Jump to content

Mi-am Luat Un Mk2 1.6d Tunat Grav !


catalin4u24
 Share

Postare recomandată

post-10211-1170607496_thumb.jpgpost-10211-1170607507_thumb.jpgpost-10211-1170607515_thumb.jpgrenumitul FDM dupa 4tuning este acum in posesia mea :vaidecapulmeu: . masina este diesel cu motorul de 1.6 D dar merge bine. ce sa mai ..... masina este beton imi place rau , poate o sa va mirati dar am dat un golf 3 pe el , bineinteles am luat si diferenta. o sa vin cu mai multe poze, .. mult mai multe si detalii . masina are multe modificari si imi place foarte mult. pozele nu sunt facute de mine, sunt opera fostului proprietar. Modificat de catalin4u24
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • catalin4u24

    17

  • armando

    11

  • C.T.C.

    7

  • ambro

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

arata foarte frumos, nu-mi place masca cu 4 faruri, dar in rest e oK :vaidecapulmeu:

sa o pastrezi sanatos, si cat mai multi km cu ea :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata foarte frumos, nu-mi place masca cu 4 faruri, dar in rest e oK :vaidecapulmeu:

sa o pastrezi sanatos, si cat mai multi km cu ea :somnmare:

stiu. nici mie nu imi place masca cu 4 faruri. oricum urmeaza o masca cu 2 faruri fara sigla, faruri clare cu angel eyes si xenon. ms pt urare. la fel si tie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, masina pe care ai luat-o e intr-o stare tehnica destul de proasta. a vrut sa o ia un amic si a venit cu ea la mine sa ma uit la ea. e plina de ulei pe dedesubt, ambreiajul are 3 luni si ceva, i-a crapat placa de presiune ( intreaba-te tu de ce, avand in vedere ca e masina de 54cp....), burdufele la capetele de planetara sunt mancate, iar pt un motor care a fost schimbat vara trecuta e extrem de murdar.

iar super vopseaua aia are multe scursuri. pretul ei real in noiembrie era de 2000 euro, cu indulgenta maxima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, masina pe care ai luat-o e intr-o stare tehnica destul de proasta. a vrut sa o ia un amic si a venit cu ea la mine sa ma uit la ea. e plina de ulei pe dedesubt, ambreiajul are 3 luni si ceva, i-a crapat placa de presiune ( intreaba-te tu de ce, avand in vedere ca e masina de 54cp....), burdufele la capetele de planetara sunt mancate, iar pt un motor care a fost schimbat vara trecuta e extrem de murdar.

iar super vopseaua aia are multe scursuri. pretul ei real in noiembrie era de 2000 euro, cu indulgenta maxima.

nu am chef sa te contrazic acum, dar oricum pentru o masina atat de proasta din punct de vedere tehnic si ca aspect sunt foarte multumit de ea. poate sunt eu devina sau poate tie iti place sa vorbesti dar eu sincer nu as vinde-o acum nici pe 3000 euro. bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa ai clienti la farurile de faza lunga daca renunti la ele :( ...

exact daca vrei sa renunti la ele , te rog da-mi un PM

by za way frumoasa achizitie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, masina pe care ai luat-o e intr-o stare tehnica destul de proasta. a vrut sa o ia un amic si a venit cu ea la mine sa ma uit la ea. e plina de ulei pe dedesubt, ambreiajul are 3 luni si ceva, i-a crapat placa de presiune ( intreaba-te tu de ce, avand in vedere ca e masina de 54cp....), burdufele la capetele de planetara sunt mancate, iar pt un motor care a fost schimbat vara trecuta e extrem de murdar.

iar super vopseaua aia are multe scursuri. pretul ei real in noiembrie era de 2000 euro, cu indulgenta maxima.

Fratimiu dc ii iei hazu la om lasa-l sa se bucure si el de masina ...daca ii place crezi ca da 2 lei pe parerile noastre...

Sa o stapanesti sanatos

Modificat de feghea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratimiu dc ii iei hazu la om lasa-l sa se bucure si el de masina ...daca ii place crezi ca da 2 lei pe parerile noastre...

Sa o stapanesti sanatos

mersi pt sustinere feghea. probabil ca omu are pretentii ca o masina din '85 sa se prezinte ca una noua, asta nu va gasi niciodata. poate e el prea pretentios sau poate sunt eu prea putin pretentios. important e ca sunt multumit de ceea ce am acum. de criticat pot si eu gasi defecte la masini mult mai cu pretentii si mai noi. dar hai sa le luam si noi dupa bunul simt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa o stapanesti sanatos fara incidente. daca-ti place asta conteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoasa! Sa o stapinesti sanatos! Mai pune poze cu ea,te rugam.Cum arata interiorul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi pt sustinere feghea. probabil ca omu are pretentii ca o masina din '85 sa se prezinte ca una noua, asta nu va gasi niciodata. poate e el prea pretentios sau poate sunt eu prea putin pretentios. important e ca sunt multumit de ceea ce am acum. de criticat pot si eu gasi defecte la masini mult mai cu pretentii si mai noi. dar hai sa le luam si noi dupa bunul simt.

