...un radio, o televiziune... Stiu ca e greu si mult de alergat. Intrebarea este: Vrei sa faci asta? Vrei sa schimbi ceva? iar daca raspunsul este DA la intrebarile anterioare, mai pune-ti una: Crezi ca o sa reusesti sa schimbi mentalitatea "organului" si "scaparile" din lege de care se agata toti? Spune la lege ca are dreptul in caz ca i se pare suspect...sa te controleze, interogheze, etc. Dar in acest caz sa fie mentionate rezultatele intr-un proces verbal, sa exste un dosar de ancheta...nu stiu, nu sunt avocat, imi dau si eu cu presupusul. Poate maine sa citeasca topicul colegi mai priceputi in ale legii si sa-ti dea ceva sfaturi. Utile pentru noi toti daca ma gandesc unde traim. Incearca sa trimiti patania la diverse reviste/cotidiene de scandal...vezi poate iese ceva... Sa scrie in ziare cu litere mari ABUZ AL POLITIEI ROMANE ...RUSINE !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau ptr ce ti s-a intamplat,si totodata nu-mi vine sa cred in ce societate traim...de la ei asteptam sa ofere "siguranta si ordine".Ma intreb totusi ce anume i-a determinat sa te opreasca tocmai pe tine.Adica ce putea sa li se para suspect la tine.Asta inseamna ca oricand se poate intampla ceva asemanator oricaruia dintre noi :wub:

Modificat de Benzaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand trebuie sa evaluezi foarte bine ce probe poti aduce in apararea ta , (asa ca nu trebuia sa pleci de acolo fara sa incerci sa gasesti eventuali martori) , altfel nu ai nici o sansa nici la contestarea p.v. de contraventie nici la o eventuala plangere pe care o vei face impotriva agentilor, pentru abuz in serviciu .

mergi la sectia de politie dar insotit de un avocat bine pregatit sa vedeti ce s-a consemnat la politie in legatura cu incidentul respectiv , trebuie sa existe un raport intocmit de agentul care a intocmit p.v. de contraventie si de asemenea pt. ce contraventie a-ti fost sanctionat .

in mod normal comportamentul agentilor de politie, la modul in care l-ati descris , cu bruscari, tras afara din masina etc, nu poate fi justificabil decat daca a-ti fi savarsit , o infractiune flagranta, sau ar fi avut informatii despre iminenta savarsire a unei infractiuni si alte cateva cazuri care sunt delimitate de lege .

daca a-ti fost sanctionat contraventional atunci nu se impunea asemenea comportament , si nu are justificare si atunci de chestia asta va puteti agata in eventualitatea depunerii unei plangeri penale impotriva lor dar trebuie identificati

plangerea penala o depuneti la parchetul de pe langa judecatoria sectorului care arondeaza zona respectiva dar va va fi destul de greu fara martori sau alte probe in favoarea ta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am putut sa iau datele niciunui trecator atat timp cat aveam mainile la spate si luat pe sus de 3 agenti!!! Oricum e cam greu sa gasesti pe cineva sa vrea sa se puna martor... Sper sa gasesc un martor care a vazut ce a fost acolo ....Oricum nu o sa platesc amenda !! pentru ca nu am facut NIMIC!!! Nu spun ca schimb eu sistemul si mentalitatea "organului" , dar lupt pentru dreptatea mea. Daca toti i-am lasa asa, atunci inseamna ca te pot lua de pe strada si sa te acuze de crima. Nu se poate ... Oricum .... TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL !!!

LE:@gigi72: dupa cum vorbesti esti avocat cred .... deci ... stiu ca imi trebuie martori oculari .... dar cum sa le iau eu datele cand "organele" m-au luat pe sus si m-au bagat in masina politiei cu mainile la spate? Practic nu am avut cum. Am vazut PV pe care am refuzat sa il semnez si scria in el ca am avut o atitudine agresiva fata de agent si ca i-am adus injurii si l-am amenintat cu persoane sus-puse. Atat! Oare pentru asta m-au oprit? Ca erau ei mama omida si au prezis ca o sa am atitudine agresiva fata de agent si m-au oprit sa ma sanctioneze? Ciudat ... Nu stiu ce art scria ca am incalcat, dar amenda era de 500 ron. Precizez ca nu am comis niciun fel de infractiune sau altceva prin care sa incalc legea! La sectie agentul care m-a oprit tot invoca faptul ca el crede ca am arme albe si substante interzise in masina si ca am consumat droguri si alcool. Am acceptat sa mergem la IML sa mi se ia probe, dar au renuntat. Eu de fel nu beau 5 beri tot anul, dar macar sa mai iau si droguri ...

