Jump to content

Mi-am Luat Un Mk2 1.6d Tunat Grav !


catalin4u24
 Share

Postare recomandată

pai decat sa iau un g4 amarat si fara optiuni.....

mai bine iti iei un motor, nu? :Driver: :unsure:

PS - prietenii stiu de ce :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • catalin4u24

    17

  • armando

    11

  • C.T.C.

    7

  • ambro

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Armando iti iei pastile de inima si daca treci la TDI, pina una alta trebuie sa revenim cu picioarele pe pamant si sa spunem ca impozitul anual pt un VR6 este de 840RON/an, deci scump as spune .

@Andy cind ai fost ultima data in Germania sa vezi preturi la Golf 4 ? Golf 4 ieftin nu gasesti decit din 98-99, benzina, si EURO 2 . Tot ce este EURO 3 sare de 6000E acolo, indiferent daca este benzina sau diesel .

@Catalin, daca esti multumit de masinuta si vrei mai multa putere poti pune un 1.6 TD cod JR la care adaugi un IC si faci niste mici modificari . E bomba iti garantez :huh: si consuma si decent (adica un 9% urban in cazul meu )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam ce modificari ai facut tu ? ma intereseaza si pe mine daca nu e secret :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

....E bomba iti garantez :lol: si consuma si decent (adica un 9% urban in cazul meu )

dar de 11 ce zici ptr 130 cai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai bine iti iei un motor, nu? :Driver: :D

PS - prietenii stiu de ce ;)

:P Nimic nu se compara cu senzatia pe 2 rotzi. Nici chiar un vr6 sanatos. Sa vezi senzatie pe 2 roti cu 110 cai (nu zic mai mult). 110 km/h in treapta 1 si cand dai a doua ;) moamaaaaa tine-te . Cel mai mult am mers cu 240 pe un yamaha thunder race de 1000cc si 136 calutzi. Credeti-ma ( simti ca traiesti ) si cand te dai jos iti tremura toate oasele imbacsite si saturate de adrenalina. Deci terminativa cu senzatiile tari ca le cunosc f bine.

Bafta baieti

Doamne ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam ce modificari ai facut tu ? ma intereseaza si pe mine daca nu e secret :)

Am anulat BOV si am marit boostul si am obtinut mai multi cai :)

Mai am de montat IC, garnitura de chiulasa metalica, boost gauge pt monitorizare presiune si sa anulez WG .

In aceasta configuratie poti sari de 120 CP lejer .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care carcotasi coane? De ce vorbesti aiurea? Si fii cursiv, daca zici ca au avut dreptate, inseamna ca nu sunt carcotasi, au spus adevarul, nu? Si sustin de asemenea parerea de mai sus a colegului "daca tie iti place, foarte bine" = rahat.

fratzioare, jur ca de-acum o sa am grija sa pun ghilimele, nu de alta da vad ca nu eshti prea "fin" la ironii. deci : se pare ca aveau dreptate "carcotashii"...... got it? :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BOV.....WG....... :lol:

BOV=Blowoff valve

WG=Wastegate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

120 din 1,6 TD? S-ar putea sa faca ceva poc pe acolo ....Oricum, bafta cu modificarea si sper sa te tina cat mai mult.Fii cu ochii pe boost gauge!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dizelul normal :) ca are cuplu mai mult .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

trage mai bine pana la 3000 rpm :icon_cheesygrin:, in schimb benzinaru si mai ales 16v se simte bine de la 5000 in sus :blink:

si sa fim seriosi, la [cenzurat] cine dreq pleaca din 2000 rpm :pale: heheh

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbi masina la o luna dupa ce ai luat'o pentru ca ai facut rost de alti bani? :P spuneai ca iti place. mie imi suna a minimalizare a pierderilor ( :P da... e forum si am dreptul la o parere)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbi masina la o luna dupa ce ai luat'o pentru ca ai facut rost de alti bani? :P spuneai ca iti place. mie imi suna a minimalizare a pierderilor ( :P da... e forum si am dreptul la o parere)

se pare ca nu o mai schimb pt am alte planuri pt bani. se preconizeaza o nunta k m-am facut si eu baiat mare :P poate dupa nunta, deocamdata am trecut-o pe numele meu si schimbatul masinii nu mai este o optiune. iar daca vroiam sa o vand scadeam din pret . am bagat si eu 3500 la plesneala daca e sa fie bine, daca nu iarasi bine. pe mine ma tine masina mult mai putin asa ca am client oricand la ea dar nu mai e de vanzare. treaba cu vanzarea a fost acum o luna. acum a picat.

bafta

p.s. parerea ta oricum nu conteaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
se pare ca nu o mai schimb pt am alte planuri pt bani. se preconizeaza o nunta k m-am facut si eu baiat mare :huh: poate dupa nunta, deocamdata am trecut-o pe numele meu si schimbatul masinii nu mai este o optiune. iar daca vroiam sa o vand scadeam din pret . am bagat si eu 3500 la plesneala daca e sa fie bine, daca nu iarasi bine. pe mine ma tine masina mult mai putin asa ca am client oricand la ea dar nu mai e de vanzare. treaba cu vanzarea a fost acum o luna. acum a picat.

bafta

p.s. parerea ta oricum nu conteaza

nu am vrut sa fiu rautacios si nici mitocan (si daca am reusit sa jignesc imi cer iertare). si atat timp cat te-ai obosit sa scrii conteaza si parerea mea.

cat mai multi km cu golful! sa te poarte sanatos! :D

Modificat de harciogu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...

salut m ar interesa golful 2 fdm pe unde mai este daca stii da mi si mie un telefon 0723777784 sau daca stie vreun coleg de pe forum multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

ultima data era in tulghes harghita de aici l am pierdut daca ma puteti ajuta v as fi recunoscator poate un coleg din zona m ar putea ajuta cu informatii despre el multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

salut .este vreun coleg in apropiere de tulghes harghita care ma poate ajuta sa gasesc golful portocaliu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salutare...mai apelez inca odata la voi daca vedeti golful portocaliu cu  nr de Harghita va rog sa ma contactati..tel 0785547777..multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!