Jump to content

Aaa Auto


vios70
 Share

Postare recomandată

Sa inteleg ca tipul care a initiat topicul nu e inteligent?

Ei, Doamne fereste, nu asta am vrut sa spun... Probabil este vorba si de informare aici.

Daca lui i s-a spus ceva iar la verificari ulterioare a constatat altceva, e o problema de publicitate falsa si reclama mincinoasa si ANPC este foarte sensibila la aceste lucruri, daca exista dovezi scrise, clare. Si eu prefer varianta mai noua ca si design si tehnologie, dar sa stiu de la inceput acest lucru si sa aleg eu, nu sa aflu din intamplare mai apoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sol1

    6

  • scuterone

    6

  • vios70

    5

  • alxrro

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

exemplu de atitudine la aa astia:

acu ceva ani, vreo 3 nu stiam nimic d ei, vroiam sa vand masina sefului si am dat de ei am sunat si la telefon au oferit un pret ok.

a doua zi ii spun sefului si ast azic bne hai "sa trecem marea" adica traversat bucurestiu pana la ei la sediu sa o vada si sa o lasam acolo pana se fac hartiile, dar a zis sa mai sun odata sa nu mergem 1ora aiurea. sun mi se confirma si plecam acolo.

odata ajunsi intram spunem ca am vorbit la tel cu xxx si tot tacamu.

ini se spune sa asteptam si apare un nene de 21-22 care ne spune intr-o engleza f proasta ca a fost o neintelegere ca szonu la decapotabile a trecut si ei n vor sa stea cu ea acolo si tot ce poate face e sa ne dea cu vreo 2000euro mai putin decat vb la telefon sau sa o lasam acolo la vanzare.

am plecat imediat lamurit de nesimtirea astora...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu, tin sa le "multumesc" celor de la AAA, ca mi-au deschis ochii si m-au facut sa imi achizitionez masina de afara !

Prin ianuarie am vrut sa imi cumpar masina, am inceput sa iau Internetul la puricat si sa dau de tot felul de parcuri Sh cu masini, asa am dat si de AAA.

Am intrebat daca au Golf-uri 5 , mi-au fost date indicatii f clare de oferte si pret.

Cand am ajuns si am vazut exact masina despre care vorbisem ..am observat ca nu avea nici tempomat, nici macar nu era TDI, era un 1,6 benzina, tapiteria roasa, volanul si schimbatorul care la tel mi-au spus ca sunt imbracate in piele, erau doar in plastic, nici vb de cotiera refrigerata, iar ce ma surprins cel mai mult masina avea 80.000km IN CAP !

Imi e destul de greu ca o masina la un parc auto sa fie 80.000km IN CAP, mai mult ca sigur ca au fost dati inapoi, dar ei incercau sa imi explice ca sunt REALI, istoricul masinii lipsea pe motiv ca a fost sparta masina si a fost furat caietul tehnic cu reviziile, la o masina care interiorul parca tinuse cineva gaini in ea si era si din 2004(nu din 2006, cum mi-au spus la tel)

Ma bucur ca am ajuns la ei , mi-am invatat lectia si am ales sa cumpar de afara !

Sfatul meu, AAA este un loc pe care toti ar cam trebuii sa il evite !

Modificat de gtigabi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Mai baieti, voi cautati masini bune la preturi mici! Asa ceva nu o sa gasiti nicaieri, mai ales in Romania si in special la 3a. Eu mi-am luat masina acum vreo 6 luni , adusa din Italia si pana in prezent nu am ajuns la o concluzie clara daca este sau nu 'aranjata' . Am fost la service-uri de mai multe ori pentru schimb consumabile si toti mi-au spus ca masina este ok si intr-adevar a fost foarte bine ingrijita, deci se poate si asa. Chiar daca la un moment dat poate o sa aflu adevarul, asta nu inseamna ca o sa imi bat joc de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

ganditi-va ca 3A sant acolo sa faca bani deci..................masinile le cumpara pe bani putini si le vand pe bani multi...........economia de piata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si ce treaba are asta cu bunul simt?

poti sa cumperi mai ieftin si sa vinzi mai scump fara sa incerci sa minti si sa furi potentialii clienti!

economia de ... bun simt??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fac bani ... din nimic, se mai spune.

Sunt o gramada care nu cunosc nimic despre masini. Daca le zici sa intre si ei pe un forum sa citeasca spun ca nu au timp ei de asa ceva ca au treaba si afaceri.

Merg la pomul laudat, se umfla putin, ala zice un pret si ... hap ... sare fraieru' cu banu' o ia si dupa intra pe forum si incepe sa intrebe ca ce sa faca ca nu-i merge ba una ba alta.

Bun simt nu mai exista. Se cam poarta TUNUL in Romania zilor noastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

informatie din interior...........au concediat jum din angajati.....inchid sigur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai sa vedem ca s-au intors astia cu taza lor de poluare. Poate ii relanseaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am luat masina de la ei si sunt ff multumit.nu se compara cu masinile din targ...de la samsarii aia tzigani...intradevar vand scump si cumpara ieftin.dar calitate e putin mai buna, ofera 3 luni garantie la cutie si motor, si daca iei teapa ai cui sa faci reclamatii sau ai pe cine sa dai in judecata, si iti spune daca a fost sau nu lovita in structura de rezistenta.eu stiu pe multi care si-au luat teapa si din afara...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toti dealerii astia exista pentru ca suntem comozi. da o fuga afara, te plimbi nitel, vizitezi un muze un oras si iti iei masina de acolo. si costul calatoriei este exact comisionul pe care si-l trag ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost cu leon-ul la ei cand am vrut sa-l dau..repede.

prima data mi-a dat un pret ok, dar nu am lasat masina acolo ca aveam nevoie de ea seara,am venit a doua zi si cand am ajuns acolo..s-au mai uitat la ea, au mai mers un pic...si au zis ca nu pot sa-mi dea decat atat ( cu 2000 euro mai putin).

Am plecat furios.

A ramas seful ala tablou...bine ca nu a comentat ca aveam si o bata de baseball in masina...

Scz de limbaj...dar ma enerveaza cand aud de ei.

Modificat de CristiN
limbaj trivial... mai multa grija n-ar strica
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posturile off-topic au fost ascunse. Va rog sa aveti mai multa grija si sa respectati regulamentul. De asemenea, alexdias... ai grija la limbaj, te rog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

am ramas putin socat la ce am citit pe aici, eu am luat masina de la ei in 2006 avea 3 ani e din 2003 si 147 k si putin peste tin sa cred ca sunt reali raportati la anii masini, deci am masina de 3 ani de la ei si sunt f multumit de ia nu am bagat pana acum nici un leu in ea, inafar de consumabile evident, dar oricum ce se discuta pe aici te lasa no coment. la preturi intradevar exagereaza cu ele, cat despre masini cred ca este vorba de norocul fiecaruia pana la urm urmei este o masin SH si nu poti avea pretenti de la ea ca la una noua.

oricum cand o9 sa iau alta masina cu siguranta nu va fi una de la AAA Auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!