Martori o sa merg maine in zona sa intreb locuitorii imobilelor din zona daca au vazut ceva si poae fac rost. Daca merg maine in audienta la seful politiei capitalei rezolv ceva? Raportul intocmit de agent am dreptul sa il cer?

Modificat de road warrior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte ciudat ce spui ca ti s-a intamplat dar.... eu circul si ziua si noapte la diverse ore si constat ca politia e mai putin abuziva decat acum 5 ani sa zicem. Eu personal nu cred ca pur si simplu li s-a pus pata pe tine si au sarit pe tine... cred ca i-ai provocat cumva.

Ce scrie EXACT in PV?

Ai de gand sa contesti PV?

Ai de gand sa formulezi plangere pt Abuz in serviciu, lipsire ilegala de libertate sau alta infraciune?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In PV scrie ca am avut atitudine agresiva fata de agent si ca l-am injurat si l-am amenintat cu persoane sus-puse. Procesul verbal nu l-am semnat si o sa il contest si depun si plangere impotriva agentului. In cat timp pot face asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va fi greu fara probe , cuvantul lor impotriva cuvantului tau, eu te cred si toti cei de pe forum care cred ca macar o data in viata au fost in fata unei chestii similare , insa mai trebuie sa te creada si judecatorii

primul pas ti-am spus , la sectia de politie , identificarea cu numele si prenumele agentilor implicati , verificarea actelor procedurale care au fost intocmite vis a vis de incident , un avocat bun care sa le vada, si sa speculeze eventualele vicii de procedura si apoi se poate stabili o strategie

L.E. blocarea strazii ca sa te opreasca , imobilizarea , conducerea la sediul politiei sunt proceduri extreme care sunt recomandate in toate manualele de tactica politieneasca doar in cazurile pe care ti le-am spus mai sus , ei trebuie sa precizeze in raport de ce au procedat asa , care au fost argumentele pt care au folosit aceste mijloace, ai refuzat sa te legitimezi? dar de ce te-au oprit blocand strada ?

ai refuzat sa opresti la semnalul agentului de politie?

daca te-au sanctionat contraventional in p. v ar trebuii sa scrie de ce te-au oprit si ce regula de circulatie ai incalcat daca spui ca erai in masina in mers, altfel cum a-ti ajuns sa vorbiti despre persoane sus puse , expresii jignitoare etc.

Modificat de gigi72
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este absolut incredibil!nu pot sa inteleg asa ceva!!!!!(nu insinuez nimic, doar ma mir!!)

acum: concluzie prima:trebuie mers cu usile incuiate,lasat geamul jos la 10 -20 cm maxim!

imi trec prin cap ca poate aveau un cui rau de tot impotriva cuiva, si tu semanai descrierii!

te satuiesc sa ii cauti pana in panzele albe pe cei care ti-au facut asta!

pierzi timp, efort, si rezultatele indoielnice ar putea fi!dar asa cred eu!

daca ai si vreo piluta ceva, ar trebui sa iit iasa cat de cat!

in legatura cu drepturile soferilor si sunatil la 112 , informatiile alea circula pe mai multe forumuri auto din tara, si peste tot se spune ca sunt inventii!!cer scuze daca aceasta afirmatie deranjeaza, dar asta am citit eu!

te sustinem oricum putem, colega!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru suport. Moralul oricum il am la pamant...

