Jump to content

Chip Tuning


cico
 Share

Postare recomandată

o sa-l fac in craiova la omega tuning o sa incerc sa discut cu mai multi sa vad daca e firma k lumea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vb de tine direct, dar ..... eu inteleg ca sunt ieftini..dar chiar nu conteaza unde se duc banii vostri?...ce recomandari are firma aia....? ce stie sa faca?

ati auzit vorba aia..sunt prea sarac sa-mi iau lucruri ieftine?

de vreo 2 -3 ani incoace romania e plina de firme de tuning..care mai de care mai necunoscute si cu softuri din te miri ce locuri...

da un ban in plus dar fa la o firma mare..conteaza enorm un soft..nu e doar un + sau - la presiunea in turbina !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact / te bucuri ca dai cu 100-200Roni mai putin- dar dupa o perioada,daca incep problemele - incepi sa regreti !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper doar ca in scurt timp firmele "no name" sa dispara singure...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Unde ai facut Chiptuning-ul ?

Cum ai dedus ca "iti creste foarte mult gradul de uzura" ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

monica_fanMK1Cabrio

Cily says:

" @alygatorul spui ca "consuma mai mult cu el activat cu aproximativ 0,5-1 litru." Pai man tu poti sa il dezactivezi? :(

Serios vorbind, motorul 1.9 TDI BKC consuma mai putin combustibil in urma resoftarii, in cazul in care exploatarea este normala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu m-am mirat cand a zis de activare !

Sincer m-am gandit ca are powerbox !

Poate ne mai dai niste detalii "alygatorul"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut,

dupa un chip tuning la 1.6fsi blf 115->127 se schimba ceva in "intretinerea" masinii ?

adica durata intre revizii, CO benzina, tip ulei , distributie schimbata mai repede, orice ...

este careva prin bucuresti/imprejurimi cu motorul asta chip-uit ?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se recomanda alimentarea cu "benzina buna".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut tuturor. Am vrut si eu un cip tuning la masina din semnatura. Am gasit (cred) persoana potrivita, am facut programare, dar cand s-a apucat de treaba nu a putut sa citeasca softul direct, prin mufa obd. Mi-a zis ca se poate face doar prin programator, cu demontare ECU. Asi dori niste sfaturi. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit (cred) persoana potrivita, am facut programare, dar cand s-a apucat de treaba nu a putut sa citeasca softul direct, prin mufa obd.

nope, nu ai gasit persoana potrivita daca nu a reusit sa iti citeasca software-ul fara sa desfaca ECU-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

barany - daca e vorba de golful 5 din semnatura ta - se face pe mufa fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Buna ziua,

 

Am si eu un golf V, 1.4 FSI, 90 CP si as avea intrebarea daca se poate face un tuning pentru mai multi cai?

In ce consta toata treaba asta si cat costa?

 

Mersi mult

 

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

 

Am si eu o Fabia Combi, 1.9SDI, 64 CP si as avea intrebarea daca se poate face un tuning pentru mai multi cai?


In ce consta toata treaba asta si cat costa?

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal am si eu un golf IV 1,9 tdi PD ,ATD ,cine ma poate ajuta cu un chip tuningsi cat ar costa? va  multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

As vrea si eu o resoftare pt masina din semnatura.poate cineva sa ma ajute cu un nr de tel si un pret va rog?as vrea de la 101 la 131.poate mai scade consumul :-D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Luati legatura cu Voinea si se rezolva :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Cum pot verifica daca masina are chip tuning cu vdcs? Ce parametrii sa citesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

As avea si Eu o intrebare am o vw Jetta 2012 Motor. CAY am deja resoftat Ecu de la Motor cu Mai Multi Cai de la 105 /136 , ce se intampla daca Pun la reprezentanta ultima versiune de soft peste ce am Eu AStA cu Chip

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am un eprom pentru 1.8 g60, origine necunoscuta, mapat pentru fulie mai mica la compresor. are cineva posibilitatea de a citi epromul (nu din ecu) si de a interveni pe tabele? vreau sa lucrez chiulasa + cama, probabli ar mai merge impins putin avansul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sunat acolo unde am facut chipul la Jetta si Mia spus ca Pot sa Pun la reprezentanta noua versiune nu se intampla nimic , nu se blocheaza ECU sau sa se arda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar de ce vrei sa faci asta? Te nemultumeste cum merge masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are un zgomot ciudat cand e Rece Motorul , si am inteles de la alte persoane de pe Forum ca ar trebui sa i Pun ultima versiune de soft Eu am 9050 si ultima e 9971

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!