Jump to content

Dona Service


Toma Aurelian
 Share

Postare recomandată

Acum s-au restrans si au ramas aia buni.... :lol: desi a plecat unul dintre cei mai buni. :dry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • luci-ct

    5

  • Cristian

    4

  • demirel

    4

  • DragonBallz

    3

DONA nu este autorizat vw .

Autorizat v w este cardinal si autogrup .

Oricum ca mecanica sunt baieti priceputi acolo .

Recomand dl. edi peste 10 ani experienta seat sk vw ... adevarat si ca e facuta tot pe masinile noastre .

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare tuturor!

 

Din ciclul "ASA NU!" tin sa va impartasesc experienta mea cu acest service.Activez de ceva timp in domeniul service (pseudonim anterior "Elad") , si as dori sa ne amuzam (hmmmm!!!!) impreuna.Ma ocup de intretinerea unor masini , printre care si a unui Seat Altea XL (masina unui prieten) , Seat care acum 2 ani a suferit o dauna.Masina nouta (garantie, de!), toate bune si frumoase, ii spun sa mergem la Dona.

 La finalizarea lucrarii merg impreuna cu amicul meu sa vedem masinuta.Cind colo:

1. Vopseaua nu era la culoare

2.Capota ce ar fi trebuit inlocuita, trona falnic indreptata pe masina

Mergem si ne spunem pasul, scuzele de rigoare, mai dureaza o saptamina pina cind se finalizeaza masina (capota noua, revopsit, etc)

Buuuuuuuuuuun.....peste o saptamina , capota schimbata, culoarea ok, plecam fericiti la drum...Cind colo, masina tragea foarte puternic dreapta (auto lovit si in roata).Ne intoarcem, ne spunem pasul, foarte promti baga masina la geometrie, asistam cuminti linga, plecam.....cind colo , tot foarte putrernic dreapta, imi smulgea efectiv volanul din mina.

Ma supar, duc masina frumos la fostul loc de munca, fac geometria (s-a lasat cu mutat de punte), incasez banii amicului si il trimit cu factura si fisa de geometrie la Dona, sa inteleaga ceva.....

Din nefericire, aceeasi masina, acum o saptamina, sufera iarasi o deformare plastica si ghiciti????...Hai la Dona, sa deschidem dosarul de dauna (amicul asigurat Casco la Porsche Asigurari).Domnul agent fff dragut (zic, hai ca si-au revenit), trece la inlocuit bara , farul (spart) vede si trece si panoul de fata, suportul de aripa stinga.La final, ii comunicam respectuos domnului ca reparatia nu o vom efectua la Dona....Hait, zimbetul s-a transformat in rictus...ne intreaba de ce? Ii povestesc episodul anterior cu Dona.Imi spune ca nu se poate, ca el este actionar la Dona, ca raspunde cu capul, etc....noi , nu si nu.

In fine, ne spune din virful buzelor ca in acest este o procedura mnai elaborata si ne va da nota de constatare a doua zi.

   DUPA 3 ZILE, ii fac o vizita domnului , imi da o nota de constatare din care disparusera la inlocuire panoul de fata si suportul de aripa stinga si, culmea, farul spart era trecut la reparat.

  Iau nota de constatare , si a doua zi amicul meu primeste un mail de la Porsche Asigurari , printre rinduri apare si:

"Acordarea reparatiei in afara retelei , va fi supusa unor conditii severe pentru unitatatea reparatoare ceea ce in final poate reflecta si asupra utilizatorului. "

Sigur, asiguratul plateste, Dona repara cum repara, timpul pierdut pentru reconstatari datorita faptului ca domnul agent (angajat Dona si Porsche Asigurari) nu binevoieste sa mai treaca tot pe nota de constatare...Super!

   Sa auzim de bine!RO%20flag.gif

Modificat de Cargo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!