O sa apelez la toate cunostintele pentru a castiga dreptatea mea. Varul meu este avocat, dar din pacate nu este din Buc , asa ca o sa tin legatura cu el telefonic. O sa merg maine sa cer numele agentilor si sa vad ce acte s-au intocmit. Multumesc mult de tot de ajutor. Apreciez!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa ne tii la curent!pas cu pas, cu totii vrem sa stim cum se finalizeaza o astfel de aberatie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca totusi sa mergi la politie in prezenta unui avocat pe care il cunosti si in care ai incredere

el stie ce sa le ceara si mi-e greu sa cred ca desteptii aia sa nu fi facut o greseala

daca lucrurile sunt cum le-ai prezentat n-ar trebui sa fie greu chiar si fara martori

dar mi-e teama sa nu spuna ca ti-au facut semnal regulamentar de oprire , ai refuzat , au recurs la blocarea auto., au vrut sa te legitimeze , ai refuzat si de aia te-au dus la sectie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ca asta o sa spuna .... zicea ceva ca nu am vrut sa opresc, dar nu aveam de unde sa opresc ... se mergea cu 5 km/h in trafic super aglomerat. Dar atunci pentru ce vroiau sa ma opreasca si nu am vrut sa opresc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... Sa scrie in ziare cu litere mari ABUZ AL POLITIEI ROMANE ...RUSINE !

@Rapier, imi pare rau ca o sa te dezamagesc. Vezi ce mi s-a intamplat mie, am prezentat asta in post-ul http://vwforum.ro/index.php?showtopic=18065 .Dupa cele patite am scris la vreo 4-5 dintre cele mai mari ziare din Romania, explicand pe larg ce s-a intamplat (inclusiv la ziarul CTP-ului, care face pe cainele furios la tembelizor, dar, de fapt, lozul e tot ce il intereseaza - si bluza de trening, bineinteles). Rezultat - nada, nema, nimic, zero. Nici macar vreun e-mail cum ca au luat la cunostinta, bla, bla, bla, ceva acolol. Daca nu aveam sa-mi fac ceva publicitate la ei in ziar evident ca nu-i interesa persoana mea. Cam asta despre presa "independenta" din Romanica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e interesant dar eu cred ca trebuie sa prezinti faptele exact cum s-au intamplat. Niciodata nu o sa se ia aiurea de tine. Si stau si ma gandesc de ce nu mi s-a intamplat mie asa ceva... Iti cam dai seama ce urma ? Eu totusi sustin ca ai facut tu ceva, nu se iau ei aiurea chiar in halul asta de tine. Parerea mea. Sau ai deranjat de curand pe cineva si au avut tema de casa. Gandeste-te bine, poate in trafic ai suparat pe cineva si asa ti-a facut-o. Gandeste-te la ceva recent intamplat....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am precizat ca nu am comis nici un fel de infractiune, veneam de la serviciu .... Daca aveau motive sa ma opreasca si sa ma ia asa pe sus din masina ... atunci de ce nu mi-au dat amenda pentru motivele alea, ci pentru faptul ca am avut comportament agresiv cu agentul cand a vrut sa ma ia pe sus la sectie? Ai si tu dreptate ... el ma ia pe sus si ma duce la sectie, imi lasa masina in mijlocul drumului, ma trateaza ca pe un delicvent(cred ca nici Haissam nu a fost tratat asa) si imi da amenda ca nu m-am purtat frumos cu el .... ai dreptate ... ar trebui sa ma duc sa ii multumesc din inima. "Siguranta si incredere"!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

E halucinant ce ti s-a intamplat dar si eu sunt de aceeasi parere cu godoroja . Trebuie sa existe un motiv .

:offtopic:

Ati observat ca in majoritatea cazurilor agentii tineri sunt mult mai agresivi si mai impertinenti decat cei batrani ? Sper sa nu se inteleaga gresit : n-am nimic cu nimeni dar asta-i adevarul . Cred ca schimbarea generatiilor a fost un lucru necesar dar facut fara discernamant si fara educarea noilor veniti . Ce-a rezultat ? Schimbarea generatiilor , fara schimbarea mentalitatii . L-am dat pe dracu si l-am luat pe tat-su .