Da ma..exact asta voia..sa zica ca o masina din 85 tre sa fie ca noua..D c intri pe forum de 2 zile si ai o gura asa de mare cand cineva vrea sa te ajute? Sa nu cumva sa plangi mai incolo cand o pati ceva masina DOAMNE FERESTE io-to doresc sa-ti mearga toate bune, dar ideea este ca pe tine te fura ASPECTUL, si stii asta, pentru ca un motor diesel aspirat nu are cum sa te impresioneze nicicum, nu are ce sa-ti placa la el, doar te transporta si atat. Te ajuta ca poti gasi defecte la masini mult mai noi si mai cu pretentii? Asta e problema? Tieiti pasa de masina ta sau poti sa te iei de altele mai noi? Multi dintre noi stim masina..stim omu..si nu de pe 4tunning ca site-ul ala a ajuns un jeg. Spoilerul de pe fata e de la un membru tot de pe acest forum, de la un baiat Bizonul care a avut si el golf 2 inca e aici activ, masina inainte a fost alba..dedesubt are neoane..deci lumea incerca sa te ajute, atata tot. Si mai retine ceva..xanu, pe care-l iei tu la p..., are 4 sau 5 golfuri, acuma, toate concomitent :lol: si-a mai avut nush cate..si tot asa..poate sa-ti dea o parere pertinenta. Poate mai bine si mai diplomat e sa intrebam altfel..acum fara nici o chestie..zi-mi daca ai verificat-o tehnic, cum se prezinta etc ... Daca ai facut afacere buna..pt ca la exterior o stim toti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da ma..exact asta voia..sa zica ca o masina din 85 tre sa fie ca noua..D c intri pe forum de 2 zile si ai o gura asa de mare cand cineva vrea sa te ajute? Sa nu cumva sa plangi mai incolo cand o pati ceva masina DOAMNE FERESTE io-to doresc sa-ti mearga toate bune, dar ideea este ca pe tine te fura ASPECTUL, si stii asta, pentru ca un motor diesel aspirat nu are cum sa te impresioneze nicicum, nu are ce sa-ti placa la el, doar te transporta si atat. Te ajuta ca poti gasi defecte la masini mult mai noi si mai cu pretentii? Asta e problema? Tieiti pasa de masina ta sau poti sa te iei de altele mai noi? Multi dintre noi stim masina..stim omu..si nu de pe 4tunning ca site-ul ala a ajuns un jeg. Spoilerul de pe fata e de la un membru tot de pe acest forum, de la un baiat Bizonul care a avut si el golf 2 inca e aici activ, masina inainte a fost alba..dedesubt are neoane..deci lumea incerca sa te ajute, atata tot. Si mai retine ceva..xanu, pe care-l iei tu la p..., are 4 sau 5 golfuri, acuma, toate concomitent :lol: si-a mai avut nush cate..si tot asa..poate sa-ti dea o parere pertinenta. Poate mai bine si mai diplomat e sa intrebam altfel..acum fara nici o chestie..zi-mi daca ai verificat-o tehnic, cum se prezinta etc ... Daca ai facut afacere buna..pt ca la exterior o stim toti

probabil ca omu ar fi vrut sa ma ajute dar oricum e prea tarziu pt ca masina oricum am luat-o. si nici nu imi pare rau. da, am verificat-o tehnic nu are probleme.

treaba e ca nu inteleg atitudinea ta. de ce iei foc asa? ca imi apar masina mea? daca faceam o afirmatie la masina ta sau la vreuna de-a lui mai intelegeam. eu nu am vrut sa supar pe nimeni vroiam doar sa il contrazic cand a afirmat ca e facuta praf din punct de vedere tehnic. iar vopseaua aia care zice el ca e plina de scursuri nu are decat una langa semnalizatorul lateral stanga. oare costa o avere sa repar acea scursura de lac??? mai terminativa cu criticile voastre de a tot stiutori si daca nu va comvine masina mea n-aveti decat sa nu mai intrati pe acest topic. iar prietenul tau daca are atatea masini ce ma priveste pe mine? poate sa aiva si 200 , mai putin ma intereseaza pe mine. pt mine a mea conteaza .... bafta si scuza-ma dar treaba cu ((intri pe forum de 2 zile si ai o gura asa de mare cand cineva vrea sa te ajute)) iar nu o inteleg. te crezi in armata aici sau ce? sunt biban daca sunt de 2 zile pe forum? forumul este un loc unde oamenii discuta. conteaza de cat timp sunt pe acest forum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai uite ca sa intelegi, am spus ca are multe golfuri, ca sa iti arat ca chiar se pricepe, e pasionat, si stie si ce vorbeste in consecinta, iar faptul ca esti de 2 zile voiam doar sa subliniez ca inca nu ne poti cunoaste..care e rautacios care e carcotas..care se ia de masina ta..si care e binevoitor si vrea sa te ajute. Asta voiam sa spun, nicidecum sa fac vreo discriminare tampita. Iarta-ma daca s-a inteles prost..e foarte bine daca ai verificat-o temeinic, si bun venit printre noi, si sa o conduci sanatos bucurandu-te de ea :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai uite ca sa intelegi, am spus ca are multe golfuri, ca sa iti arat ca chiar se pricepe, e pasionat, si stie si ce vorbeste in consecinta, iar faptul ca esti de 2 zile voiam doar sa subliniez ca inca nu ne poti cunoaste..care e rautacios care e carcotas..care se ia de masina ta..si care e binevoitor si vrea sa te ajute. Asta voiam sa spun, nicidecum sa fac vreo discriminare tampita. Iarta-ma daca s-a inteles prost..e foarte bine daca ai verificat-o temeinic, si bun venit printre noi, si sa o conduci sanatos bucurandu-te de ea :lol:

mersi frumos ! :Driver: hai ca ne-am impacat . bafta si tie in continuare :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri cat mai mult de ea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spoilerul de pe fata e de la un membru tot de pe acest forum, de la un baiat Bizonul care a avut si el golf 2 inca e aici activ, masina inainte a fost alba..

si pragurile.. :lol:

sa o stapanesti sanatos catalin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intr-adevar misto' ! sa o stapanesti sanatos!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai ati inebunit de tot nu mai stiti din ce sa mai scoateti cate o cearta.......nici nu si-a luat-o bine si i-ati sarit in cap ...ce aveti?

Xanu-le nu ne cunoasten nu o zic ca si cum asi avea ceva ...lasa-l frate probabil ca si pretu e pe masura calitatii......

Probabil ca una impecabila e mult mai scumpa,,,,,pi ia intreba-l pe rwn cu cat a dat-o sau Iulian gto cu cat ar da-o (daca ar fi cazu)

Bpr a avut 4500 pe ea si nu a dat-o sau hai sa-l intrebam pe Artur la cat o estimeaza.....

Iar tocmai tu Ambro :) care ai avut diesel (aspirat neaspirat tot nu ai nici o satisfactie sa traga) dar,,,,,,,,,ai uitat cum si cat de mult tineai la ia,,,,

Pt ce esti aici pe forum sa descurajezi lumea?

Si in fine ma bucur ca mai avem un golfist printre noi si multa bafta. Sa o stapinasti sanatos,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate bune si frumoase, masina arata foarte bine pt anii pe care ii are, dar cred ca merita si un motor pe masura.

@Catalin sa o stapanesti sanatos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate bune si frumoase, masina arata foarte bine pt anii pe care ii are, dar cred ca merita si un motor pe masura.

@Catalin sa o stapanesti sanatos

mersi frumos baieti pentru urari. la fel si voua. si poate organizam si noi o intalnire ceva numai cu golfisti ?!! ce zice-ti ? nu suna frumos ? chiar mi-ar face placere sa ne intalnim si sa ne admiram masinutele. bafta la toti si fara incidente

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut... s-o stapanesti sanatos... 2doors squad te asteapta... :P foarte frumoasa masinutza... si nu stiu exact ce aveti astia cu mk2, dar mie unul imi place foarte mult masca cu 4 faruri... poate 1 pleoapa ca la ursulet peste un sfert de far pe toate lungimea capotei??? singurul minus la masinutza ta, daca imi este permis, si fara sa mi-o iei in nume de rau... spoilerul de m5 nu-si prea are rostu... poate pe viitor ceva de mk2 GTI??? :P oricum super masinutza si culoare... si nu mai lua in seama ce zice lumea(inclusiv eu)... daca tie iti place... asta-i cel mai important... pune poze si cu interioru.... bafta multa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratie da nu asta era scopul meu sa-l descurajez pe baiat..Da am avut diesel si stiu ca motoru nu te fura (aspirat sau nu, asa cum zici tu), deci d-aia trasesem concluzia ca poate l-a furat aspectul si sa aiba grija, era un sfat. Chiar daca io am avut TD nu ma satisfacea cum treage, corect, da io scoteam masina zilnic aveam nevoie de ea, nu doar sambata. Insa uiti cand am inceput sa am probleme cu motorul in vremurile acelea, ca nu mai scapam nicicum de belele, orice faceam. Dar cand plecam impreuna prin tara, plecam cu dieselul, gti-ul statea acasa. Oricum, banii vin banii pleaca, nu stii cand facem banii de un g5 gti. Iar io mai mari descurajari decat de la astia cu gtiurile oricum n-am primit niciodata.. "las-o-n pamant, frate mai las-o, nu-i de ajuns" :wub: Si d-aia ajunsese si masina mea sa arate cum arata pt ca bagam la cap. Bafta all

Si BPR deex nu o da ca puir si simplu nu vrea sa-si vanda masina, masina aia e viata lui..impreuna cu "alergatura" si tot tacamu..Da asta nu-nseamna ca rational masina face mai mult de 4500. Plus ca ce-nseamna la o masina care se vinde cu doar cateva mii, faptu ca o dai "bine?: Inseamna ca iei cateva sute in plus ..poate iei o mie..cine si-ar da masina la care tine doar ca e o mie-n plus, asta in conditiile in care nu te-ai gandit s-o vinzi, ci doar iti ofera unu asa ad-hoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!