Jump to content

Aparatoare noroi roti


rviorel
 Share

Postare recomandată

Unde ai gasit? In ALba Iulia? Spune-mi si mie, ca eu vreau sa-mi cumpar indiferent cat or costa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bbogdanmircea

    16

  • andvav86

    8

  • Clodius

    5

  • Ch33sus

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sal,

Stie cineva unde as putea gasi in Brasov aparatori pentru un Golf IV si la ce pret? As prefera originale dar sunt deschis si la alte propuneri!

Un an nou fericit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Misu... eu mi`am luat din alba , Reprezentanta Skoda..100RON perechea (acum 1 an si 2 luni)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

question 1: Care cunoaste CODUL aparatorilor de noroi pt un passat B6 ?! :vaidecapulmeu: (fata si spate)

question 2: Preturile pt tot setul (fata si spate) se invarte in jurul a 180 RON sau doar o pereche ?!

m-am saturat sa tot imi spal masina de 3 ori pe saptamana din cauza la jegu' care se dupe pe ea

...cineva mi-a zis ca pretul celor originale este FOARTE mare, dar cum nu vreau sa-i stric aspectu' la masina, prefer s-ai pun cele originale sau ceva replici si care sa fie si usor de montat :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca-ti vei monta aparatori de noroi trebuie sa-ti iei adio de la parcarea/urcarea pe/de borduri. Altfel le vei smulge in doi timpi si trei miscari si odata cu ele se poate sa cedeze si bara din plastic... Mai bine nu da banii pe ceva care sa-ti creeze probleme. Vorbesc din experienta... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi imaginez ca mai greu urci o bordura mai "nesimtita", dar sincer eu le vreau sa le folosesc mai mult pe timp de iarna :) (mazga, sare, fleoscaiala)

vara la schimbu' de roti le dau jos, le curat bine si le pun in boxa langa cauciuri pt a fii folosite urmatoarea iarna :lol:

P.S.: ti-as face o poza cu felul cum arata acum masina, dupa ce m-am plimbat 1 zi prin oras dupa o ninsoare ca acum 2 zile in bucuresti (si totusi cu 3 zile inainte o spalasem si aranjasem fain frumos :D)

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

pentru un mk3 se gaseste? ati vazut din intamplare aparatoare noroi fata?

eu am cauciucurile mai late... si sare mult noroi pe portiere, geam si chiar oglinzi ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

pt passat .. aparatori noi 2 milioane perechea :( .. cele originale ... nu stiu ce sa fac .. sa imi iau neoriginale .. o sa stea bine ? prinderea e ok ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare: exista si aparatoare de noroi la roti (ceva ca sorturile de la Dacia)?

Dca da de unde se pot lua (eventual adaptate de la alte masini)?, ca prea arunca noroi pe luneta!

Eu mi-am luat unele de pe Ebay cu doar 5 dolari noi set complet fata spate ptr un golf 5 sunt din plastic tare, se potrivesc perfect si arata si bine la fel ca cele originale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
manucopitanu

salutare, ma intereseaza si pe mine niste aparatori de noroi (macar spate), mai ales daca spui ca se fixeaza bine. cum fac sa iau legatura cu tine ? (alexu2312). vad ca esti pe-aproape... merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, ma intereseaza si pe mine niste aparatori de noroi (macar spate), mai ales daca spui ca se fixeaza bine. cum fac sa iau legatura cu tine ? (alexu2312). vad ca esti pe-aproape... merci.

Salut! Din pacate nu sunt asa aproape , nu sunt in tara. Dar iti dau un link de pe ebay cu aparatorile alea de noroi pe mine m-au costat 5 dolari +15 dolari posta din hong kong pana in danemarca, cred ca e la fel si pana in romania. acum vad ca nu mai costa 5 dolari ci 1 dolar toate 4, stiu ca suna suspect de ieftin dar sunt sigur ca asta e pretul :), pun si o poza ca sa vezi cu arata. Ti le poti cumpara ft simplu de pe ebay platind cu cardul, iti spun ca e firma serioasa dar dureaza ceva pana ajung eu am asteptat in jur de 2 sapt! asta e link-ul : http://cgi.ebay.com/ebaymotors/VW-JETTA-MK...=item3cacd7906b

si iata si poza

post-56948-1273420038_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

manucopitanu

multumesc, sa vad ce varianta aleg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
bbogdanmircea

Si pe mine m-ar tenta pentru al meu variant dar doar pe spate ca e mai inalt de spate in fata sigur le agatz de borduri

Daca stiti codul OEM ptr aparatori fata?

Am gasit tot eu pentru Golf 4:

coduri aparatori noroi Golf 4

Maine sun la magazin sa vad cat ar costa.

Asadar:

golf 4 scurt spate: 1J0 075 101 A

golf 4 variant spate: 1J9 075 101 A

golf 4 fata: 1J0 075 111 A

Modificat de bbogdanmircea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bbogdanmircea

Hai sa va zic si pretul pentru aparatori spate pe original pentru Golf 4 Variant: 178 RON ...cred ca mai astept :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa va zic si pretul pentru aparatori spate pe original pentru Golf 4 Variant: 178 RON ...cred ca mai astept :(

Unde doamne ai gasit preturile astea? Eu am luat OEM cu vreo 45-50 de euro spate+fata,aduse din Germania. Vin perfect si merita toti banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bbogdanmircea

Atat am gasit la magazin pe comanda.

Probabil ca in Germania or fi mai ieftine dar nah transportul pana in Romania costa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

30 euro la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atat am gasit la magazin pe comanda.

Probabil ca in Germania or fi mai ieftine dar nah transportul pana in Romania costa.

Ai pm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Vreau si eu aparatori pentru o Jetta de 2007, mai ales pentru spate. Nu-mi place deloc cum se murdăreşte bara spate şi ...nici că le creez probleme celor din spate. N-am găsit nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bbogdanmircea

Zebeleizis codurile pentru Jetta 2007 ar fi:

SPATE:

1KM 075 101

1KM 075 102 -> ptr model GLI

FATA:

1KM 075 111

1KM 075 112 -> ptr model GLI

Pret cam 40 de euro in ETKA meu...deci scumpisor

Bafta si sa ne spui ce ai rezolvat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

am comandat eu aparatori de noroi originale de la reprezentanta vw pt un golf 4 variant sa va spun preturile: pe fata -139 lei, pe spate -147 lei. acum astept sa vad ce imi vine si revin cu concluzii despre ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te-ai incumetat sa dai atata banet? Macar sa pui niste poze cu avantajele acestor aparatori OEM fata de ceva din comert.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am primit azi aparatorile OEM de noroi pe care le-am comandat pt golf 4 variant. faza e ca alea din fata sunt mai moi la material decat cele din spate. e normal? la voi cum sunt? urmeaza sa le montez..

Modificat de andvav86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pare lojic de spate fiind mai inaltata masina

poze te rugam...sa vedem si noi de ce-s asa scumpe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!