Parerea mea .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am precizat ca nu am comis nici un fel de infractiune, veneam de la serviciu ....

nu e vorba de asta, ideea era daca in ultima vreme ai "suparat" pe cineva in trafic, care poate o fi fost vreun politist. Sau ai mai contestat vreun PV mai demult, ai mai reclamat vreun agent?...la asta cred ca se referea si godoroja.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mentalitatea militica roman, pfuuuu. Ia ganditi-va ase: cine nu are ce face face scoala de soferi, sau da la militie; deja e cam frustrat pe capra vecinului, si ar face orice sa moara ea; acolo se duce cu aere de ... no comment ... si da de lupii batrani, cu o mentalitate ... iar no comment ... si care ii invata e militica tineri ca ei is baza baaaa, ei aplica legea, si legea se face dupa cum au ei chef. Apoi ies astia, catelandrii, si se plimba pe banii nostrii, cu masinille platite de noi, si gasesc, ei unu timid, sa-si faca scoala pe el. Apoi de jmekeri si de mandrii ce cascheta au, se duc prin baruri sa sarbatoareasca, ca deh, ce i-au invatat cainii batrani merge si in cazul lor. Credeti-ma ca stiu destule, am vazut destule, si am patit si eu destule.

Parerea mea la ce ai patit, nu aveau dreptul sa te opreasca fara sa faci ceva - nu ti-au consemnat nimic in PV, doar ca ai fost abuziv cu ei :offtopic: - trebuia sa le dai un cap in gura, sa inteleaga mai bine cuvantul abuziv.

Ca ala credea sau a citit in stele sau i-a soptit o pasarica, sau ..... eu cred ca el a bagat mana in marfa confiscata de politie si nu a facut procese verbale la lucrurile "gasite" la hotii arestati, lucruri pe care si le-a insusit apoi daca nu a intrebat nimeni de ele..... si cred ca imi si pot dovedi crezul, spre deosebire de crezul lui. Masina trebuia sa fie data in consemn, filtre, etc. Ia vezi cat filaj se face si cat dureaza sa prinda pe 2 care vand bilute, ca zici ca ies agentii la pensie, sau asteapta sa ajunga aia mari traficanti si sa fie avansati ca i-au prins atunci. Repet, el tre sa dovedeasca ca tu, sau masina ta, sau o masina asemanatoare cu a ta era cautata de militie.

Ultimu caz de care imi aduc aminte e cand unmilitica a vrut sa-l "faca" pe fratele unui prieten, iar cand a vazut ca s-au ajuns cu telefoanele pana la sefu' pe judet si ca eram multi care ne interesam de "soarta" lui, nu a mai aparut in peisaj, dar ne-a transmis ca daca asta nu semneaza pv si face gura ii ia permisu.... sa vezi ce misto a fost cand il cautam vreo 4 prin sediul militiei sa-l intrebam pe ce baza, si sa-i spunem ca abia asteptam sa faca asta, sa-l taram in judecata pt abuz. Si pana la urma a incercat sa-i faca "dictarea" de rigoare la asta, saracu, iar pana la urma sa vezi ce misto dicta ce-i dicta frate-s-o "inculpatului". Morala, nu te du singur, ca se aduna aia ca lupii.

Sfat - ia un avocat rau de gura si du-te peste ei - garantez ca o sa te sune pana seara sa-si ceara scuze si o sa te roage sa te impaci cu ei.... si pe asta am patit-o....

Rapier - nu are rost sa mori de gatu lor.... singur - nu o sa afle nimeni adevarul, si o sa faci si puscarie pt ultraj si alte cele. Uite cum se face - de la un prieten de-al meu a inceput, si ne-am adunat mai multi; el a zis asa - ba , daca te sun si iti zic ca-s la militie, vi cum stii tu si cu ce stii tu, ca dupa ce inchid, incep sa le dau omoru'; ori plange mama mea, ori plange mama lor. Ei, intre timp ne-am inmultit, ne-am pregatit (nu va ganditi la prostii, ne-am luat avocat baaa), etc. Acum asteptam abuzurile. :D . Da cred c-au mirosit baietii ceva, ca s-au linistit.

road warrior - nu o lasa moarta, si spune-ne cu ce vrei sa te ajutam.

