Jump to content

Mods On Our Lupo Or Arosa ...


Polifem
 Share

Postare recomandată

sau solutie la boxele spate:)

cu costuri aproximative de 65ron nefinisate...eu am pus inel de 20 de cm...dar se poate face orice forma, dimensiune, model

DSCF1924.jpg

DSCF1923.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

arata bine :) si al meu e tot alb doar ca momentan e incaltat cu niste jante de renault pe 13 ccu cauciuri de iarna :( acuma ii caut si eu niste papucei frumos :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

ma bucur ca pot posta si eu  pe acest sunt un proaspat posesor de lupo si doresc sa elimin broasca spate cu yala cu tot ce trebuie sa fac ca nu am inteles nimic din prezentarea colegilor  trebuie sa mai cumpar un actuator  arcuri burton  sau pot folosi ce am eu acum pe yala HEELPPP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ptr cheie cu inchidere la vw lupo  trebuie schimbat modulul  de confort si de care sa imi iau .Si unde se afla acel modul la lupo ca la altele stiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Voltmetru pe Vw Lupo :D .

Sper sa va placa .

post-41699-0-92390200-1390414788_thumb.j

post-41699-0-84468800-1390414800_thumb.j

post-41699-0-74988800-1390414809_thumb.j

post-41699-0-02536700-1390414817_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună treabă :icon_thumleft: . Nu o să ai prea des treabă cu el, dar dacă arunci din când în când un ochi la el poţi preîntâmpina unele probleme. Pe ce l-ai legat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Eu as vrea sa imi anulez sondele lambda (nu car ar mai functiona ) Ce ziceti si poate duce motorul  ?  Tipul de la service mi-a spus ca o sa consume mai putin asa deoarece o sa aibe un amestec benzina+02 echilibrat si fara fluctuatii . Merita ???? Oricum pretul echivalentul a doua sonde noi ! Astept pareri !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ok, mi-am propus sa-mi montez si in spate 2 difuzoare si astfel mi-am luat un Gamma, ca are 4 iesiri si pastreaza look-ul OEM. Partea nasoala este ca bass-ul e varza, il pierde in 2 secunde. De exemplu, daca comut pe cd sau auxiliar, se aude bine 1-2 secunde, apoi scade intensitatea bass-ului, foarte notificabil.

 

Am zis ca venind de pe un alt VW, e codarea proasta, l-am recodat corespunzator din VAG-COM, face la fel. 

 

Stie cineva care ar fi problema? O fi din el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nou : Scaune Golf Mk4 pe Vw Lupo - urmeaza sa fie curatate profi :

post-41699-0-66568600-1406231059_thumb.j

post-41699-0-12741300-1406231096_thumb.j

post-41699-0-96436300-1406231101_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au mers direct pe aceleasi sine sau ai modificat ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie polizat putin din sine, altfel nimic nu trebuie modificat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dany , nu din sina , din bratul scaunului , dar se mai poate si fara sa polizezi :D .

In plus din ce stiu eu , unele Lupo au prindere de Golf 3 si unele de Golf 4 .

Modificat de rulez
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Arosa din 2003, si scaunele sunt in sistem Golf 4 fixate, adica piulite in mijloc-fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu pot crea un topic nou, asa ca intreb aici, si-a schimbat cineva luneta? Vreau sa o dau jos, sa curat pe langa ea si sa revopsesc. Stiu ca se pune la loc prin lipire, doar ca sub sticla se vede o garnitura si am impresia ca vine cu tot cu sticla. Partea nasoala e ca sa se dea luneta jos, trebuie taiata garnitura respectiva si nu vreau sa cumpar o alta luneta noua - am deja 2 haioane cu sticla...

 

Stie cineva , ceva?

Modificat de Danyutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Piele & Pioneer Deh 4900IB :

post-41699-0-45998300-1410035396_thumb.j

Modificat de rulez
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pentru ca nu stiu unde sa postez, o fac aici.

Are cineva idee ce volane se pot inlocui cu cel original de Lupo?

Care ar fi compatibile cu mici modificari? Ma bate gandul la un volan de Golf 6 pe Lupico-ul meu si as vrea sa stiu ce e de facut.

Face cineva asa ceva la noi in tara?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca merge direct pus, fara "mici modificari". Am pus de Touran 2009-2010 pe Toledo 1M 2001 fara nici-o problema. Apoi am vazut ca volanul OEM de la Toledo merge perfect pe Arosa (adica tot Lupo). De aia am si afirmat ca posibil sa mearga direct. In schimb nu stiu daca airbagul e intr-o treapta sau doua, ma refer la G6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!