Jump to content

Aparatoare noroi roti


rviorel
 Share

Postare recomandată

Am o intrebare: exista si aparatoare de noroi la roti (ceva ca sorturile de la Dacia)?

Dca da de unde se pot lua (eventual adaptate de la alte masini)?, ca prea arunca noroi pe luneta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bbogdanmircea

    16

  • andvav86

    8

  • Clodius

    5

  • Ch33sus

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aparatori de noroi cu sigla VW am vazut la multe magazine de piese. Am intrebat de curiozitate la unul si costau vreo 220.000 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Erau aparatori de plastic(ceva ca la Cielo) sau de cauciuc( ca la Dacie)?

Nu cred ca mi-ar placea sa vad cauciuc atarnand de la roti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De cauciuc. Si nu arata chiar asa de rau. In nici un caz ca la Dacie. Dar daca masina ta are un look sportiv atunci intradevar nu se potrivesc ... estetic vorbind.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi problema si la mine: cand ploua sau e putina mazga pe jos, cauciucurile de 195 latime imi fac luneta varza, si am dat si stergatorul de pe spate jos, de frumusete :lol:

In detrimentul frumusetii se mai pot pune si aparatori pentru ca nu se prind greu si nici nu sunt scumpe. Sunt negre, dintr-un plastic mai tare si cred ca se gasesc perte tot. Originale de ex. erau in toamna trecuta 750.000 2 bucati (cred).

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar daca masina ta are un look sportiv atunci intradevar nu se potrivesc ... estetic vorbind.

Am vazut eu intr-un catalog de tuning aparatoare de noroi Sparco (albastru cu rosu) care aratau f. fain - cred ca aduce C&C Tuning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce spune catalogul AutoStyle:

SPARCO MudGuards

Mudguards in a fancy and sporty design by Sparco. Created in a big universal size, to be cut and shaped individually. Supplied in sets of 2, including Sparco stickers. Available in the following colours: WHITE, BLUE, RED.

Pret 19,95 Euro + TVA per set.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aparatoare "originale" pt. VW se gasesc si la Porsche Nord . Erau agatate pe-acolo in magazin knd am fost ultima data . Nu stiu pretul insa .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gorrocs - de alea ziceam si eu :lol:

Cat despre C&C, regret ca trebuie sa le fac reclama proasta: in nov 2003 am comandat proiectoare inPRO de la ei si in mai 2004 m-am dus sa imi iau banii (toti) inapoi pentru ca nu mai soseau si in mar 2004 am comandat si o toba intermediara Sebring pentru care tot in mai mi-am luat banii inapoi din acelasi motiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu aparatoare de noroi la rotile din spate si pot sa spun ca la fel de varza se face luneta. Eu asa am luat masina:http://forum.vwforum.ro/forum/nickpage.php?user=dogarel?=gal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat despre C&C, regret ca trebuie sa le fac reclama proasta

Nu este reclama proasta, este adevarul trist si sfasietor... stiu pe cineva care doar dupa ce i-a amenintzat cu OPC-ul si-a primit eleronul dorit - cu multe peripetzii si intr-un tarziu tare tarziu.

By the way, stiti pe altcineva care sa mai aduca produse AutoStyle sau care sa aiba un portofoliu consistent Sparco?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mea culpa Strepsils ! Nu citisem cu atentie ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Mie mi-ar trebui pentru fata neaparat.

Vopseaua de linga prag e ca sablata...

Cum ati rezolvat pina la urma ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

am si eu o mica intrebare. Se potrivesc de la un Passat din 2000 cred la Golf-ul din semnatura? Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gasesc aproape peste tot si sunt destul de ieftine .. Merg si la Passat ... Mie nu prea imi place cum dau pe masina..

Modificat de LUCI86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am montat aparatori de noroi, pe fata deocamdata. Copiaza foarte bine forma pragului. Am folosit doua suruburi de la protectia de plastic si am mai fixat un al treilea surub , prin gaurirea aparatorii de plastic de sub aripa masinii. Le-am gasit la un magazin de piese auto oarecare. Ieftine , 23 RON perechea. Am cumparat si de spate, tot 23 RON dar ca sa le montez trebuie sa fac niste mici piese de legatura. Au un cauciuc excelent, flexibil, le-am testat in prealabil si la congelator si au ramas in continuare flexibile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gratian, de unde exact le-ai luat?Ajung sambata in Craiova si caut aparatori de noroi de mai mult timp. N-am vrut originale pt ca pretul... 180 ron...

Oare se potrivesc si la ibiza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Magazinul se afla pe strada Maria Tanase,pe linga BILLa, linga Regia de Apa. Vis a vis e o benzinarie Mol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super, e f aproape de unde stau eu. Stiu unde e magazinul. Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ajuns acolo, dar din pacate nu aveau pt seat. :lol:( Am luat insa capace de roti si lanturi mult mai ieftine decat in alte parti, chiar si supermarket-uri.

Stiti pe unde as putea gasi pt masina din semnatura astfel de aparatori de noroi (evident nu de la reprezentanta cu 180 ron setul)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clodius tu poate te asteptai sa le gasesti personalizate pentru SEAT. Ce am montat eu sunt ''universale'', sunt poloneze parca. Eu m-am uitat la un o Ibiza si cred ca s-ar incadra bine pe pragurile din fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce folosesc aparatorile de noroi in afara faptului ca string o si mai mare cantitate de murdarie intre ele si roti?? La NIMIC !! Eventual lasa dupa ele un triunghi relativ mic in care nu stropeste roata (proprie) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!