P.S. In ce data si la ce ora ziceai ca s-a intamplat, ca fac pariu ca eram in Bucale, si eram chiar in spatel emasinii de militie cu pricina, chiar ala ce te-a luat pe tine mi-a spart si mie parbrizu cu pulanu, si mi-a indoit aripa cu picioru. Si eram si vreo 15 insi in masina care au vazut toti, inclusiv aia 3 din porbagaj o vazut. Mama lui de bulangiu. Get it ?? Fi sigur si pregateste-te ca si ala o sa aduca martori falsi, roaga-te sa fie credinciosi, ca s-a mai intamplat ca atunci cand i-au pus sa jure cu mana pe biblie au zis ca brusc nu mai stiu nimik.

Succes si tine-ne la curent (adica aproape).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti multumesc mult maxu pentru ca ai incredere in mine. In astfel de momente pur si simplu nu mai stiu ce sa cred despre oameni. Azi dimineata cand m-am trezit m-am gandit de doua ori daca nu cumva am visat. JUR. Nu am avut conflicte cu politia in viata mea si nici nu sunt genul care sa fie client fidel al politiei. Stau in Buc de un an jumate si e prima data cand ma opreste politia. Am ramas socat, credeti-ma. Nu stiam ce sa fac. Am sunat la cativa prieteni dupa ce am fost dus inapoi la masina(aveam telefonul care aveam credit pe el in masina) si au venit vreo 5-6, dar deja baietii m-au scos afara din sectie pe motiv ca "aici nu e gara ba" si m-au luat de mana si m-au scos afara. E inacceptabil ce se intampla in tara asta. Din pacate e mai greu cu martorii ca n-am avut cum sa le iau numele celor care erau acolo si au vazut. Maine are audiente seful politiei capitalei Tutilescu si ma gandeam sa ma duc in audienta. Am inteles ca e cel mai in masura sa rezolve cazul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt martori - da un anunt la ziare, sigur se vor gasi cativa care sa vrea sa depuna marturie. Iar faptul ca nu ai nici o amenda, nimik, te va ajuta in instanta - era o chestie cu cetateanul ..... imi scapa acuma, model, sau stimabil, ceva in genu, ale carui drepturi au fost lezate de niste dobitoci, care pe deasupra erau si platiti din banu' public.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o poveste de-asta.Din pacate,s-a intamplat in 2005,cand,sa zicem,eram mai fraier,si nu am reactionat asa cum ar fi trebuit.Undeva in luna august ma deplasam impreuna cu prietena mea,in berlina parintilor mei,spre casa.Pe podul peste IOR,zona Titan,mergeam pe banda 1,in spatele unui matiz care cred ca avea 30-40 km la ora.In stanga mea pe banda 2,o Solenza galbena(inca nu aflasem ca sunt de politie) care mergea paralel cu mine,nici mai in fata,nici mai in spate,neavand posibilitatea de a depasi matizul.observ cu stupoare ca porcul de la volan vorbeste la telefon,pe banda a doua,si merge si cu 40 la ora.ma enervez dau semnal stanga,si in primul moment cand se face loc trag de volan stanga,ma incadrez ca omul pe banda 2,si imi continui drumul.Nu trec 5 secunde si solenza galbena ajunge in dreptul meu,pe stanga,calcand lini de tramvai.Soferul,mai mult ca sigur ca ma injura,si incpe sa ma sicaneze,trage dreapta de volan,trece in fata mea,pune frana,si de aici incepe cursa.Incerc sa scap de el,zic eu omul e nebun,de ce sa ma pun cu el da-l draq,ajung in intersectie la Titan,depasesc tramvaiul oprit in statie prin stanga,si plec mai departe.Fraierul m-a vazut si tot dupa mine era,la fel,cu sicane,frane in fata mea.In dreptul capatului autobuzelor 330 si 335 ma satur si calc frana,"intra in mine dute-n slbz,si ne omoram la sectie" ma gandeam eu,aiurea ca avea frane.Cursa continua pana la mate villa,cand pune in functiune sirena si spune in goarna"trage pe dreapta,trage pe dreapta".prietena mea era speriata,imi spune sa opresc.ma dau jos din masina,il intreb ce vrea,si incepe sa urla"bai nenorocitule,ma faceai praf,da-mi actele".problema e ca s-a legitimat,nimic de zis,era gabor.imi ia actele,prost am fost ca i le-am dat,si mergem la sectia 13,cea mai apropiata.odata ajunsi acolo,le cere ofiterilor de serviciu sa cheme un echipaj de la circulatie pentru ca "jigodia asta care are carnet de un an era sa-mi faca masina praf...te omoram daca-mi loveai masina".din intamplare eram aproape de casa,dar parintii mei erau la tara,altfel se lasa cu lanturi si bate.raspunsul celor de la sectia 13 a fost:"ce sa-ti chemam noi,ma?de unde stii tu cine e asta?daca are relatii?vrei sa ne f*ta pe noi?ai statie la masina,chema-ti echipaj,noi nu v-am vazut,nu va cunostem". unul dintre cei de la sectie mi-a spus ca omul e de la BCCOA,dar e trepadus,nu are functie,si sufera de legitimatie.sa stau linistit ca nu patesc nimic,dar ei oricum nu vor scrie nicaieri ca am fost acolo.marele noroc a fost ca mi-am sunat parintii si cunosteau un comisar,de la circulatie.acesta a facut pe draq in patru,si a trimis un echipaj de-al lui,ca sa fie sigur ca nu patesc nimic.ne-au luat datele la amandoi,si i-au spus tipului cu solenza,ca fara martori poate sa ma pupe adanc in c*r,si sa-si vada de drumul lui.marele scandal a fost cand l-au lasat sa-mi ia datele din buletin.trecem mai departe. plecam de acolo,dar mama nu a vrut sa lase problema asa.asa ca m-a trimis la un serviciu,cu un nume de cod,un fel de "afaceri interne",de la americani,care se ocupa de abuzurile politiei.e,ce sa vezi,in loc sa-l arde pe fraier,ca a folosit masina de servici in scop personal,si ca a folosit sirena si girofarul fara foaie de drum,ei au vrut sa-l arde pe comisarul care m-a ajutat,pentru ca nu era in orele de program.coruptie cat se poate...si acum urmeaza partea cea mai tare.dupa vreo 2 saptamani,plec la cumparaturi.nu va vine sa credeti pe cine vad iesind din magazin:pe tovarasul meu de la antidrog.a facut o grimasa,si a plecat.l-am urmarit,statea la doua blocuri de mine.s-a speriat,se uita numai in spate,si la un moment dat a fugit intr-o scara.imi spun sursele in functiune si aflu ca sta de un an acolo,e recasatorit si are o fiica vitrega,care umbla tocmai cu unul din prietenii mei :offtopic: este mare alcoolist,si sufera de faptul ca e gabor,nu prea il suporta nimeni.uit de el,il mai vad prin cartier,si intr-o seara ma intalnesc cu omul care o freca pe fi-sa.imi spune "Aline,exista un D-zeu.Ai vazut ce-a facut ala?-Nu. -A plecat beat cu masina de politie si pe racari a lovit un taximetrist,l-a amenintat cu pistolul,si apoi a fugit,si s-a ascuns intr-o sectie de politie,ca-l omorau taximetristii".Am vazut si eu la stiri,cu ocazia asta am aflat si cum il cheama.S-a lovit destul de rau,a stat in spital,au venit taximetristii peste el sa i-o dea,dar a scapat.L-au dat afara,dar cu o pensie frumusica cred,ca tocmai si-a luat Logan.sper ca nu v-am plictisit.Stati cu ochii in patru.Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@road warrior: Te rog frumos sa ne tii la curent !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranta o sa va tin la curent si le multumesc celor care ma sustin. Nu credeam ca se poate intampla asa ceva in .RO !!!!

Later edit: Am sunat la Politia Capitalei pentru a obtine o audienta la d-l Tutilescu si mi s-a spus ca maine are audiente de la ora 11 si sa sun la ora 9 sa imi spuna daca se tine audienta sau nu. :-??

Modificat de road warrior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!